Tomasz Pukacki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tomasz Pukacki pseud. Titus (ur. 9 sierpnia 1967 w Poznaniu) – polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, multiinstrumentalista, a także okazjonalnie producent muzyczny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Rock Is Not Enough – jedenasty studyjny album polskiej grupy Acid Drinkers. Perkusję, partie gitar i bas nagrano w DK Taklamakan w Opalenicy, partie wokalne w Studio Elektra w Warszawie. Zmiksowano w Studio Elektra w Warszawie. Album wydany został przez Sony Music 24 maja 2004 roku. Płyta dotarła do 16. miejsca na liście OLiS w Polsce.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

Znany przede wszystkim z występów w thrashmetalowej formacji Acid Drinkers w której gra na gitarze basowej i śpiewa. Wraz z zespołem ośmiokrotnie otrzymał nagrodę Fryderyka. Ponadto od 2009 występuje w ramach autorskiego projektu Titus’ Tommy Gunn, a od 2012 współtworzy formację Anti Tank Nun. Był także członkiem zespołów Virgin Snatch, Homo Twist i Albert Rosenfield. Gościł na płytach wykonawców, takich jak Małgorzata Ostrowska, Para Wino Band, Closterkeller, Nagły Atak Spawacza, Żuki Rock and Roll Band, Killjoy czy Chainsaw.

Broken Head – dziewiąty studyjny album polskiej grupy Acid Drinkers. Nagrań dokonano w Laronermma Recording Institutew Poznaniu. Album wydany został przez Metal Mind Productions 2 października 2000 roku. Płyta dotarła do 15. miejsca listy OLiS w Polsce.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

Gra na gitarach basowych firm Spector z serii NS i REX oraz Ibanez model Iceman ICB08 LTD. Stosuje wzmacniacze Marshall Dynamic Bass System i Peavey Tour 700 oraz kolumny głośnikowe Peavey 810 TX. Używa ponadto strun Ernie Ball i Dean Markley. Gra głównie przy użyciu plektronu, w początkowym okresie działalności artystycznej grał palcami.

Anthrax (ang. i łac.: dosł. wąglik) – amerykański zespół założony w Nowym Jorku w 1981 roku. Zaliczany obok zespołów Metallica, Slayer i Megadeth do wielkiej czwórki thrash metalu.Tomasz "Oley" Olejnik (ur. 11 stycznia 1965) – polski wokalista i autor tekstów. Wieloletni członek rockowej grupy muzycznej Proletaryat.

Jego pseudonim pochodzi od Tytusa de Zoo – bohatera komiksów Tytus, Romek i A’Tomek autorstwa Henryka Chmielewskiego.

W 2012 objął funkcję jednego z czterech jurorów w trzeciej edycji programu talent show Bitwa na głosy, w 2014 brał udział programie SuperSTARcie, a w 2019 był jednym z jurorów w drugiej edycji talent show Śpiewajmy razem. All Together Now.

Życiorys[ | edytuj kod]

„Titus” podczas koncertu z zespołem Acid Drinkers, 19 września 2008

Jego prababka była Łotyszką. Uczęszczał do Liceum Zawodowego Łożysk Tocznych w Poznaniu, którego jednak nie ukończył. Następnie pracował w fabryce WSK PZL Poznań.

Chainsaw – polski zespół heavymetalowy powstały w lipcu 1997 w Bydgoszczy. W 2010 roku zespół zawiesił działalność. W lipcu 2011 zespół wznowił działalność.Bitwa na głosy – program o formule talent show, nadawany w TVP 2 i TVP HD. Show powstał na licencji amerykańskiej wersji Clash of the Choirs.

Karierę muzyczną zaczynał jako perkusista w amatorskim zespole, nie posiadał jednak odpowiedniego instrumentarium. Szybko zmienił rolę na wokalistę, gdyż – jak sam twierdzi – ci „mieli więcej zdjęć w gazetach”. W okresie nauki technikum założył razem z trzema kolegami zespół pod nazwą Los Desperados, w którym pełnił funkcję wokalisty. Skład współtworzył także Robert „Litza” Friedrich, wraz z którym grupa zagrała dwa koncerty. Wkrótce potem zespół rozpadł się ze względu na kryzys spowodowany przejściem Friedricha do składu Slavoy.

Ibanez – marka gitar gitary elektryczne, akustyczne, klasyczne i basowe oraz sprzętu muzycznego (wzmacniacze, efekty, akcesoria), należąca do korporacji Hoshino Gakki Group. Siedziba firmy znajduje się w Nagoi w Japonii.Infernal Connection – piąty album studyjny polskiej thrash metalowej grupy Acid Drinkers. Wydawnictwo ukazało w grudniu 1994 roku nakładem wytwórni MegaCzad. Na płycie znalazło się 10 premierowych utworów oraz jeden cover. Nagrania odbyły się pomiędzy wrześniem a październikiem 1994 roku w gdańskim Modern Sound Studio. Głównym producentem albumu był gitarzysta grupy, Litzy, zaś nagrywaniem, inżynierią dźwięku i miksowaniem zajęli się Tomasz Bonarowski i Adam Toczko, którzy współpracowali z zespołem już podczas tworzenia cover albumu Fishdick.

W latach późniejszych – już jako wokalista i basista – podjął współpracę z gitarzystą Darkiem „Popcornem” Popowiczem i perkusistą Piotrem „Chomikiem” Kuikiem. Był to skład, który stanowił kanwę dla późniejszej grupy pod nazwą Acid Drinkers. Nazwa zespołu została ukuta przez Friedrich i Pukackiego w dniu koncertu Iron Maiden w Poznaniu w 1986, kiedy to obydwaj postanowili sprzedać swoje bilety i za uzyskane pieniądze kupić alkohol. Nowy zespół z Friedrichem pełniącym funkcję drugiego gitarzysty rozpadł się dwa miesiące później. Przyczyną było powołanie do odbycia zasadniczej służby wojskowej przez Pukackiego. Także w wojsku muzyk nie porzucił zainteresowania muzyką, gdzie śpiewał w zespole Ikar. Po odbyciu służby wojskowej muzyk podjął próbę reaktywacji zespołu Los Desperados. Projekt szybko został zarzucony, jednakże Pukacki zdecydował się na kontynuację współpracy z perkusistą grupy Maciejem „Ślepym” Głuchowskim. Wkrótce potem skład uzupełnił Popowicz i Friedrich. W efekcie doszło do reaktywacji Acid Drinkers.

Gitarzysta – miesięcznik ogólnopolski dla gitarzystów. Wydawany przez wydawnictwo AVT-Korporacja Sp. z o.o. w nakładzie 14.700 egzemplarzy + ponad 3.000 e-wydań. Redaktorem naczelnym miesięcznika jest Krzysztof Inglik.Łukasz Zieliński (ur. 26 maja 1976 w Krakowie), znany również jako Zielony - polski wokalista heavymetalowy i autor tekstów, a także dziennikarz. Znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie muzycznej Virgin Snatch. Współpracował ponadto z takimi grupami jak Anal Stench i Death Sea. Poza działalnością artystyczną pracuje jako dziennikarz magazynu muzycznego Mystic Art.

W zespole objął funkcję lidera. Poza śpiewem i grą na gitarze basowej podjął się pisania tekstów, a także okazjonalnie komponowania i produkcji muzycznej. Do wydanego w 1996 albumu The State of Mind Report pozostał jednym tekściarzem. W swej twórczości odwoływał się zwykle do wątków autobiograficznych oraz historii przyjaciół i znajomych. Do 2012 wraz z zespołem nagrał dwanaście albumów studyjnych oraz szereg pomniejszych wydawnictw. Były to m.in. takie płyty jak: Are You a Rebel? (1990), Dirty Money, Dirty Tricks (1991), Strip Tease (1992), Vile Vicious Vision (1993), Infernal Connection (1994), The State of Mind Report (1996), High Proof Cosmic Milk (1998), Amazing Atomic Activity (1999), Broken Head (2000), Acidofilia (2002), Rock Is Not Enough (2004) oraz Verses of Steel (2008). W 1994 dołączył do hardrockowego zespołu Albert Rosenfield. Wraz z zespołem nagrał dwie płyty: The Best Off... (1995) i Twin Pigs (1997). Oba wydawnictwa uzyskały nominacje do nagrody muzycznej Fryderyka. W 1998 po odbyciu trasy koncertowej z zespołami Flapjack i Bandog formacja został rozwiązana.

Dariusz "Darek" Popowicz (ur. 2 sierpnia 1968), znany również jako Popcorn – polski muzyk, kompozytor i instrumentalista, gitarzysta. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Darek Popowicz znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie muzycznej Acid Drinkers, której jest członkiem od 1986 roku.Wraz z zespołem ośmiokrotnie otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. W latach 1988-1992 grał w technical thrashmetalowej formacji Wolf Spider. W latach późniejszych współpracował z Tomaszem Budzyńskim w jego zespołach Armia (1995-2005) oraz Budzy i Trupia Czaszka (2004-2005).Tytus, Romek i A’Tomek – seria komiksowa autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego wydawana od roku 1957 do dziś. Początkowo publikowana była na łamach młodzieżowej gazety „Świat Młodych” (pierwszy raz 25 października 1957), od 1966 – także w wersji książkowej. Jest to najdłużej ukazująca się polska seria komiksowa.

W 2003 uzupełnił skład krakowskiego zespołu Virgin Snatch, w którym zastąpił Pawła Mąciwodę. Wraz z zespołem nagrał dwa albumy studyjne: S.U.C.K. z 2003 oraz wydany w 2005 Art of Lying. Muzyk uczestniczył także w koncertach promujących płyty m.in. poprzedzając występy Rage, Anthrax i Helloween. W 2006 Pukacki opuścił zespół w związku ze zobowiązaniami wobec Acid Drinkers. W międzyczasie Pukacki dołączył także do zespołu Macieja Maleńczuka Homo Twist. Wraz z grupą współpracował do 2008. Wziął udział w nagraniach wydanej w 2005 płyty Demonologic. W 2009 powołał solowy projekt pod nazwą Titus’ Tommy Gunn. W skład formacji poza Pukackim weszli gitarzysta Tomasz „Lemmy Demolator” Olszewski oraz perkusista Marcin „Viking” Leitgeber. Głównym powodem jego założenia była chęć komponowania własnej muzyki, która, według Titusa, nie zawsze pasuje do stylu grania Acid Drinkers. 15 grudnia został wydany debiutancki album tria pt. La Peneratica Svavolya. W 2011 nawiązał współpracę z 14-letnim wówczas gitarzystą Igorem „Iggym” Gwaderą. W założeniu jednorazowy projekt powstał w celu nagrania jednej piosenki oraz teledysku. Jednakże w 2012 wykształcił się zespół pod nazwą Anti Tank Nun, w którego skład weszli także gitarzysta Adam „Adi” Bielczuk oraz perkusista Bogumił „Mr. Bo” Krakowski. 25 maja 2012 nakładem Metal Mind Productions ukazał się debiutancki album zespołu pt. Hang'em High.

Acid Drinkers — polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę heavymetalową. Powstała w 1986 roku w Poznaniu. Zespół tworzą basista i wokalista Tomasz „Titus” Pukacki, gitarzyści Darek „Popcorn” Popowicz i Wojciech „Jankiel” Moryto (od 2009) oraz perkusista Maciej „Ślimak” Starosta.Wojciech „Jankiel” Moryto (ur. 1 listopada 1977 w Opolu) — polski muzyk heavymetalowy, gitarzysta rytmiczny. Członek formacji Flapjack. Od 9 maja 2009 roku muzyk zespołu Acid Drinkers, w którym wcześniej był pracownikiem technicznym. Zastąpił zmarłego w listopadzie 2008 roku Aleksandra „Olassa” Mendyka.

Żonaty, ojciec trójki dzieci (ma córkę z nieformalnego związku i dwóch synów z małżeństwa).

Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Tomasz Olszewski, pseudonimy: Tommy The Rocka i Lemmy Demolator (ur. 26 kwietnia 1970 w Poznaniu) – polski muzyk, kompozytor, instrumentalista, wokalista.
Paweł "Bejbi" Mąciwoda (ur. 20 lutego 1967 w Wieliczce) – polski gitarzysta basowy, od 10 stycznia 2004 oficjalny członek zespołu Scorpions. Obecnie zaangażowany w solowy projekt Stirwater.
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Dirty Money, Dirty Tricks – drugi studyjny album polskiej grupy Acid Drinkers, wydany w czerwcu 1991 r. przez Metal Mind Productions.
Closterkeller – polska grupa muzyczna wykonująca rock gotycki. Powstała 1 stycznia 1988 roku w Warszawie z inicjatywy muzyków Przemysława Guryna, Jacka Skiruchy i wokalistki Anji Orthodox. Mimo wielokrotnych zmian składu wypracowała własne łatwo rozpoznawalne brzmienie z charakterystycznym głosem wokalistki i liderki grupy Anji Orthodox, która jest obecnie jedynym członkiem z pierwszego składu zespołu, występującym w niej nieprzerwanie od dwudziestu lat. Sama grupa zaś jest zaliczana do prekursorów gatunku gotyckiego i klimatycznego rocka w Polsce, zawierając w swej muzyce wpływy stylów new oraz cold wave a nawet metalu. Do inspiracji dokonaniami zespołu Closterkeller przyznawały się m.in. takie grupy jak Delight, Moonlight, Artrosis oraz wiele innych.
Przemysław "Przemek" Wejmann (ur. 13 grudnia 1975 w Sosnowcu), znany również jako Perła - polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, a także producent muzyczny i realizator dźwięku. Dwukrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Działalność artystyczną rozpoczął w 1993 roku w zespole rockowym Guess Why, którego był współzałożycielem. W 2007 roku po nagraniu czterech albumów formacja została rozwiązana. Równolegle, w latach 1998-2003 grał w zespole Acid Drinkers w którym zastąpił Roberta Friedricha.
Iron Maiden – heavymetalowy (reprezentujący New Wave of British Heavy Metal) zespół z Londynu, założony 25 grudnia 1975 roku, uważany za jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych zespołów heavymetalowych w historii. Liderem grupy jest basista Steve Harris. Nazwa zespołu dosłownie oznacza żelazną dziewicę, średniowieczne narzędzie tortur.

Reklama