Tomasz Rejek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tomasz "Reyash" Rejek (ur. 5 grudnia 1974 w Zielonej Górze), znany również jako Lord Reyash – polski wokalista, autor tekstów i basista. Ukończył marketing i zarządzanie na Uniwersytecie Zielonogórskim. Współzałożyciel grup Supreme Lord, Witchmaster, Profanum oraz Union. Właściciel wytwórni muzycznej Razor Productions.

Jarosław Mielczarek (ur. 24 czerwca 1978), znany również jako Blackie - polski muzyk, kompozytor, wokalista, gitarzysta i basista. Jarosław Mielczarek znany jest przede wszystkim z występów w grupie muzycznej Christ Agony, w której pełnił funkcję basisty i wokalisty wspierającego. Muzyk współpracował ponadto z takimi grupami muzycznymi jak: Moon, Third Degree, Frost oraz Slave.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

W 2007 roku Reyash wziął udział w reaktywacji blackmetalowej grupy Christ Agony, z którą nagrał wydany tego samego roku minialbum Demonology oraz rok później album pt. Condemnation. Również w 2007 roku występował wraz z amerykańską grupą death metalową Incantation podczas jej trasy koncertowej w Europie. W sierpniu 2008 roku dołączył do grupy muzycznej Vader, z którą wystąpił m.in. podczas koncertu na festiwalu Przystanek Woodstock. W 2010 roku wraz z zespołem otrzymał także Nagrodę Prezydenta Miasta Olsztyna w dziedzinie kultury. W 2011 roku Rejek opuścił zespół Vader z przyczyn osobistych.

Death metal - gatunek muzyki heavymetalowej, będący pochodną thrash metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku. Nazwa "death metal" w dosłownym znaczeniu oznacza "metal śmierci". Za twórcę terminu death metal powszechnie uznawany jest Jeff Becerra, autor utworu o tym samym tytule z albumu Seven Churches grupy Possessed z 1985 roku.Uniwersytet Zielonogórski – uczelnia wyższa z siedzibą w Zielonej Górze. Jeden z młodszych uniwersytetów w Polsce, który został utworzony 1 września 2001 roku z połączenia Politechniki Zielonogórskiej (powstałej w 1965 roku jako Wyższa Szkoła Inżynierska) oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej (powstałej w 1971 roku jako Wyższa Szkoła Nauczycielska).

Od 2012 roku występuje w koncertowym składzie kwartetu Azarath.

Dyskografia[ | edytuj kod]

 Zobacz więcej w artykule Supreme Lord, w sekcji Dyskografia.

Przypisy[ | edytuj kod]

 1. Vader sam do mnie zadzwonił (pol.). www.gazetalubuska.pl. [dostęp 2010-12-14].
 2. Encyclopaedia Metallum - Witchmaster (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2010-12-14].
 3. Encyclopaedia Metallum - Supreme Lord (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2010-12-14].
 4. Encyclopaedia Metallum - Profanum (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2010-12-14].
 5. Encyclopaedia Metallum - Union (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2010-12-14].
 6. "Muzyczna podróż pełna potępienia" (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2010-12-14].
 7. Polak w składzie Incantation (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-12-14].
 8. Jubileuszowe DVD grupy Vader (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-12-14].
 9. Vader otrzymał nagrodę w dziedzinie kultury (pol.). olsztyn.wm.pl. [dostęp 2010-12-13].
 10. Vader Bassist Quits - Feb. 16, 2011 (ang.). blabbermouth.net. [dostęp 2011-02-16].
 11. Encyclopaedia Metallum - Azarath (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2013-02-01].
 12. Nowa EPka Witchmaster już wkrótce w sprzedaży! (pol.). www.rockmagazyn.pl. [dostęp 2012-01-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-06-12)].
 13. Christ Agony wejdzie w marcu do studia (pol.). www.atmospheric.pl. [dostęp 2011-02-06].
Demonology - pierwszy minialbum polskiej grupy muzycznej Christ Agony. Wydawnictwo ukazało się 6 grudnia 2007 roku nakładem wytwórni muzycznej Razor Productions w nakładzie limitowanym do 666 egzemplarzy. Materiał został zarejestrowany w przeciągu czterech dni w olsztyńskim Studio X w listopadzie 2007 roku. Gościnnie w nagraniach wzięli udział keyboardziści - Rav Xela oraz Jerzy "U.reck" Głód znany z występów w grupie Lux Occulta. Okładkę albumu namalował były gitarzysta formacji Hate - Piotr "Kaos" Jeziorski.Łukasz "Icanraz" Sarnacki (ur. 17 kwietnia 1984) – polski perkusista, muzyk sesyjny. Łukasz Sarnacki znany jest przede wszystkim z występów w zespole blackmetalowym Abused Majesty, którego był członkiem w latach 1998-2011. Od 2007 roku występuje w formacji Devilish Impressions. W 2009 roku dołączył do zespołu Naumachia. Sarnacki występował również w zespołach: Deathcon, Via Mistica, Diseased, Christ Agony i Hermh.
Warto wiedzieć że... beta

Marcin "Martin" Rygiel (ur. 30 kwietnia 1983 w Krośnie) – polski basista. Absolwent szkoły muzycznej I i II stopnia w klasie gitary klasycznej i fortepianu. Basista grup muzycznych Decapitated i od 1998 roku Lux Occulta. W czerwcu 2008 roku wraz z grupą Vader Rygiel odbył trasę koncertową w USA.
Basista – popularnie muzyk, instrumentalista, który gra na instrumencie basowym, takim jak gitara basowa, kontrabas, basetla, rzadziej dętym (np. tuba, suzafon). Czasem terminem tym określa się wokalistę śpiewającego basem, choć w tym przypadku prawidłowym nazewnictwem jest właśnie bas. W znaczeniu popkulturowym basista to najczęściej członek zespołu muzycznego. Wraz z perkusistą i instrumentalistą, który realizuje wypełnienie harmoniczne (np. pianistą lub gitarzystą niebasowym) tworzy sekcję rytmiczną.
Black metal – jeden z podgatunków heavy metalu, powstały na początku lat 80. XX wieku w wyniku ewolucji thrash metalu. W latach 80. określenie "black metal" było używane w odniesieniu do wszystkich zespołów mających satanistyczne teksty i otoczkę, bez względu na styl muzyczny. Black metal był czymś w rodzaju podgatunku występującego wśród ówczesnych gatunków metalu (jak heavy, speed czy thrash metal ), pionierem był brytyjski zespół Venom, który wprowadził do heavy metalu punkowe elementy i grał speed metalowo. Inne zespoły to np. szwedzki Bathory, szwajcarskie Hellhammer i Celtic Frost. Później na przełomie lat 80. i 90. był to już odrębny gatunek operujący charakterystycznym "skrzekliwym" sposobem śpiewania i stylistyką opartą na czarno-białym makijażu typu corpse paint, zapoczątkowanym przez Kinga Diamonda z duńskiego Mercyful Fate. Zespoły "drugiej fali" to między innymi Darkthrone, Satyricon, Emperor. Pierwszym zespołem drugiej fali black metalu był zaczynający jeszcze pod koniec lat 80. Mayhem, który zadebiutował w 1987 r. EP-ką "Deathcrush".
Profanum – polska grupa muzyczna wykonująca w początkowym okresie działalności black metal, a później prezentująca muzykę z gatunku ambient z wpływami industrialu. Zespół powstał w 1993 roku w Zielonej Górze z inicjatywy muzyków o pseudonimach: Geryon (muzyka, teksty), Vlad Ysengrimm (śpiew, teksty) oraz Lord Reyash (gitara basowa, śpiew).
Piotr "Mścisław" Bajus (ur. 3 czerwca 1977 w Lublinie), znany również jako Revenger - polski muzyk, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista i autor tekstów. Od 1991 roku występuje w lubelskiej formacji Abusiveness. Pierwsze utwory zespół skomponował w 1993, wówczas uformował się także pierwszy skład. Do 2010 roku wraz z zespołem nagrał m.in. trzy albumy studyjne: Krzyk świtu (2002), Hybris (2007) oraz Trioditis (2010). W 1995 roku powołał solowy projekt pod nazwą Pripegal w ramach którego nagrał dwie płyty: Slavia Antiqua (2004) oraz Ziemia gromadzi prochy (2008).
Supreme Lord - polska grupa wykonująca death metal. Założona w 1991 w Zielonej Górze przez Reyasha. W 1995 nastąpiła zmiana nazwy na obecną - Supreme Lord. Zespół przechodził liczne zmiany składu. Przez jego szeregi przewinęło się ok. 15 gitarzystów, a jedynym stałym członkiem zespołu jest Reyash.
Krzysztof "Kali" Włodarski (ur. 1977 w Zielonej Górze), znany również jako Geryon - polski muzyk, kompozytor, reżyser, artysta malarz, grafik oraz tatuażysta. Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Croydon Art College.

Reklama