Tim Foster

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

Timothy (Tim) James Carrington Foster (ur. 19 stycznia 1970 w Hillingdon) – brytyjski wioślarz, dwukrotny medalista olimpijski.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Wioślarstwo – niegdyś odmiana transportu (wodnego) dziś dyscyplina sportowa polegająca na wprowadzeniu w ruch łodzi pływającej po wodzie przy użyciu siły mięśni wioślarza używającego wioseł jako dźwigni prostej.

Brał udział w IO 92 w ośemce. Następnie zaczął pływać w czwórce bez sternika i w Atlancie zdobył brązowy medal. Rok później stworzył osadę ze Steve'em Redgrave'em, Jamesem Cracknellem i Matthew Pinsentem. Zdominowali rywalizację w tej konkurencji, sięgając po tytuły mistrza świata oraz zwyciężając w Sydney. Po olimpiadzie w Australii zakończył karierę.

Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. London Borough of Hillingdon – jedna z 32 gmin Wielkiego Londynu położona w jego zachodniej części. Wraz z 19 innymi gminami wchodzi w skład tzw. Londynu Zewnętrznego. Władzę stanowi Rada Gminy Hillingdon (ang. Hillingdon Council).

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Tim Foster Bio, Stats, and Results | Olympics at Sports-Reference.com, www.sports-reference.com [dostęp 2017-11-27] [zarchiwizowane z adresu 2011-09-20] (ang.).
  2. BBC SPORT | Other Sport... | Rowing | Foster takes top Swiss rowing job, news.bbc.co.uk [dostęp 2017-11-27].
Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
Warto wiedzieć że... beta

Sir Matthew Clive Pinsent (ur. 30 października 1970 w Holt) – brytyjski wioślarz, czterokrotny złoty medalista olimpijski.

Reklama