TVN Meteo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

{{Stacja telewizyjna infobox}} Nieznane pola: "siostrzane". TVN Meteo (w latach 2015-2017 TVN Meteo Active; zapis stylizowany: tvn meteo) - telewizja (aktualnie) internetowa prezentująca pogodę. Wcześniej jako TVN Meteo Active poświęcona aktywności fizycznej, programom o zdrowym trybie życia oraz pogodzie na świecie, w Polsce i Europie.

Pogoda – stan atmosfery w konkretnym miejscu i czasie; w szerszym ujęciu – warunki meteorologiczne na danym obszarze kuli ziemskiej. Ogół zjawisk pogodowych na danym obszarze w okresie wieloletnim (przynajmniej 30 lat) określany jest jako klimat.HGTV Home & Garden – kanał tematyczny, należący do Grupy TVN. Nadaje głównie programy o urządzaniu domów i ogrodów.

Historia[ | edytuj kod]

Kanał TVN Meteo rozpoczął nadawanie 10 maja 2003. W ramówce znajdowały się głównie tematyczne prognozy pogodowe. Z czasem w ramówce emitowano również programy o zdrowiu, zwierzętach, roślinach oraz anomaliach pogodowych.

Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Prognoza pogody - przewidywanie czasowych i przestrzennych zmian stanu atmosfery. Prognozy pogody można sklasyfikować w zależności od czasu prognozy, obszaru, i sposobu prognozy.

W latach 2007-2009 podczas prezentowania pogody w miastach muzykę stanowił utwór Bruna Pilloix'a "Gentle Ballad".

Od 2 marca 2009 roku kanał nadawał w formacie 16:9.

Od 1 sierpnia 2009 roku do końca 2012 roku na antenie TVN Meteo obecne były pasma ezoteryczne produkcji Kosmica TV. Od lutego 2013 roku do 2015, po miesiącu bez programów ezoterycznych w to miejsce weszły audycje stacji Ezo TV. Od 2016 w miejsce popołudniowego pasma ezoterycznego weszło pasmo telezakupowe Telezakupy Mango, a nocą program ezoteryczny Klub Magii produkowaną przez Polcast Television.

Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.Telezakupy Mango – sieć telezakupowa należąca do grupy ITI. Powstała w 1989. Oferta Mango jest m.in. przedstawiana na kanale telewizyjnym Mango 24.

20 czerwca 2011 roku wystartował portal pogodowy tvnmeteo.pl. Za oficjalną datę uruchomienia przyjmuje się jednak 21 czerwca 2011. W lipcu 2011 TVN Meteo rozpoczęło nadawanie również programów dokumentalnych. Od samego początku stacja nadawała 24 godziny na dobę.

W październiku 2014 roku ogłoszono prowadzenie prac na dwoma nowymi kanałami – serialowo-filmowym TVN Fabuła oraz o tematyce zdrowia, fitnessu i aktywności fizycznej TVN Sportive. W grudniu 2014 roku nadawca wystąpił do KRRiT o zawieszenie postępowania koncesyjnego dla TVN Sportive. Jednak nadawca nie zrezygnował z projektu, lecz postanowiono o przekształecniu pogodowej stacji w stację o tematyce lifetylowo-sportowej pod nazwą TVN Meteo Active. Decyzję tłumaczono częściowym wyczerpaniem formuły kanału i spadającą oglądalnością stacji.

Rebranding – proces zmiany percepcji marki poprzez zmianę elementów jej komunikacji, który najczęściej wiąże się ze zmianą nazwy firmy lub produktu, wizerunku i/lub logo.Maja Popielarska (ur. w 1973 w Trzciance) – polska dziennikarka, prezenterka TVN, TVN24, TVN Meteo Active.

16 kwietnia 2015 r. stacja przeszła rebranding i zmieniła nazwę na TVN Meteo Active oraz otrzymała nowe logo. Stacja łączyła wcześniej nadawane serwisy o pogodzie z nowymi programami dotyczącymi m.in. sportu, zdrowego trybu życia i odżywiania się, fitnessu czy spędzania wolnego czasu. Jednak prognozy pogodowe emitowane były głównie w godzinach nocnych.

Kosmica TV – kanał telewizyjny o tematyce ezoterycznej. Stacja należy do niemieckiej firmy adviqo. Widzowie poprzez kontakt telefoniczny na telewizyjnej antenie otrzymują porady na żywo na temat interesujących ich spraw życiowych.TVN Grupa Discovery – wspólna struktura zarządzająca kanałami Grupy TVN i Discovery w Polsce. Powstała, aby usunąć zdublowane role w obu spółkach. Jednym z celów jest dążenie do dalszej integracji.

Natomiast z marki TVN Meteo jako oddzielnego projektu nie zrezygnowano. W internecie pozostał odrębny portal TVNmeteo.pl z aktualną prognozą pogody i pogodowymi informacjami oraz w serwisach społecznościowych.

W 2016 roku TVN zapowiedział rebranding kanału TVN Meteo Active, który 7 stycznia 2017 roku zmienił się w stację poświęconą wnętrzarstwu i ogrodnictwu HGTV.

Kanał TVN Meteo Active został zlikwidowany 7 stycznia 2017 roku. Jednakże nadawca powrócił do marki TVN Meteo i uruchomiono transmisję na żywo jako telewizję internetową, skupiając się całkowicie na prezentowaniu prognozy pogody.

Tomasz Zubilewicz (ur. 28 lutego 1962 w Warszawie) - dziennikarz i prezenter telewizyjny i radiowy, aktor, nauczyciel i przedsiębiorca. Telewizja internetowa (inne nazwy: Internet TV, Online TV lub Telewizja Over-The-Top skrót OTT) – system nadawania cyfrowego treści telewizyjnych występujący poza tradycyjnymi kanałami dystrybucji, jakimi są telewizja naziemna, satelitarna, kablowa. Za medium transmisji telewizyjnej, zamiast dedykowanej sieci, wykorzystuje mechanizmy dostępne w Internecie. Nie należy telewizji internetowej utożsamiać z IPTV.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Polcast Television Sp. z o.o. - polska spółka medialna z udziałem kapitału włoskiego. Nadawca kanałów telewizyjnych Tele 5, Polonia 1, Top Shop i od niedawna kanału regionalnego o zasięgu ogólnopolskim CSB TV, który Polcast Television w 2011 roku kupił od Media Kaszëbë.
Dorota Gardias-Skóra (ur. 22 czerwca 1981 w Tomaszowie Lubelskim) – prezenterka i dziennikarka TVN, TVN24, TVN Meteo i TVN Turbo, fotomodelka.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT lub KRRiTV) – organ państwowy, który według Konstytucji (art. 213 – 215) ma stać na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji.
Agnieszka Cegielska, z domu Gołąbiewska (ur. 27 czerwca 1979 w Malborku) – prezenterka telewizyjna, była modelka, jako szesnastolatka wygrała Miss Polski Nastolatek 1995, była radna Malborka.

Reklama