Taco Bell

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Taco Bellamerykańska sieć barów szybkiej obsługi, specjalizująca się w potrawach meksykańskich i meksykańsko-teksańskich. Własność koncernu Yum! Brands, Inc..

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Poza Stanami Zjednoczonymi Taco Bell miał w 2015 roku 250 barów.

Sieć Taco Bell była obecna w Polsce na początku lat 90. Ze względu na niewielkie zainteresowanie, w 1993 roku zamknięto bary w Polsce.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Taco Bell znowu w Polsce. Sieć inwestuje w 1,3 tys. nowych lokali na całym świecie. next.gazeta.pl, 2015-01-16. [dostęp 2017-11-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-05)].

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • oficjalna strona (ang.)
  • Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
    Reklama