Topsham (stacja kolejowa)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Topsham – stacja kolejowa w Topsham, w hrabstwie Devon na linii kolejowej Avocet Line. Stacja bez trakcji elektrycznej.

Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.Devon – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w Anglii, w regionie South West England, położone we wschodniej części Półwyspu Kornwalijskiego, pomiędzy Kornwalią na zachodzie a hrabstwami Somerset i Dorset na wschodzie. Jest jedynym hrabstwem położonym nad dwoma akwenami morskimi – kanałem La Manche na południu i Kanałem Bristolskim na północy – z oddzielną linią brzegową.

Ruch pasażerski[ | edytuj kod]

Stacja obsługuje ok. 72 818 pasażerów rocznie (dane za rok 2007). Posiada bezpośrednie połączenia z Exeterem i Exmouth. Pociągi odjeżdżają ze stacji co pół godziny.

Obsługa pasażerów[ | edytuj kod]

Automaty biletowe, przystanek autobusowy. Stacja jest objęta programem Penalty Fare Zone, co oznacza, że pasażerowie zobowiązani są zakupić bilet przed wejściem do pociągu.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Office of Rail Regulation: Station usage (ang.). [dostęp 17 czerwca 2009].
  2. Na podstawie danych z National Rail Enquiries
  3. Buy before you board (ang.). [dostęp 2009-12-16].
Topsham – miejscowość w Anglii, w hrabstwie Devon, położona na przedmieściach Exeteru, administracyjnie część tego miasta, na wschodnim brzegu estuarium rzeki Exe. W 2011 miejscowość liczyła 5519 mieszkańców.
Reklama