• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Teraz Polska  Podstrony: [1] 2 [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Fundacja – forma prawna organizacji pozarządowej, której istotnym substratem jest kapitał przeznaczony na określony cel oraz statut zawierający reguły dysponowania tym kapitałem. Fundacje są po stowarzyszeniach drugą co do popularności formą prawną wśród organizacji pozarządowych.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Kalendarium[ | edytuj kod]

  1992
  Rozstrzygnięcie Konkursu na Znak i na Hasło dla Programu Promocyjnego
  1993
  Ogłoszenie pierwszego konkursu i przyznanie pierwszych statuetek z Godłem „Teraz Polska”
  1996
  Objęcie Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego patronatem urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
  2006
  Wprowadzenie do Konkursu dwóch nowych kategorii: Konkurs „Teraz Polska” dla Gmin oraz Konkurs „Teraz Polska” dla Produktów Lokalnych
  2007

  Polski Koncern Naftowy ORLEN Spółka Akcyjna (GPW: PKN) – polskie przedsiębiorstwo zajmujące się przetwarzaniem ropy naftowej oraz dystrybucją produktów ropopochodnych, m.in. paliw. Koncern utworzony został w wyniku fuzji Petrochemii Płock SA z Centralą Produktów Naftowych (CPN) W skład Orlenu wchodzą rafinerie w Płocku, Trzebini, Jedliczu, trzy w Czechach oraz rafineria w Możejkach na Litwie. Łączne moce przerobowe zakładów w trzech państwach wynoszą 31,7 milionów ton ropy naftowej rocznie. Orlen jest jedyną polską spółką, która znalazła się na liście największych przedsiębiorstw świata (398 miejsce w 2010 roku) magazynu Fortune. 27,52 procent akcji należy do Skarbu Państwa. Orlen ma pierwsze miejsce, w rankingu firm w Polsce. Jego roczne przychody sięgają grubo ponad 100 mld zł. Same stacje sprzedają paliwa za ponad 30 mld zł rocznie. Ogólne przychody przedsiębiorstwa w roku 2012 przekroczyły 90 mld złotych, przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 88 mld złotych.Polskie Radio SA (PR SA) – jednoosobowa spółka akcyjna Skarbu Państwa z siedzibą w Warszawie, której celem działalności jest wypełnianie zadań radiofonii publicznej w Polsce.
 • Uruchomienie Programu „Polski Sukces – Dokonania i Perspektywy”
 • Inauguracja „Konkursu na najlepsze prace magisterskie, dotyczące promocji polskiej gospodarki”
 • Wprowadzenie do Konkursu „Teraz Polska” nowej kategorii – dla Gmin
 • 2008

 • Wprowadzenie do Konkursu „Teraz Polska” nowej kategorii – dla Przedsięwzięć Innowacyjnych
 • 2010
  Rusza nowy konkurs „Wybitny Polak

  Konkurs „Teraz Polska”[ | edytuj kod]

  Jednym z najbardziej rozpoznawalnych działań Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego jest organizacja konkursu „Teraz Polska”, pod patronatem honorowym Prezydenta RP, którego zadaniem jest wyłonienie najlepszych produktów i usług, zarówno tych o ustalonej renomie, jak i tych dotąd mało znanych, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym są lub mogą stać się wzorem dla innych. W ramach konkursu „Teraz Polska” od 2007 roku Fundacja wybiera także najlepszą pod względem gospodarności, a także atrakcyjności dla mieszkańców i przedsiębiorców, jednostkę samorządową. Natomiast od 2008 roku stworzona została nowa kategoria laureatów „Przedsięwzięcia Innowacyjne”. Dotychczas przeprowadzono 22 edycje Konkursu. Wzięło w nich udział ponad 4500 przedsiębiorstw, wyłoniono blisko 500 laureatów, którzy dzięki posługiwaniu się Godłem odnieśli sukces rynkowy lub wzmocnili swoją pozycję.

  Wolny rynek – rodzaj rynku, na którym wymiana dóbr dokonuje się w wyniku dobrowolnie zawieranych transakcji pomiędzy kupującymi, a sprzedającymi przy dobrowolnie ustalonej przez nich cenie. Na wolnym rynku kupujący i sprzedający nie podlegają żadnym ograniczeniom ani przymusowi ze strony podmiotów zewnętrznych (np. władzy publicznej), a warunki transakcji - w szczególności cena - zależą jedynie od ich obopólnej zgody. Przeciwieństwem wolnego rynku jest rynek regulowany.Wiktor Zborowski (ur. 10 stycznia 1951 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy, radiowy (Teatr Polskiego Radia) i dubbingowy. Absolwent XI LO im. Mikołaja Reja w Warszawie (1969), PWST w Warszawie (1973). Siostrzeniec Jana Kobuszewskiego. Mąż Marii Winiarskiej, ma dwie córki: Zofię i Hannę.

  Konkurs „Teraz Polska” realizowany jest w 3 kategoriach:

 • na najlepsze produkty i usługi,
 • dla gmin,
 • dla przedsięwzięć innowacyjnych.


 • Podstrony: [1] 2 [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wybitny Polak – coroczny konkurs odbywający się w Polsce i za granicą. Powstał z inicjatywy Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, aby zaprezentować osoby, które przyczyniają się do pozytywnego wizerunku Polski i Polaków.
  Marka, inaczej znak fabryczny, znak firmowy (ang. brand, trade mark) – znak określający producenta: nazwa lub symbol graficzny (znak towarowy) umieszczany na wyrobach w celu ochrony przed naśladownictwem lub podrabianiem, podszywaniem się, przypisywaniem sobie autorstwa. Traktowana jest jako rodzaj świadectwa: producent nie wstydzi się swego wyrobu, „podpisując” go, gwarantuje jego jakość. Stąd „marka” jest synonimem opinii.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.739 sek.