Tramwaje w Tampie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output table.transport-autobus td.naglowek{color:white!important;background:#007c06!important}.mw-parser-output table.transport-trolejbus td.naglowek{color:white!important;background:#0432c8!important}.mw-parser-output table.transport-tramwaj td.naglowek{color:white!important;background:#c80404!important}.mw-parser-output table.transport-metro td.naglowek{color:black!important;background:#7d7d7d!important}.mw-parser-output table.transport-kolej td.naglowek{color:white!important;background:green!important}.mw-parser-output table.transport-wodny td.naglowek{color:white!important;background:blue!important}

Tramwaje w Tampie (ang.TECO Line Streetcar System) – system komunikacji tramwajowej działający w Tampie na Florydzie w Stanach Zjednoczonych.

System stanowi jedna linia tramwajowa, licząca 3,7 km i posiadająca 10 przystanków. Obsługiwana jest przez repliki zabytkowych tramwajów i jeden tramwaj zabytkowy. Zarządzana jest przez przedsiębiorstwo Tampa Historic Streetcar, Inc. Łączy ona śródmieście miasta, Channel District, z zabytkową częścią miasta – Ybor City.

Linia została otwarta 19 października 2002, jednakże pierwsze tramwaje elektrycznie istniały w mieście już od 1892 roku i w szczytach swej popularności przewoziły nawet 26 milionów pasażerów rocznie. System ten jednak został zlikwidowany 4 sierpnia 1946 roku.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Oficjalna strona TECO Line
  • Galeria zdjęć tramwajów w Tampie na stronie world.nycsubway.org
  • tranphoto.ru
  • Reklama