• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Telewizja 3D  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  The Power of Love – amerykański film z 1922 roku. Pierwszy w historii kinematografii film 3D zaprezentowany publiczności. Pokaz filmu odbył się 27 września 1922 roku w hotelu Ambasador w Los Angeles.Sky 3D - brytyjski kanał telewizyjny w technologii 3DTV dostępny w Wielkiej Brytanii i Irlandii na platformie cyfrowej Sky. Kanał rozpoczął emisję 3 kwietnia 2010 meczem Manchester United - Chelsea w ponad tysiącu pubów w Anglii. 1 października 2010 kanał został udostępniony dla zwykłych abonentów. Kanał nadaje filmy oraz programy rozrywkowe i sportowe przez 14 godzin na dobę.
  Technologia[ | edytuj kod]
  Naprzemienna polaryzacja światła w pasywnych ekranach 3D

  Telewizory 3D mogą wyświetlać obraz trójwymiarowy na różne sposoby:

 • z użyciem okularów anaglifowych,
 • z użyciem okularów polaryzacyjnych (do każdego oka dociera obraz o innej polaryzacji)
 • z użyciem okularów aktywnych (migawkowych),
 • autostereoskopia, która nie wymaga okularów.
 • Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Film 3D
 • Kino cyfrowe 3D


 • Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Next Young 3D - pierwszy polski kanał telewizyjny w standardzie 3DTV skierowany do dzieci w wieku 6 - 14 lat. Jego misją jest rozwój dziecka przez naukę i zabawę. W ofercie kanału znajdują się programy dotyczące nauki języków obcych, poświęcone uprawianiu gimnastyki, czy rozwoju dziecięcych i młodzieżowych hobby. W ofercie znajdują się również filmy i programy animowane.
  Next HD - dawniej pierwszy ogólny polski kanał telewizyjny w jakości 3DTV, obecnie nadaje jedynie jego wersja HDTV. Kanał został uruchomiony w listopadzie 2011 roku. Nadawcą kanału jest Astro S.A. Stacja nadaje najciekawsze audycje z pozostałych kanałów spod marki Next oraz produkcje własne.
  Autostereoskopia - technologia umożliwiająca oglądanie obrazu stereoskopowego bez konieczności używania okularów lub sprzętu montowanego na głowie (kaski, hełmy VR). Nazywana jest także "bezokularowym 3D". Istnieją różne metody realizacji autostereoskopii: bariera paralaksy, technologia soczewkowa oraz technika wolumetryczna.
  Sony – japońskie przedsiębiorstwo założone 7 maja 1946 roku przez Masaru Ibukę i Akio Moritę w Tokio jako Tokyo Telecommunications Engineering Company, obecnie jeden z największych światowych producentów elektroniki użytkowej. Spółka publiczna notowana na giełdach tokijskiej (TSE) i nowojorskiej (NYSE) (NYSE: SNE).
  Telewizor, odbiornik telewizyjny (skrót: TV – ang. television, od gr. tele - daleko oraz łac. visio - obraz widziany) — urządzenie elektroniczne przeznaczone do zdalnego odbioru ruchomego obrazu, który jest nadawany przez telewizję i składa się z wyświetlanych jeden po drugim nieruchomych obrazów, z częstotliwością 25 lub 30 obrazów na sekundę lub inną. Pojedynczy obraz (nazywany też "klatką" – dla częstotliwości 25 wynosi 50, natomiast dla 30 wynosi 60 klatek) podzielony jest z kolei na linie poziome i pionowe. Typowe wartości linii to 1080, 720, 625 lub 525 linii.
  Film 3D (film trójwymiarowy) – szereg technik, w których dzięki różnorodnej technologii uzyskuje się iluzję głębi ruchomych obrazów. Główną techniką pozwalającą na uzyskanie wrażenia głębi jest przedstawienie obserwatorowi dwóch różnych obrazów prawemu i lewemu oku.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.