Toshiba TG01

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

TG01smartphone produkowany przez firmę Toshiba od drugiej połowy 2009 roku. Urządzenie wyposażone zostało w system operacyjny Windows Mobile firmy Microsoft w wersji 6.1 (od listopada 2009 wersja 6.5). Na rynku model zasłynął przede wszystkim tym, że jest to pierwsze na świecie urządzenie wyposażone w najszybszy wówczas procesor mobilny Qualcomm Snapdragon 1 GHz. Smartphone charakteryzuje się dużym dotykowym wyświetlaczem TFT o przekątnej 4,1 cala, dużymi rozmiarami (130x70 mm) oraz wyjątkowo cienką obudową (jedynie 9,9 mm). Ciekawostką odróżniającą urządzenie od innych tego typu jest dodana funkcja „Host USB”, pozwalająca na podłączenie urządzeń peryferyjnych opartych o standard USB (myszka, klawiatura, dysk zewnętrzny, pamięć flash, drukarka).

Snapdragon – seria systemów SOC firmy Qualcomm, przeznaczonych dla urządzeń mobilnych. Jest oparta na architekturze ARM.Universal Serial Bus, USB, uniwersalna magistrala szeregowa – rodzaj sprzętowego portu komunikacyjnego komputerów, zastępującego stare porty szeregowe i porty równoległe. Został opracowany przez firmy Microsoft, Intel, Compaq, IBM i DEC.

TG01 wyposażony został w szereg funkcji multimedialnych oraz ułatwiających używanie, między innymi: akcelerometr (autorski czujnik grawitacyjny Toshiby), aparat 3,2 MP z autofocusem, slot kart pamięci microSD, Bluetooth, Wi-Fi, gniazdo microUSB oraz inne funkcje wynikające z użycia platformy systemowej.

Asseco Poland SA – przedsiębiorstwo informatyczne z siedzibą w Rzeszowie, notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, od 25 marca 2008 w ramach indeksu WIG20. Jednostka dominująca międzynarodowej grupy kapitałowej Asseco.Bluetooth /ˈblu:tu:θ/ – standard bezprzewodowej komunikacji krótkiego zasięgu pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi, takimi jak klawiatura, komputer, laptop, palmtop, smartfon i wieloma innymi.

Smartphone sprzedawany jest w Azji oraz Europie w wersji białej (Niemcy – sieć O2), czarnej (Hiszpania, Wielka Brytania, Rumunia, Włochy – sieć Orange) oraz srebrnej (Azja). Dystrybucją Toshiby TG01 na terenie Polski zajmuje się polski oddział duńskiej firmy MILCOM.

Inne nazwy urządzenia: Softbank dynapocket X02T, Toshiba T01-A, Toshiba Tsunagi,

Pamięć flash (ang. flash memory) – rodzaj pamięci EEPROM, pozwalającej na zapisywanie lub kasowanie wielu komórek pamięci podczas jednej operacji programowania. Jest to pamięć trwała (nieulotna) – po odłączeniu zasilania nie traci zapisanych w niej danych.Windows Mobile – system operacyjny przeznaczony dla palmtopów PocketPC, palmofonów oraz smartfonów. Microsoft powrócił do nazwy Windows mobile wraz z zaprezentowaniem systemu Windows 10.

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • Telefon w bazie Telepolis.pl
  • Telefon w bazie mGSM.pl
  • Specyfikacja producenta
  • Recenzja urządzenia
  • TG01 w bazie mgsm.pl
  • Warto wiedzieć że... beta

    microSD (TransFlash) to karta pamięci Secure Digital o rozmiarach 11 × 15 × 1 mm. Jest to najmniejsza seryjnie produkowana karta pamięci. Jest dwukrotnie mniejsza od miniSD. Karta posiada złącze o ośmiu stykach.

    Reklama