Tomasz Halicki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tomasz „Hal” Halicki (ur. 18 grudnia 1976) – polski muzyk i wokalista, a także grafik. Tomasz Halicki znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w blackmetalowym zespole Abused Majesty, w którym pełni funkcję wokalisty i basisty. Uczestniczył w nagraniach wszystkich albumów tegoż zespołu.

Marcin "Martin" Rygiel (ur. 30 kwietnia 1983 w Krośnie) – polski basista. Absolwent szkoły muzycznej I i II stopnia w klasie gitary klasycznej i fortepianu. Basista grup muzycznych Decapitated i od 1998 roku Lux Occulta. W czerwcu 2008 roku wraz z grupą Vader Rygiel odbył trasę koncertową w USA.Tomasz "Reyash" Rejek (ur. 5 grudnia 1974 w Zielonej Górze), znany również jako Lord Reyash – polski wokalista, autor tekstów i basista. Ukończył marketing i zarządzanie na Uniwersytecie Zielonogórskim. Współzałożyciel grup Supreme Lord, Witchmaster, Profanum oraz Union. Właściciel wytwórni muzycznej Razor Productions.

Wcześniej, w latach 1998–2002 był członkiem gothic metalowego zespołu Via Mistica. Halicki zarejestrował wraz z grupą wydane w 1999 roku demo pt. In Hora Mortis Nostre oraz wydany w 2003 roku debiutancki album studyjny zatytułowany Testamentum (In Hora Mortis Nostre). Muzyk wykonał ponadto oprawę graficzną na wydany w 2004 roku drugi album zespołu pt. Fallen Angels. Pod koniec występów w Via Mistica muzyk nawiązał również współpracę z zespołem Diseased, wraz z którym nagrał wydane w 2001 roku demo pt. Alternative Emotions. Wkrótce potem Halicki opuścił skład.

Hermh – polska grupa muzyczna wykonująca symfoniczny black metal. Powstała 1993 roku w Białymstoku. W 1998 roku grupa zawiesiła działalność z dorobkiem dwóch albumów studyjnych. W 2003 roku z inicjatywy wokalisty Bartłomieja Krysiuka zespół wznowił działalność m.in. z udziałem muzyków związanych z grupą Abused Majesty. Tego samego roku zespół podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią muzyczną Pagan Records nakładem której w 2004 roku ukazał się jej pierwszy po pięcioletniej przerwie minialbum zatytułowany Before the Eden - Awaiting the Fire. W swej twórczości grupa nawiązuje do mitologii oraz historii wampiryzmu.Leszek Rakowski (ur. 18 kwietnia 1972 w Lidzbarku Warmińskim) pseud. Shambo – polski basista. Rakowski działalność artystyczną rozpoczął na początku lat 90. XX w. w formacji Slashing Death. W 1993 roku dołączył do zespołu Vader. Wystąpił na trzech koncertowych wydawnictwach grupy: Vision and Voice (1998), Live in Japan (1998) i More Vision and the Voice (2002). Nie brał natomiast udziału w nagraniach żadnego albumu studyjnego, jednakże nazwisko Rakowskiego widniało na wszystkich albumach z okresu w którym był członkiem Vader. W 2001 roku Rakowski został zwolniony z zespołu w związku z uzależnieniem od narkotyków. Następnie na krótko związał się z zespołem Roberta Gasperowicza - Samo. W 1996 roku wystąpił gościnnie na albumie Getto formacji Sweet Noise.

W 2003 roku, także jako basista wziął udział w reaktywacji grupy Hermh. Wraz z zespołem nagrał m.in. dwa albumy studyjne Eden’s Fire (2006) i Cold Blood Messiah (2008). Natomiast od 2004 roku współtworzy thrash-deathmetalowy zespół Evil Machine, w którym śpiewa i gra na gitarze elektrycznej. W latach 2006–2011 był członkiem grindcore'owej formacji Dead Infection. W 2008 roku wystąpił gościnnie na kompilacji zespołu Vader zatytułowanej XXV. Muzyk zagrał na gitarze basowej w interpretacji utworu „Fear of Napalm” z repertuaru Terrorizer. W 2011 roku dołączył do zespołu Vader, w którym zastąpił Tomasza Rejka.

Marcin Gołębiewski (ur. 13 marca 1978 w Gdańsku), znany również jako Ząbek, Zębaty i Zombi - polski muzyk i kompozytor, wieloletni perkusista i współzałożyciel deathmetalowej grupy muzycznej Yattering. Znany również ze współpracy z grupą Vader i Anti-Motivational Syndrome. Gołębiewski przez rok pobierał lekcje gry na perkusji u Tomasza Łosowskiego.Piotr "Peter" Paweł Wiwczarek (ur. 22 października 1965 w Olsztynie), niegdyś znany również jako Behemoth – polski wokalista, gitarzysta i producent muzyczny. Absolwent Wydziału Biologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Współzałożyciel, główny kompozytor, autor tekstów i lider deathmetalowej grupy muzycznej Vader. W 2004 roku Wiwczarek założył heavymetalową grupę Panzer X. Jako producent muzyczny współpracował z grupą Decapitated. Gościnnie wziął udział w nagraniu albumów takich grup jak: Kingdom of the Lie, Slashing Death, Sweet Noise, Ceti czy Para Wino Band.

Instrumentarium[ | edytuj kod]

Dyskografia[ | edytuj kod]

 Zobacz więcej w artykule Abused Majesty, w sekcji Dyskografia.
 Zobacz więcej w artykule Hermh, w sekcji Dyskografia.
 • Via MisticaTestamentum (In Hora Mortis Nostre) (2003, Metal Mind Productions)
 • Via Mistica – Fallen Angels (2004, Metal Mind Productions, oprawa graficzna)
 • Vader – XXV (2008, Regain Records, gościnnie)
 • Cinis – The Last Days of Ouroboros (2008, Old Temple Records, oprawa graficzna)
 • Dead Infection – Corpses of the Universe (2008, Obliteration Records, Haunted Hotel Records, Selfmadegod Records)
 • Dead Infection – Heartburn Result (2009, split z Regurgitate, No Posers Please Records)
 • Effect Murder – Architects of Sense (2009, White Worms Records, gościnnie)
 • Dead Infection – Furniture Obsession (2009, split z Haemorrhage, Fat Ass Records)
 • Markiz de Sade – Sen schizofrenika (2010, Psycho, oprawa graficzna)
 • Asgaard – Stairs to Nowhere (2012, Icaros Records, gościnnie)
 • Evil Machine – War in Heaven (2013, Arachnophobia Records)
 • Vader – Go To Hell (EP, 2014, Nuclear Blast)
 • Vader – Tibi et Igni (2014, Nuclear Blast)
 • Zørormr – Corpus Hermeticum (2015, Via Nocturna, gościnnie)
 • Vader – Future of the Past II – Hell in the East (2015, Witching Hour Productions)
 • Vader – Iron Times (EP, 2016, Nuclear Blast)
 • Vader – The Empire (2016, Nuclear Blast)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Abused Majesty – Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2011-02-25].
  2. Via Mistica – Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2011-02-25].
  3. Diseased – Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2011-02-25].
  4. Hermh – Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2011-02-25].
  5. Evil Machine – Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2011-02-25].
  6. Dead Infection – Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2011-02-25].
  7. Vader przed legendami thrash metalu (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2011-02-25].
  8. Warwick: Tomasz Halicki (ang.). www.warwickbass.com. [dostęp 2017-01-05].
  9. Vader – XXV – Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2014-03-03].
  10. Effect Murder – Architects of Sense – Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2014-03-03].
  11. Asgaard – Stairs to Nowhere – Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2014-03-03].
  12. Encyclopaedia Metallum – Zørormr – Corpus Hermeticum (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2015-08-04].
  13. Vader – Future of the Past II – Hell in the East – Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2017-01-05].
  14. Vader – Iron Times – Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2017-01-05].
  15. Vader – The Empire – Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2017-01-05].
  Jarosław "China" Łabieniec (ur. 1974 w Kętrzynie) – polski muzyk, kompozytor i gitarzysta. Znany z występów w grupach muzycznych Vader, Dies Irae, NYIA, Impurity, Larva, a także współpracy z Bogdanem Kondrackim oraz grupą Sweet Noise.Fallen Angels – drugi studyjny album polskiej grupy muzycznej Via Mistica. Wydany został w 2004 roku nakładem Metal Mind Productions.
  Warto wiedzieć że... beta

  Muzyk − osoba zajmująca się wykonywaniem (instrumentalista, wokalista, dyrygent) lub tworzeniem (kompozytor, producent muzyczny, aranżer) muzyki. Muzyk do swej pracy wykorzystuje m.in. instrumenty muzyczne, głos ludzki, głosy zwierząt, inne efekty akustyczne (np. uderzanie młotem w kowadło) czy też technologie komputerowe.
  Krzysztof Raczkowski (ur. 29 października 1970 w Kętrzynie – zm. 18 sierpnia 2005 w Olsztynie), znany również jako Docent i Doc – polski muzyk, producent muzyczny i perkusista. Raczkowski był perkusistą olsztyńskiej grupy deathmetalowej Vader, w której występował przez siedemnaście lat.
  Dead Infection - polska grupa muzyczna wykonująca goregrind, powstała w 1990 roku w Białymstoku. Jest to w historii polskiego metalu drugi zespół po Vader, który podpisał kontrakt na wydanie CD/LP z zagraniczną wytwórnią. Ich drugi album "A Chapter Of Accidents" jest przez wielu uważany za kamień milowy nurtu goregrind. Zespół zagrał mnóstwo koncertów na całym świecie wliczając niemal całą Europę, Stany Zjednoczone, Amerykę Płd., Meksyk, Japonię. Dużo młodych zespołów przyznaje się do inspiracji twórczością Dead Infection.
  Cold Blood Messiah - czwarty album studyjny polskiej grupy blackmetalowej Hermh. Wydawnictwo ukazało się w Polsce 17 listopada 2008 roku nakładem wytwórni muzycznej Mystic Production. Nagrania zostały zrealizowane w białostockim Hertz Studio we współpracy z producentami muzycznymi Wojciechem i Sławomirem Wiesławskimi. Ponadto w studiu zespołowi towarzyszył trzydziestoosobowy chór. W ramach promocji do utworu "Hairesis" firma Inbornmedia zrealizowała teledysk. W obrazie gościnnie wystąpił syn Bartłomieja Krysiuka - Mateusz.
  Maurycy "Mauser" Stefanowicz (ur. 1976 w Szczytnie) – polski muzyk, kompozytor, wokalista i instrumentalista. Założyciel i lider deathmetalowej grupy muzycznej Dies Irae. W latach 1997-2008 był członkiem kwartetu deathmetalowego - Vader. W 2006 roku założył gothic metalową formację UnSun, w której występuje wraz z żoną. Stefanowicz był również basistą i wokalistą wspierającym w blackmetalowej grupie Christ Agony.
  Go To Hell - ósmy minialbum polskiej grupy muzycznej Vader. Wydawnictwo ukazało się 18 kwietnia 2014 roku nakładem wytwórni muzycznej Nuclear Blast. Materiał trafił do sprzedaży w formie 7" płyty gramofonowej. Nagrania stanowią zapowiedź dziesiątego albumu studyjnego zespołu pt. Tibi et Igni, który ukazał się 30 maja 2014 roku.
  Abused Majesty - polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza black i death metalu. Powstała w 1998 roku w Białymstoku.

  Reklama