• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Teatr Wiczy



  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  Ratusz Staromiejski – główna budowla świecka toruńskiego Starego Miasta, gotycki budynek powstały etapami w ciągu XIII i XIV w., przebudowany w XVII w. i odbudowany po zniszczeniach w XVIII w., jeden z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury mieszczańskiej w środkowej Europie.Romuald Wicza-Pokojski – polski reżyser, dramaturg, założyciel autorskiego Teatru Wiczy, z którym zrealizował ponad 20 spektakli. Od 2011 roku dyrektor naczelny i artystyczny Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku.
  Przypisy[ | edytuj kod]
  1. http://www.wicza.com/zespol.html
  2. Teatr Wiczy - Repertuar, Adres i Spektakle | Teatralny.pl, teatralny.pl [dostęp 2016-12-16].
  3. Teatr Wiczy | Facebook, pl-pl.facebook.com [dostęp 2016-12-16].
  4. Teatr WICZY, www.wicza.com [dostęp 2016-12-16].
  5. Paulina Błaszkiewicz, Teatr Wiczy świętuje 25. urodziny w Toruniu, „nowosci.com.pl” [dostęp 2016-12-16].
  6. Teatr WICZY, www.wicza.com [dostęp 2016-12-16].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Spektakle i nagrody teatru
 • Teatr alternatywny (zwany także: awangardowy, eksperymentalny, laboratoryjny, niezależny, obrzeży, offowy, otwarty, podziemny, studyjny) to teatr poszukujący nowych środków wyrazu w sztuce aktorskiej lub w materii scenicznej, kreujący nowe układy przestrzenne, nowe metody pracy i nowe relacje między aktorem a publicznością.Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki – wielofunkcyjna sala koncertowo-kongresowa znajdująca się w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu. Oficjalne otwarcie obiektu nastąpiło 12 grudnia 2015 roku.


  Podstrony: [1] [2] [3] 4



  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Toruń stanowi jeden z ośrodków kulturalnych w północnej Polsce. W Toruniu odbywa się kilkanaście festiwali teatralnych, filmowych, muzycznych i kulturalnych.
  Happening (z ang. „dzianie się”, „zdarzenie”) – zorganizowane wydarzenie o charakterze artystycznym, ograniczone czasowo, mające swoją dramaturgię, tworzącą logiczną narrację, lub zestaw znaków: haseł, obrazów, gestów, przedmiotów, postaci w przestrzeni.
  Tradycje teatru w Toruniu sięgają XVI wieku. Wówczas Gimnazjum Akademickie, obok biblioteki, muzeum, drukarni – założyła teatr. Równolegle obok Gimnazjum Akademickiego teatr prowadziło Kolegium Jezuickie. W 1604 roku wystawiono komedię Nawrócony Saul w Dworze Artusa, a w 1650 tragedię o ścięciu króla angielskiego, Karola Stuarta w Ratuszu Staromiejskim. Były to jednak grupy teatralne bez własnej sceny.
  Performance (z ang.: przedstawienie, wykonanie) – sytuacja artystyczna, której przedmiotem i podmiotem jest ciało performera w określonym kontekście czasu, przestrzeni i własnych ograniczeń.
  Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
  Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych Bulwar - to festiwal teatralny, odbywający się corocznie w Toruniu, począwszy od 2005. Jego organizatorem jest jedyny w regionie, toruński altenatywny Teatr Wiczy oraz jego właściciel i menadżer Romuald "Wicza" Pokojski.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.