• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tori Amos  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Polska Press (medialnie: Polska Press Grupa, dawniej: Grupa Wydawnicza Polskapresse) – polska grupa wydawnicza wchodząca w skład międzynarodowego koncernu Verlagsgruppe Passau i jest wydawcą dzienników regionalnych (m.in. Polska Dziennik Bałtycki, Polska Dziennik Łódzki, Polska Dziennik Zachodni, Polska Gazeta Krakowska, Polska Głos Wielkopolski, Polska Gazeta Wrocławska, Express Ilustrowany, Kurier Lubelski), regionalnych dodatków telewizyjnych (Tele Magazyn, Super Tele, TV Pilot), tygodników ogłoszeniowych (Moto Express, Autogiełda Wielkopolska, „Jarmark”, Motojarmark), tygodników regionalnych Nasze Miasto, bezpłatnego dziennika Echo Miasta ukazującego się dwa razy w tygodniu w siedmiu miastach Polski oraz od końca czerwca 2011 roku posiada 100% udziałów w spółce Polski Dom Medialny, wydawcy Dziennika Polskiego.
  Nagrody i wyróżnienia[ | edytuj kod]

  Koncerty w Polsce[ | edytuj kod]

  W Polsce była osiem razy, dając dziesięć koncertów:

 • 16 grudnia 2001, 9 marca 2005, 12 października 2011 (retransmisja 15 października 2011) i 24 sierpnia 2017 (transmisja na żywo) wystąpiła na kameralnych koncertach w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Trójce.
 • 24 stycznia 2003 roku zaśpiewała dla publiczności zgromadzonej w poznańskiej Hali widowiskowo-sportowej Arena.
 • 19 czerwca 2007 roku w ramach trasy koncertowej „American Doll Posse Tour” Tori Amos wystąpiła w Sali Kongresowej w Warszawie.
 • 9 października 2009 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu oraz 10 października 2009 w warszawskiej Sali Kongresowej podczas trasy „Sinful Attraction Tour”
 • 13 października 2011 – dzień po w/w koncercie w Studiu im. Agnieszki Osieckiej – wystąpiła w Warszawie w Sali Kongresowej w ramach trasy „Night of Hunters”.
 • 13 października 2012 wystąpiła w Warszawie w Sali Kongresowej z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej w ramach trasy promującej album Gold Dust.
 • 12 czerwca 2014 wystąpiła w Warszawie w Sali Kongresowej w ramach trasy „Unrepentant Geraldines”.
 • Uniwersytet Wirginii, Uniwersytet Wirginijski (ang. University of Virginia) – amerykański uniwersytet publiczny w Charlottesville, w stanie Wirginia, założony przez prezydenta Thomasa Jeffersona. Biblioteka Narodowa Korei – biblioteka narodowa Korei Południowej znajdująca się w Seulu. Powstała w 1945 roku. Jej zbiory liczą ponad 11 milionów woluminów (2018), w tym ponad milion zagranicznych książek.


  Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  UK Albums Chart – lista przebojów publikująca najlepiej sprzedające się albumy (również w wersji digital download) w Wielkiej Brytanii. Jest sporządzana przez The Official Charts Company i publikowana w magazynie Music Week (Top 75) oraz na stronie internetowej OCC (Top 100); pełna lista 200 albumów jest publikowana wyłącznie w newsletterze ChartsPlus.
  Unrepentant Geraldines – czternasty album studyjny Tori Amos. Jest to album, który zadebiutował w pierwszej dziesiątce Billboard 200. Amos stwierdziła, że napisała piosenki „w tajemnicy”, korzystając z wolności nieobecności w dużej grupie muzyków. Opisała album jako inną fotografię swojego życia i rzeczy, które obserwowała. Album jest opisany jako „wdzięczny portret wokalistyki z wizualnością”.
  The Beekeeper (ang. pszczelarz) – ósmy solowy album amerykańskiej piosenkarki i kompozytorki Tori Amos. Ukazał się 21 lutego 2005 w Wielkiej Brytanii, a dzień później w Stanach Zjednoczonych.
  Atlantic Records (Atlantic Recording Corporation) – amerykańska wytwórnia płytowa będąca własnością Warner Music Group.
  Y Kant Tori Read – pierwszy i jedyny album zespołu Y Kant Tori Read. Album promowały dwa single – "The Big Picture" oraz "Cool on Your Island".
  Litewska Biblioteka Narodowa im. Martynasa Mažvydasa (lit. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka) – litewska biblioteka narodowa założona w 1919 roku w Kownie, przeniesiona w 1963 roku i działająca do dziś w Wilnie.
  Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.115 sek.