Target Corporation

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sklep sieci Target w mieście Ventura (Kalifornia)

Target Corporation (znane także jako Target) – amerykańskie przedsiębiorstwo handlu detalicznego, założone w Minneapolis w stanie Minnesota w 1902 roku.

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Ventura (pierwotnie San Buenaventura, skrócone do obecnej nazwy) – miasto w USA, w stanie Kalifornia. Stolica hrabstwa Ventura. Ludność 106 744.

Początkowo przedsiębiorstwo nosiło nazwę Dayton Dry Goods Company. W 1962 roku otworzono pierwszy sklep pod nazwą Target w Roseville w Minnesocie. W 2000 roku nazwa firmy została zmieniona z Dayton-Hudson Corporation na Target Corporation. Spółka notowana jest na giełdzie New York Stock Exchange (symbol akcji: TGT).

Spółka (łac. societas) – rodzaj działalności osób fizycznych lub prawnych oparty na umowie albo statucie, a mający zazwyczaj na celu prowadzenie działalności gospodarczej.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

W 2007 roku Target był piątą pod względem wielkości przychodu siecią handlową w Stanach Zjednoczonych (za Walmart, Home Depot, Kroger i Costco). Przedsiębiorstwo zajęło 31. miejsce w rankingu Fortune 500 za 2008 rok.

 • Pierwotne logo sieci Target (1962–67)

 • Drugie logo Targetu (jako główne: 1975–2004; jako drugorzędne: 1975–obecnie)

  Biblioteka Narodowa Izraela (hebr. הספרייה הלאומית; dawniej: Żydowska Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka, hebr. בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי) – izraelska biblioteka narodowa w Jerozolimie.Przychód – uzyskany lub należny wpływ wartości, korzyści materialnych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, działalności wykonywanej osobiście, pracy wykonywanej na podstawie stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej oraz spółdzielczego stosunku pracy oraz z nieruchomości, w tym ze sprzedaży takiej nieruchomości.
 • Trzecie logo Targetu (1968–obecnie)

 • Czwarte logo Targetu (2004–obecnie)

 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. NYSE, New York Stock Exchange > Listings > Listings Directory (ang.). nyse.com, 2012. [dostęp 2016-12-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-06-25)].
  2. Target through the years (ang.). target.com. [dostęp 2016-12-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (10 stycznia 2014)].
  3. Doug Newsom, Jim Haynes: Public Relations Writing: Form & Style. Cengage Learning, 2013, s. 197. ISBN 978-1-285-54602-5. [dostęp 2016-12-08].
  4. SAP Top 100 Retailers (ang.). stores.org, lipiec 2007. [dostęp 2016-12-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-11-28)].
  5. Fortune 500 2008 (ang.). fortune.com. [dostęp 2016-12-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-12-08)].
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  New York Stock Exchange, NYSE (dosł. Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych) – druga co do wielkości obrotów giełda świata, zdetronizowana w 1996 r. przez giełdę NASDAQ. Założona w 1817 roku jako New York Stock & Exchange Board.
  Costco (Costco Wholesale Corporation) – największa w Stanach Zjednoczonych sieć sklepów magazynowych dostępnych na zasadzie przywileju członkowskiego. Trzecia największa sieć handlu detalicznego w USA (2009) i dziewiąta w świecie.
  Minneapolis (wymowa: /ˌmɪniːˈæpəlɪs/) – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Minnesota. Największe miasto tego stanu, położone nad Missisipi. Nazywane jest „miastem jezior”. Stolica hrabstwa Hennepin. Miasto jest jednym z głównych miast aglomeracji policentrycznej – Minneapolis-Saint Paul.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Wal-Mart Stores, Inc. – amerykańska sieć supermarketów założona w 1962 roku przez Sama Waltona. W 2010 firma była największym na świecie sprzedawcą detalicznym (licząc dochody). Ma swoją siedzibę w Bentonville w stanie Arkansas w Stanach Zjednoczonych. W roku finansowym kończącym się 31 stycznia 2008 r. Wal-Mart zanotował czysty zysk 12,7 mld USD, przy obrotach 378,8 mld USD. Według nieoficjalnej klasyfikacji Wal-Mart uplasowałby się wśród gospodarek narodowych na 33. miejscu, między Ukrainą i Kolumbią.

  Reklama