Tennessee Titans

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

{{Klub sportowy infobox}} Nieznane pola: "nr KRS". Tennessee Titans - zawodowy zespół futbolu amerykańskiego z siedzibą w Nashville, w stanie Tennessee. Drużyna jest obecnie członkiem Dywizji Południowej konferencji AFC ligi NFL.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.American Football League (skrót: AFL, Amerykańska Liga Futbolowa) - zawodowa liga futbolu amerykańskiego działająca w latach 1960-1969.

Titans powstali pod nazwą Houston Oilers, z siedzibą w Houston, w stanie Teksas, jako członek założyciel American Football League. Oilers zdobyli dwa mistrzostwa ligi AFL przed jej połączeniem z NFL w roku 1970.

W roku 1997 klub przeniósł się do stanu Tennessee, gdzie przez jeden sezon grał w Memphis by ostatecznie osiąść w Nashville. Przez dwa sezony drużyna znana była jako Tennessee Oilers, by zmienić nazwę na obecną w roku 1999.

Skład[ | edytuj kod]

Zastrzeżone numery[ | edytuj kod]

 • 1 Warren Moon
 • 34 Earl Campbell
 • 43 Jim Norton
 • 63 Mike Munchak
 • 65 Elvin Bethea
 • 74 Bruce Matthews
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona internetowa Tennessee Titans (ang.)
 • Tennessee Titans w Sports E-Cyclopedia (ang.)
 • GoTitans Fan Forum (strona nieoficjalna) (ang.)
 • Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. W roku 1970 doszło do połączenia dwóch największych zawodowych lig futbolu amerykańskiego działających w Stanach Zjednoczonych w owym czasie: National Football League (NFL) oraz American Football League (AFL). Scalenie wynikało z mocno narastającej rywalizacji pomiędzy dwoma ligami. Organizacje połączyły się, zachowując nazwę i logo "National Football League", przez co stały się jedną z najpopularniejszych i najmocniejszych ekonomicznie lig sportowych w USA.
  Warto wiedzieć że... beta

  Houston – największe miasto stanu Teksas i jednocześnie czwarte pod względem wielkości miasto w Stanach Zjednoczonych, za sprawą populacji liczącej 2 099 451 mieszkańców (2010), rozlokowanych na obszarze 1700 km². Houston stanowi siedzibę hrabstwa Harris i centrum ekonomiczne Houston–Sugar Land–Baytown, czyli piątego pod względem wielkości obszaru metropolitalnego w Stanach Zjednoczonych, zamieszkiwanego w sumie przez około sześć milionów osób.
  Nashville – miasto w Stanach Zjednoczonych, stolica stanu Tennessee, położone nad rzeką Cumberland. Obszar metropolitalny Nashville–Davidson–Murfreesboro–Franklin liczy blisko 2 mln mieszkańców. Jest stolicą hrabstwa Davidson (miasto i hrabstwo ma jeden samorząd od 1963).
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  National Football League (skrót: NFL, Narodowa Liga Futbolowa) – największa zawodowa liga futbolu amerykańskiego, złożona z 32 zespołów. Liga powstała w roku 1920, jako American Professional Football Association (Amerykańskie Stowarzyszenie Futbolu Zawodowego) i zmieniła nazwę na obecną dwa lata później.
  American Football Conference (skrót: AFC, Amerykańska Konferencja Futbolowa) - jedna z dwóch konferencji w zawodowej lidze futbolu amerykańskiego, National Football League (NFL).

  Reklama