Themar

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Themar – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Turyngia, w powiecie Hildburghausen, siedziba wspólnoty administracyjnej Feldstein. Do 31 grudnia 2018 miasto nie należało do wspólnoty, dopiero dzień później zostało do niej przyłączone. Liczy 2851 mieszkańców (31 grudnia 2018).

Powiat Hildburghausen (niem. Landkreis Hildburghausen) - powiat w niemieckim kraju związkowym Turyngia. Siedzibą powiatu jest Hildburghausen.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Współpraca[ | edytuj kod]

Miejscowość partnerska:

 • Gerbrunn, Bawaria
 • Bibliografia[ | edytuj kod]

  1. Thüringer Landesamt für Statistik, Erfurt

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Wolne Państwo Bawaria (niem. Freistaat Bayern) – największy pod względem powierzchni i najlepiej rozwinięty gospodarczo kraj związkowy Republiki Federalnej Niemiec.
  Gerbrunn – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Dolna Frankonia, w regionie Würzburg, w powiecie Würzburg. Leży około 3 km na wschód od centrum Würzburga, przy drodze B8 i linii kolejowej Monachium - Norymberga - Würzburg.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama