The Million Dollar Hotel

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

The Million Dollar Hotelamerykańsko-niemiecko-brytyjski film fabularny wyprodukowany w 1999 roku.

Milla Jovovich, właściwie Milica Jovović, serb.: Милица Јововић, ros.: Ми́лица Йо́вович (ur. 17 grudnia 1975 w Kijowie) – amerykańska aktorka, modelka, piosenkarka i projektantka mody, wychowana i mieszkająca od 5. roku życia w Stanach Zjednoczonych. Mówi płynnie po angielsku, francusku, rosyjsku i ukraińsku.Jimmy L. Smits (ur. 9 lipca 1955 w Nowym Jorku) – amerykański aktor i producent filmowy i telewizyjny pochodzenia portorykańskiego, laureat nagrody Złotego Globu (1996). Ma 191 cm wzrostu.

Opis fabuły[ | edytuj kod]

Na tle niezwykłego hotelu, udzielającego schronienia przed brutalną rzeczywistością istnej ludzkiej menażerii rozgrywa się dramat. Historię opowiada Tom Tom, mało rozgarnięty młodzieniec, który właśnie popełnił samobójstwo, skacząc z dachu hotelu. Wraca myślami do przeszłości i opowiada o podobnej śmierci innego mieszkańca "The Million Dollar Hotel", Izzy'ego, syna powszechnie znanego miliardera. Do zbadania tajemniczej śmierci Izzy'ego oddelegowano detektywa Skinnera z FBI (Mel Gibson).

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Amanda Plummer (ur. 23 marca 1957 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka teatralna i filmowa. Zdobywczyni nagród Emmy oraz Tony. Córka aktorów Tammy Grimes i Christophera Plummera.

Agent federalny, próbując wyjaśnić, czy było to samobójstwo, czy morderstwo, wywraca do góry nogami życie tych osobliwych mieszkańców. Wśród nich mamy "niespełnionego artystę" – Geronimo, uważającego się za piątego członka zespołu The Beatles – Dixiego, stwarzającego pozory opóźnionego w rozwoju – Tom Toma, czy bezbronną – Eloise. To właśnie w niej zakochuje się Tom Tom. W filmie klarują się dwa światy – racjonalny, w którym dominuje miłość pomiędzy Tom Tomem i Eloise i irracjonalny, w którym do "normalnego" hotelu wkracza wielkimi krokami "nienormalna" rzeczywistość.

Hotel – obiekt wchodzący w skład infrastruktury turystycznej, w którym świadczone są odpłatnie usługi noclegowe (przede wszystkim krótkookresowe).IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

The Beatles – zespół rockowy z Liverpoolu, istniejący od 1960 (jako The Quarrymen od 1957) do 1970 roku. Według RIAA, jego członkowie są najpopularniejszymi muzykami wszech czasów. W historii amerykańskiego rynku fonograficznego nikt nie sprzedał więcej płyt niż oni.
Dramat (z gr. δρᾶμα – dráma czyli działanie, akcja) – jeden z trzech rodzajów literackich (obok liryki i epiki). Jest to właściwie rodzaj sztuki na granicy teatru i literatury.
Mel Columcille Gerard Gibson (ur. 3 stycznia 1956 w Peekskill) – australijsko-amerykański aktor, reżyser i producent filmowy.
Ernst Wilhelm „Wim” Wenders (ur. 14 sierpnia 1945 w Düsseldorfie w Niemczech) – niemiecki reżyser, scenarzysta i producent filmowy oraz fotografik.
Gloria Stuart (ur. 4 lipca 1910 w Santa Monica, zm. 26 września 2010 w Los Angeles) - amerykańska aktorka filmowa i teatralna.
Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.
Internet Archive − instytucja znajdująca się na przedmieściach San Francisco (Kalifornia, Stany Zjednoczone), która zajmuje się gromadzeniem i udostępnianiem archiwum rozmaitych zasobów multimedialnych.

Reklama