The Voice (format)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z The Voice)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mapa uwzględniająca kraje z licencją na realizację programu:

     Lokalna wersja The Voice

The X Factor – międzynarodowy format telewizyjny typu talent show, oparty na licencji brytyjskiej stacji telewizyjnej BBC Worldwide. Zadebiutował we wrześniu 2004 na kanale BBC One, również pod nazwą The X Factor. Talent show – typ telewizyjnych programów rozrywkowych, w których z reguły występują osoby wcześniej niezwiązane zawodowo z telewizją. Najczęściej programy takie polegają na tym, że uczestnicy przez pewien czas ćwiczą pod okiem specjalistów swoje talenty, aby pokazać je następnie w wersji udoskonalonej publiczności. Programy takie mają postać konkursu. Najczęściej istotą programu jest postawienie widza w roli jurora. Z reguły talent show nadawane są na żywo.

     Lokalna wersja The Voice i The Voice Kids

     Lokalna wersja The Voice, The Voice Kids i The Voice Teens

     Lokalna wersja The Voice, The Voice Kids i The Voice Senior

     Regionalna lub wielokulturowa wersja The Voice

     Regionalna lub wielokulturowa wersja The Voice i The Voice Kids

Format telewizyjny - pojęcie oznaczające licencję na produkcję kolejnych wersji audycji telewizyjnej, który jest już lub był produkowany na innym rynku (zwykle: w innym państwie). Kupując format, stacja telewizyjna lub działający na jej rzecz zewnętrzny producent nabywa możliwość legalnego powielenia istniejącego już programu.Johannes "John" Hendrikus Hubert de Mol (ur. 24 kwietnia 1955 r. w Hadze) – holenderski potentat mediowy. W 2005 roku magazyn Forbes umieścił go na liście 500 najbogatszych ludzi świata. De Mol jest jednym z ludzi stojących za firmami produkcyjnymi Endemol i Talpa.

The Voice – międzynarodowy format telewizyjny typu talent show stworzony przez Johna de Mola. Zadebiutował we wrześniu 2010 na kanale stacji RTL 4 jako The Voice of Holland.

Historia[ | edytuj kod]

Koncepcję programu The Voice stworzył producent John de Mol i piosenkarz Roel van Velzen. Z założenia program ma skupiać się głównie na umiejętnościach wokalnych uczestników, co ma wyróżniać go od innych telewizyjnych konkursów talentów, takich jak Idol czy X Factor.

The Voice of Holland (pol. Głos Holandii), znany również jako TVOH – holenderski program telewizyjny typu talent show, stworzony przez Johna de Mol, emitowany na RTL4. Od pierwszej edycji program prowadzą Martijn Krabbé i Wendy van Dijk.

17 września 2010 wystartowała pierwsza edycja programu The Voice of Holland. Wkrótce kolejne państwa zaczęły wykupować licencję na realizację formatu.

Podstrony: 1 [2] [3]
Reklama