Test Drive Unlimited 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Test Drive Unlimited 2 (oficjalny w skrót TDU2) – komputerowa gra wyścigowa wyprodukowana przez Eden Games i wydana przez Atari dnia 8 lutego 2011. Test Drive Unlimited 2 jest czternastą częścią serii Test Drive i kontynuacją gry Test Drive Unlimited wydanej 16 marca 2007. Również Test Drive Unlimited 2 daje możliwość stworzenia własnej postaci np. wybrania koloru włosów lub skóry.

Eden Games (do 2003 Eden Studios) – francuski producent gier komputerowych. W maju 2002 firma została Eden Games sprzedana do Infogrames Group. Firma jest najbardziej znana z m.in. Need for Speed: Porsche 2000, Alone in the Dark, Test Drive Unlimited, Test Drive Unlimited 2 i serii gier V-Rally. Firma jest spółką całkowicie zależną od Atari SA .Test Drive Unlimited (w skrócie: TDU) – zręcznościowa gra wyścigowa, nastawiona na rozgrywkę online, będąca piętnastą (bądź szesnastą, jeżeli uwzględni się Demolition Racer) grą z serii będącej jedną z najdłużej rozwijanych w świecie gier komputerowych. Gra zawiera ponad 125 licencjonowanych samochodów sportowych i motocykli, a akcja rozgrywa się na terenie odwzorowującym hawajską wyspę Oʻahu, na której znajduje się około 1000 mil (1600 km) dróg i autostrad.

Opis fabuły[ | edytuj kod]

Gra rozpoczyna się na imprezie. Gracz spotyka na niej kobietę, która daje mu w prezencie samochód. Okazuje się, że był to tylko sen, a gracz jest szoferem tej kobiety. Po tym jak spóźnia się z dostarczeniem do niej samochodu na czas, gracz dostaje ofertę ścigania się w zawodach pod warunkiem, że zawiezie ją na plan programu w którym pokazywane są zawody. Po udanym podwiezieniu kobiety, wysyła ona gracza do szkoły jazdy.

Dodge Charger był odpowiedzią Dodge’a na nową modę samochodów typu muscle car zapoczątkowaną przez Pontiaca GTO. Bazą dla Chargera był średniej wielkości Dodge Coronet oparty na płycie podłogowej Chrysler B-body. Pierwszy model zjechał z taśm produkcyjnych w 1966 roku, cechował się 2-drzwiowym nadwoziem typu fastback. Produkcję Chargera zakończono w 1978, powstały cztery generacje modelu. Ostatnia z nich oparta została na Chryslerze Cordoba.Sequel ([ˈsiːkwəl]; ang. kontynuacja, dalszy ciąg, następstwo) – kontynuacja jakiegoś dzieła, najczęściej filmu, książki lub gry komputerowej, przedstawiająca dalsze losy poznanych bohaterów lub kontynuująca wątek ukazany w poprzednim dziele.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Ibiza (kat. Eivissa) – trzecia co do wielkości i ludności wyspa hiszpańskiego archipelagu Baleary, położona w zachodniej jego części. Powierzchnia 571 km², największa w grupie Pitiuz.
Gra komputerowa (gra wideo, ang. video game) – rodzaj oprogramowania komputerowego przeznaczonego do celów rozrywkowych bądź edukacyjnych (rozrywka interaktywna) i wymagającego od użytkownika (gracza) rozwiązywania zadań logicznych lub zręcznościowych. Gry komputerowe mogą być uruchamiane na komputerach osobistych, specjalnych automatach, konsolach do gry, telewizorach, telefonach komórkowych oraz innych mobilnych urządzeniach, nazywanych łącznie platformami sprzętowymi. Zadania stawiane przed graczem w grach komputerowych różnią się w zależności od gatunku i mogą polegać na przykład na rozwiązaniu zadania logicznego, eliminacji wirtualnych przeciwników czy też rywalizacji ze sztuczną inteligencją bądź innymi graczami (gra wieloosobowa); interaktywna rozrywka w celach zawodowych nosi nazwę sportu elektronicznego.

Reklama