• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Boat Race  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  Antony Charles Robert Armstrong-Jones, 1. hrabia Snowdon, GCVO, RDI (ur. 7 marca 1930 w Londynie) – brytyjski fotograf i twórca filmów dokumentalnych nagrodzony Nagrodą Emmy, który zasiada w Izbie Lordów, jako lord (par) dożywotnio mianowany przez królową w 1999. W latach 1960-1978 był żonaty z brytyjską księżniczką Małgorzatą, siostrą królowej Elżbiety II.Timothy (Tim) James Carrington Foster (ur. 19 stycznia 1970 w Hillingdon) – brytyjski wioślarz, dwukrotny medalista olimpijski.
  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]
 • Oficjalna strona zawodów (ang.)


 • Podstrony: [1] [2] [3] 4  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  II wojna światowa – największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 do 2 września 1945 roku (w Europie do 8 maja 1945), obejmujący zasięgiem działań wojennych prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany. Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w Arktyce i Ameryce Północnej. Poza większością państw europejskich i ich koloniami, brały w niej udział państwa Ameryki Północnej i Ameryki Południowej oraz Azji. Głównymi stronami konfliktu były państwa Osi i państwa koalicji antyhitlerowskiej (alianci). W wojnie uczestniczyło 1,7 mld ludzi, w tym 110 mln z bronią. Według różnych szacunków zginęło w niej od 50 do 78 milionów ludzi.
  Polacy – naród zamieszkujący głównie obszar Rzeczypospolitej Polskiej i będący jej głównym składnikiem ludnościowym, a poza granicami Polski tworzący Polonię.
  Sekcja Wioślarska AZS-AWF Warszawa – sekcja uczelnianego klubu sportowego działającego przy Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Sekcja działa od roku 1917 – pierwotnie jako sekcja środowiskowego klubu AZS Warszawa. Przez klub AZS-AWF Warszawa, była stopniowo przejmowana, począwszy od roku 1952 roku. Członek-założyciel Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  I wojna światowa – konflikt zbrojny trwający od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 (w latach 20. i 30. XX wieku nazywany "wielką wojną") pomiędzy ententą, tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917), a państwami centralnymi, tj. Austro-Węgrami i Niemcami wspieranymi przez Turcję i Bułgarię.
  Josh West (ur. 25 marca 1977 r. w Santa Fe) – brytyjski wioślarz, srebrny medalista w wioślarskiej ósemce podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.
  Putney - dzielnica Londynu, w Wielki Londyn, leżąca w gminie Wandsworth. Putney jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Putelei.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.