The Million Dollar Hotel (ścieżka dźwiękowa)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

The Million Dollar Hotel: Music from the Motion Pictureścieżka dźwiękowa filmu pochodzącego z 2000 roku, The Million Dollar Hotel. Album został wydany w tym samym czasie, w jakim na ekrany kin wszedł obraz. Jednym z producentów płyty był Bono, a jednym z wykonawców pojawiających się na albumie było U2.

Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Milla Jovovich, właściwie Milica Jovović, serb.: Милица Јововић, ros.: Ми́лица Йо́вович (ur. 17 grudnia 1975 w Kijowie) – amerykańska aktorka, modelka, piosenkarka i projektantka mody, wychowana i mieszkająca od 5. roku życia w Stanach Zjednoczonych. Mówi płynnie po angielsku, francusku, rosyjsku i ukraińsku.

Lista utworów[ | edytuj kod]

 1. The Ground Beneath Her FeetU2 i Daniel Lanois – 3:45
 2. „Never Let Me Go” Bono i The Million Dollar Hotel Band – 5:36
 3. „Stateless” by U2 – 4:05
 4. „Satellite of Love” (Lou Reed) Milla Jovovich, Bono i The MDH Band – 4:12
 5. „Falling at Your Feet” Bono i Daniel Lanois – 4:54
 6. „Tom Tom’s Dream” The MDH Band – 1:52
 7. The First Time” U2 – 3:42
 8. „Bathtub” The MDH Band – 1:06
 9. „The First Time” Daniel Lanois i The MDH Band – 2:05
 10. „Tom Tom’s Room” Brad Mehldau i Bill Frissell – 2:24
 11. „Funny Face” The MDH Band – 0:33
 12. „Dancin' Shoes” Bono i The MDH Band – 2:06
 13. „Amsterdam Blue (Cortége)” Jon Hassell, Gregg Arreguin, Jamie Muhoberac i Peter Freeman – 9:19
 14. „Satellite of Love” Daniel Lanois, Bill Frissell i The MDH Band – 1:06
 15. „Satellite of Love” (Danny Saber Remix) Milla Jovovich i Bono – 5:14
 16. „Anarchy in the USA” Tito Larriva, Larry Mullen Jr., Adam Clayton i The MDH Band – 3:37
Brian Eno, właśc. Brian Peter George St. John le Baptiste de la Salle Eno (ur. 15 maja 1948 w Woodbridge, hrabstwo Suffolk) – angielski kompozytor muzyki ambient, producent muzyczny i muzyk rockowy grający na instrumentach klawiszowych i wielu innych. Znany z występów w grupie Roxy Music oraz z kariery solowej. Twórczość Briana Eno zaliczana jest do progresywnego rocka i progresywnego popu, ale także do muzyki awangardowej, elektronicznej, ambient, world – w szerokim pojęciu, eksperymentalnej. Artysta znany jest z awangardowych, multimedialnych realizacji.Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Pianino – strunowy młoteczkowy (klawiszowy) instrument muzyczny ze strunami ustawionymi pionowo. Ma wiele cech wspólnych z fortepianem.
U2 – irlandzki zespół rockowy, powstały w Dublinie w roku 1976, pod nazwą U2 występujący od 1978. W jego skład wchodzą: Bono, The Edge, Adam Clayton i Larry Mullen Jr..
The Ground Beneath Her Feet – piosenka rockowej grupy U2, stworzona dla filmu The Million Dollar Hotel, wydana na jego soundtracku, The Million Dollar Hotel: Music from the Motion Picture. Została ona nagrana z udziałem producenta Daniela Lanoisa, grającego na elektrycznej gitarze hawajskiej. Na ścieżce dźwiękowej została zamieszczona jednak inna wersja utworu. Informacje o piosence, jako jej autora podają Salmana Rushdiego, ponieważ tekst utworu pochodzi z jego książki The Ground Beneath Her Feet.
Brad Mehldau (ur. 23 sierpnia 1970 w Jacksonville) – amerykański pianista jazzowy. Jest liderem grupy Brad Mehldau Trio. Występował z takimi gwiazdami jazzu jak Pat Metheny, Wayne Shorter, Joshua Redman, Christian McBride, Michael Brecker, Chris Potter, Kurt Rosenwinkel, Jimmy Cobb czy Brian Blade.
Lawrence Joseph „Larry” Mullen Jr. (ur. 31 października 1961 w Artane, dzielnicy Dublina) – irlandzki perkusista. Członek zespołu U2.
Elektryczna gitara hawajska, elektryczna gitara stalowa (ang. pedal steel guitar) – odmiana gitary hawajskiej, chordofon spokrewniony z gitarą hawajską.
Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.

Reklama