TTV

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

TTVpolski ogólnotematyczny kanał telewizyjny (dawniej o charakterze społeczno-interwencyjnym), należący do Grupy TVN, uruchomiony 2 stycznia 2012 roku.

Hubert Kirył Urbański (ur. 23 marca 1966 w Warszawie) – polski aktor, dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, pochodzenia bułgarskiego.Multipleks telewizyjny, multipleks telewizji cyfrowej, multipleks cyfrowy, multipleks naziemnej telewizji cyfrowej, multipleks DVB-T (w skrócie MUX lub MX z ang. multiplex) to pakiet kanałów telewizyjnych, radiowych i dodatkowych usług jednocześnie transmitowanych cyfrowo do odbiorcy w jednym kanale częstotliwości.

Historia[ | edytuj kod]

We wrześniu 2011 roku spółka Stavka i Grupa TVN zawarły porozumienie o ścisłej współpracy na polu technologicznym, reklamowym i programowym. Wówczas Grupa TVN kupiła 25% udziałów w spółce Stavka. Pierwotnie kanał miał nadawać pod nazwą U-TV, lecz nadawca przed uruchomieniem wystąpił o zmianę zapisu w otrzymanej koncesji. Szefową stacji została Lidia Kazen. 21 grudnia 2011 r. TVN nabył kolejne 25,55 proc. udziałów, mając łącznie 50,55%.

Cyfrowy Polsat (WIG30: CYFRPLSAT, GPW: CPS) – polska telewizyjno-radiowa satelitarna platforma cyfrowa, której właścicielem jest Cyfrowy Polsat SA. Jest największą platformą satelitarną w Europie Środkowo-Wschodniej i czwartą pod względem ilości abonentów w całej Europie. W listopadzie 2009 roku będąc 10 lat na rynku platforma posiadała 3 mln abonentów (+600 tys. użytkowników prepaid). Obecnie Cyfrowy Polsat jest największą platformą w Polsce pod względem liczby kanałów, ma 3.558.000 abonentów (listopad 2012), co daje piąte miejsce w Europie wśród platform cyfrowych.Stavka Sp. z oo. – spółka założona przez Bernadettę Machałę-Krzemińską i Magdalenę Olszewską. Firma ta zajmuje się przeprowadzaniem castingów do filmów, seriali i produkcji telewizyjnych oraz reklam. Stavka współpracowała przy produkcji seriali: Plebania, Dwie strony medalu, Kopciuszek, Londyńczycy. Spółka związana jest z firmą Besta Film, producentem filmów i produkcji telewizyjnych. Grupa TVN posiada większościowy (łącznie 50,55) pakiet udziałów w spółce Stavka.

1 lutego 2012 roku stacja została zakodowana w przekazie satelitarnym. Tego samego dnia kanał dołączył do Cyfrowego Polsatu. 19 grudnia 2014 r. rozpoczęto emisję TTV HD w Warszawie na multipleksie testowym Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Obecnie Grupa TVN posiada całość akcji spółki Stavka, nadawcy kanału TTV.

Nie do wiary – magazyn telewizyjny zajmujący się zjawiskami nadprzyrodzonymi, niewyjaśnionymi historiami z przeszłości, oraz przepowiedniami przyszłości. Program emitowany jest od 1996 roku, początkowo na kanale TV Wisła, następnie do 2007 roku w TVN.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

DVB-T (ang. Digital Video Broadcasting – Terrestrial) – standard telewizji cyfrowej DVB nadawanej naziemnie, opublikowany po raz pierwszy w roku 1997. Cyfrowe wideo, dźwięk i dane dodatkowe są przesyłane w strumieniu transportowym MPEG przy użyciu modulacji COFDM. Do kompresji audio/wideo wykorzystano standard MPEG-2, zastąpiony ostatnio przez MPEG-4 (H.264). Następcą standardu DVB-T jest DVB-T2, który zostaje sukcesywnie wprowadzany w Wielkiej Brytanii (BBC).
Marcin Tyszka (ur. 13 kwietnia 1976) – polski fotograf, specjalizujący się w fotografii mody, a także juror w programach telewizyjnych związanych z tą dziedziną.
Usterka – serial dokumentalny, emitowany w latach 2002-2004 w poniedziałki o 22:00 przez telewizję TVN. Powtórki programu były emitowane na TVS, TVN Style, TVN Turbo, a także do 4 czerwca 2012 roku – w nocnym paśmie powtórkowym TVN o nazwie Nic straconego. Od września 2013 nowe odcinki programu emitowane są na antenie telewizji TTV. Emisja w środy od 4 września 2013 r. o 20:40 co tydzień.
Martyna Wojciechowska, właśc. Marta Eliza Wojciechowska (ur. 28 września 1974 w Warszawie) – polska prezenterka telewizyjna, dziennikarka, podróżniczka i pisarka. W wieku 7 lat trenowała gimnastykę artystyczną. Absolwentka XXII Liceum Ogólnokształcącego im. Jose Marti w Warszawie. Z wykształcenia ekonomistka - studiowała zarządzanie i marketing, zdobyła specjalizację z zarządzania zasobami ludzkimi. W 2005 roku obroniła z wyróżnieniem pracę dyplomową na podyplomowych studiach MBA w Polish Open University (Wyższej Szkole Zarządzania). Pasję do motoryzacji łączy z zamiłowaniem do nurkowania (jest licencjonowanym nurkiem technicznym Normoxic Trimix Diver IANDT oraz Divemaster PADI) i wszelkich sportów ekstremalnych (m.in. wspinaczka wysokogórska) oraz podróżowaniem. W 2002 roku wzięła udział w rajdzie Paryż-Dakar - ukończyła go jako pierwsza Polka i kobieta z Europy Środkowo-Wschodniej. Zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Transsyberia 2003. 22 stycznia 2010 roku stanęła na ostatnim szczycie zdobywając Koronę Ziemi. Jest trzecią Polką, która wspięła się na wszystkie najwyższe góry siedmiu kontynentów, natomiast jako druga Polka dokonała tego wyczynu w trudniejszej wersji Reinholda Messnera.
UPC Polska Sp. z o.o. – polska filia międzynarodowej firmy UPC Broadband należącej do Liberty Global, dostawca usług telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do internetu i usług telefonicznych.
Uwaga! – magazyn reporterów, emitowany przez telewizję TVN od 2 września 2002 roku. Magazyn ma na celu przedstawienie widzom afer, reportaży, ciekawostek na rozmaite tematy. Uwaga! ujawniła afery w ZUS-ie, Biedronce, Kauflandzie, Championie, Constarze, fabryce Grabka w Zgierzu, domach spokojnej starości czy szpitalach. Uwaga! emitowała takie cykle, jak Polacy do pracy, W Twojej sprawie, Zmowa milczenia, Czy wiesz, co jesz?, Kulisy sławy czy Szkoła, jakiej nie znacie. 4 sierpnia 2008 program wyemitował 2000. wydanie.
Gogglebox. Przed telewizorem (w 1. serii po prostu Gogglebox) – program emitowany od 2014 roku przez telewizję TTV, w którym wybrane rodziny, grupy przyjaciół lub pary komentują wybrane programy telewizyjne z ubiegłego tygodnia. Program opiera się na licencji brytyjskiego formatu o tej samej nazwie. Narratorem w 1. serii była aktorka Joanna Kurowska, a w drugiej Radosław Popłonikowski.

Reklama