Terminator 3: Bunt maszyn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Terminator 3: Bunt maszyn (ang. Terminator 3: Rise of the Machines) – amerykański film fantastycznonaukowy z 2003 roku w reżyserii Jonathana Mostowa, trzeci pełnometrażowy film z serii Terminator, kontynuacja filmu Terminator 2: Dzień sądu z 1991.

Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.Stan Winston (ur. 7 kwietnia 1946 w Arlington w stanie Wirginia, zm. 15 czerwca 2008 w Malibu w stanie Kalifornia) – amerykański twórca filmowych efektów wizualnych i specjalnych oraz reżyser filmowy.

Serwis Rotten Tomatoes przyznał filmowi wynik 69%.

Obsada[ | edytuj kod]

 • Arnold Schwarzenegger
 • Terminator T-850
 • sierżant William Candy (sceny usunięte)
 • Kristanna LokenT-X
 • Nick StahlJohn Connor
 • Claire DanesKate Brewster
 • David Andrews – Robert Brewster
 • Mark Famiglietti – Scott Petersen
 • Earl Boen – doktor Peter Silberman
 • Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Kevin O’Connell (ur. 27 listopada 1957 na Long Island, Nowy Jork) – amerykański producent muzyczny. Dwudziestokrotnie nominowany do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Jego żoną jest Heather O’Connell. Ma dwoje dzieci.
  Kristanna Sommer Løken (ur. 8 października 1979 w Ghent) – amerykańska aktorka filmowa i modelka, która zaczęła swoją karierę aktorską w 1996. Oboje jej rodzice pochodzą z Norwegii.
  Terminator – amerykańska franczyza filmowa z gatunku science-fiction stworzona przez Jamesa Camerona oraz Gale Anne Hurd, obejmująca pięć filmów pełnometrażowych, jeden krótkometrażowy, serial, a także serię gier, komiksów i książek. Franczyza Terminatora do 2010 zarobiła 3 biliony dolarów i znajduje się na 14. miejscu najbardziej dochodowych franczyz medialnych na świecie.
  Ian Hunter właściwie Ian Hunter Patterson (ur. 3 czerwca 1939 roku w Oswestry w hrabstwie Shropshire), to angielski, wokalista, muzyk, kompozytor i instrumentalista. Hunter był wokalistą grupy Mott The Hoople, a po jej rozpadzie współpracował z takimi wykonawcami, jak The Apex Group, The Spiders from Mars, E Street Band czy Ringo Starr.
  Fdb.pl Internetowa baza filmowa (fdb.pl) - polski serwis internetowy, poświęcony filmom i ludziom kina. Jedna z największych baz filmowych w Polsce, której autorami są sami użytkownicy. W dniu 19 marca 2012 roku zawierał informacje o 271.324 filmach i 13.659 serialach.
  Gale Anne Hurd (ur. 25 października 1955 w Los Angeles) – amerykańska producentka filmowa i scenarzystka. Została uhonorowana nagrodą Saturna i nagrodą Independent Spirit Awards. Posiada swoją gwiazdę na Hollywoodzkiej Alei Gwiazd.
  Kenneth Jeffrey „Ken” Jones OBE (ur. 30 grudnia 1921 w Blaenavon, zm. 19 kwietnia 2006 w Newport) – walijski rugbysta i lekkoatleta (sprinter), wicemistrz olimpijski z 1948.

  Reklama