The Game (album Queen)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

The Game – album brytyjskiej grupy rockowej Queen. Jedyny album zespołu, który dotarł na pierwsze miejsce na listach przebojów zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Stanach Zjednoczonych. Jest to też pierwszy album Queen bez napisu „No Synths” (bez syntezatorów). Syntezatory użyte są jednak bardzo oszczędnie – można je znaleźć jedynie w „Save Me”, „Another One Bites the Dust”, „Rock It” i „Play the Game”.

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Queen – brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 w Londynie przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury’ego. Basista John Deacon dołączył do grupy rok później.

W 2003 roku album został wydany w formacie DVD-Audio z dźwiękiem w 5.1 i stereo. 8 lipca 2009 roku wydawnictwo uzyskało status platynowej płyty w Polsce.

Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. Play the Game” (Mercury)
  2. „Dragon Attack” (May)
  3. Another One Bites the Dust” (Deacon)
  4. „Need Your Loving Tonight” (Deacon)
  5. Crazy Little Thing Called Love” (Mercury)
  6. „Rock It” (Prime Jive) (Taylor)
  7. „Don't Try Suicide” (Mercury)
  8. „Sail Away Sweet Sister” (May)
  9. „Coming Soon” (Taylor)
  10. Save Me” (May)
Roger Taylor, właśc. Roger Meddows-Taylor (ur. 26 lipca 1949 w King’s Lynn) – brytyjski muzyk rockowy, najbardziej znany jako perkusista grupy Queen, chociaż był również wokalistą The Cross, a także nagrał pięć albumów solowych.„Play the Game” – ballada rockowa brytyjskiej grupy Queen, którą napisał wokalista formacji – Freddie Mercury. Jest to utwór otwierający ich album The Game (1980). Użyto w nim syntezatora Oberheim, czego wcześniej grupa unikała. Utwór był grany na koncertach w latach 1980-1982. Piosenka wydana została na singlu, a jego okładka jest pierwszą, na której Freddie Mercury ma wąsy.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Crazy Little Thing Called Love – piosenka zespołu Queen z 1979 roku, którą napisał wokalista grupy, Freddie Mercury.
Another One Bites The Dust – utwór grupy Queen w stylu funkowo-rockowym. Napisana przez Johna Deacona piosenka była światowym hitem, pojawiła się na albumie The Game, a jako singel sprzedała się w liczbie 7 mln sztuk.
Brian Harold May, CBE (ur. 19 lipca 1947 w Londynie) – brytyjski gitarzysta i wokalista rockowy, współzałożyciel zespołu Queen, doktor astronomii. Autor wielu przebojów tej grupy, m.in. "We Will Rock You", "Who Wants to Live Forever", "Too Much Love Will Kill You", "The Show Must Go On", "No-One but You".
Save Me – singel zespołu Queen. Tytułowy utwór został napisany przez Briana Maya i ukazała się na albumie The Game w 1980 roku. Na stronie B singla zamieszczono koncertową wersję "Let Me Entertain You".
John Richard Deacon (ur. 19 sierpnia 1951 w Leicester) – brytyjski muzyk rockowy, basista zespołu Queen (1971–1997).
Freddie Mercury, właściwie Farrokh Bulsara (ur. 5 września 1946 w Stone Town, Zanzibar, zm. 24 listopada 1991 w Londynie) – brytyjski muzyk, wokalista rockowy i autor tekstów, frontman brytyjskiej grupy Queen. Wielokrotnie wyróżniany tytułem jednego z najlepszych wokalistów w historii muzyki popularnej, autor takich utworów jak "Bohemian Rhapsody", "We Are the Champions", "Somebody to Love", "Killer Queen" czy "Crazy Little Thing Called Love". Zmarł z powodu powikłań wywołanych przez AIDS.
We Will Rock You – piosenka grupy Queen wydana na podwójnym singlu w 1977 roku, który promował album News of the World (1977). Autorem utworu jest Brian May.

Reklama