T.Love

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

T.Love – polski zespół muzyczny założony w 1982 w Częstochowie. W początkach kariery, w latach 80. XX wieku, pozostający pod wpływem punk rocka, a z upływem czasu korzystający również ze stylistyki reggae, rock and rolla, glam rocka, pop rocka. Większość albumów grupy uzyskało status złotych płyt, a składankowy Love, Love, Love - The Very BesT.Love - w roku 2012 status platynowej płyty. W trakcie dotychczasowej kariery zespół zagrał koncerty prawie w całej Europie, a także wielokrotnie w Stanach Zjednoczonych. W drugiej połowie 2017 roku zawiesił działalność. W 2022 roku zespół (Muniek Staszczyk) planuje reaktywację z okazji 40-lecia.

Częstochowa 1982-1985 – album zespołu T.Love Alternative będący składanką utworów z pierwszych trzech lat działalności zespołu. Utwory 1-9 oraz 14 i 15 nie znalazły się na pierwszych dwóch płytach T.Love Alternative. Tomasz Grochowalski (ur. 13 lipca 1968 w Warszawie) – polski gitarzysta basowy. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Historia[ | edytuj kod]

Zespół został założony w styczniu 1982 jako Teenage Love Alternative, tworzyli go: Zygmunt Staszczyk (śpiew, początkowo także gitara basowa), Janusz Knorowski (gitara elektryczna), Dariusz Zając (instrumenty klawiszowe) i Jacek Wudecki (perkusja), uczniowie IV LO w Częstochowie. Pierwszy publiczny koncert zagrali 30 kwietnia 1982 w lokalnym domu kultury Stradom.

Rock and roll lub rock ‘n’ roll (ang. „kołysz się i tocz”) – podstawowa forma leżąca u fundamentów wszystkich stylów rockowych. Samo określenie „rock and roll” zostało zaczerpnięte bezpośrednio z tradycji bluesa. Po raz pierwszy wyrażenie to w znaczeniu stylu muzycznego zostało użyte przez Alana Freeda w 1951 roku. Wywodzi się z uproszczonego i zredukowanego, do trzech lub czterech akordów, schematu bluesowego granego w szybkim tempie przy pomocy zelektryfikowanych instrumentów. Dodatkowo obejmuje wpływy rhythm and bluesa, country i tradycyjnego jazzu. Pierwszy raz został użyty w piosence Trixie Smith „My Man Rocks Me (With One Steady Roll)” 1922 r. Malbork (łac. Mariaeburgum, Mariae castrum, Marianopolis, niem. Marienburg) – miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim nad Nogatem. Siedziba powiatu malborskiego.

W 1983 wystąpili podczas malborskiego festiwalu „Malrock”, na którym zaprezentowali się na dużej scenie obok zespołów zawodowych, ponadto zagrali na warszawskich festiwalach Kicka Wiosna i Róbrege. W tym samym roku do zespołu dołączyli: gitarzysta Wojciech Wierus, zastąpiony pół roku później przez Andrzeja Zeńczewskiego, a także Jacek Śliwczyński, który przejął rolę basisty od Muńka. W 1984 zagrali na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej oraz na Festiwalu w Jarocinie, a zarejestrowany wówczas materiał wydali własnym sumptem – pod szyldem Tilele Records – na swojej pierwszej kasecie pt. Nasz Bubelon, której kopie rozprowadzali w trakcie swych kolejnych koncertów. W 1985 nagrali utwór „Zabijanka” na potrzeby składanki Tonpressu pt. Jeszcze młodsza generacja, a dodatkowo w trakcie pięciogodzinnej sesji nagrali materiał na kasetę pt. Chamy idą.

Zygmunt "Muniek" Marek Staszczyk (ur. 5 listopada 1963 w Częstochowie) – współzałożyciel, lider, wokalista, autor tekstów, w początkowym okresie także basista zespołu T.Love. Współpracował z wieloma artystami i zespołami, jak Maanam, Kasia Nosowska, Pidżama Porno, Zipera, Habakuk. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.S.P. Records − polska wytwórnia płytowa, założona w 1993 roku przez byłego gitarzystę Kultu, Sławomira Pietrzaka.

Mieli wystąpić w Poznaniu podczas Festiwalu Rock Arena, jednak Staszczyk i Wudecki zostali zatrzymani przez Milicję Obywatelską za posiadanie zbyt dużych ilości alkoholu i do koncertu nie doszło.

W 1986 wylansowali swój pierwszy przebój, utwór „My marzyciele”, z którym dotarli do szóstego miejsca Listy przebojów Programu Trzeciego, niedługo po tym Staszczyk zmienił nazwę zespołu na T.Love. W 1987 zagrali cztery koncerty na Węgrzech, po czym rozpoczęli nagrania albumu pt. Miejscowi – live, który ukazał się w 1988. Niedługo przed rozpoczęciem nagrań z zespołu odszedł Jacek Wudecki, a nowym perkusistą został Piotr Wysocki, ponadto na saksofonie Toma Pierzchalskiego zastąpił Waldemar Zaborowski.

Chłopaki nie płaczą – płyta zespołu T.Love, wydana w 1997 roku. Album bardzo dobrze się sprzedawał, głównie za sprawą piosenki tytułowej, która tak naprawdę była pastiszem boysbandów. W radio emitowane były również "Stokrotka" i "Jest super". Płyta utrzymana jest w podobnej stylice, co Al Capone. Muzycy w tekstach starali się opisać zmieniającą się rzeczywistość, nawiązać do popkultury i nowych trendów w polskiej mentalności.Dzieci rewolucji 1982-92 – pierwszy album będący składanką największych przebojów grupy T.Love. Znalazło się na niej 15 piosenek.

W 1989 w sprzedaży pojawił się ich pierwszy oficjalny album pt. Wychowanie, wydany przez Polskie Nagrania. Jeszcze przed premierą albumu Staszczyk wyjechał do Anglii, tym samym zawieszając działalność zespołu. Do kraju powrócił pod koniec 1989, a z czasem reaktywował zespół w nowym składzie, w którym znaleźli się: gitarzyści Jan Benedek i Krzysztof Szymański, perkusista Jarosław „Sidney” Polak i basista Przemysław Wójcicki. Niebawem nagrali album pt. Pocisk miłości, wydany w grudniu 1990 na kasecie oraz w 1991 na płycie CD i winylu. Wydawnictwo promowali m.in. utworem „Warszawa”, który osiągnął sukces komercyjny i stał się radiowym przebojem. Za teledysk do piosenki otrzymali Grand Prix na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. Również w 1991 doszło do zmian w składzie zespołu: Krzysztof Szymański został zastąpiony przez Krzysztofa Zawadkę, a następnie przez Jacka Perkowskiego, zaś rolę basisty przejął czasowo Tomasz Grochowalski, by jeszcze w tym samym roku przekazać ją Pawłowi Nazimkowi. Jesienią 1991 zagrali wspólną trasę koncertową z francuskim zespołem Les VRP.

Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Tom "Tomasz" Pierzchalski (ur. 7 kwietnia 1962 roku) – polski saksofonista, członek zespołu T.Love. Wcześniej współpracował z zespołami Daab, Tilt, Mech i z Lechem Janerką.

W 1992 powstał kolejny album studyjny zespołu pt. King. Pod koniec roku nagrali w nowym składzie (dołączyli Andrzej Zeńczewski, Leszek Biolik, Piotr Żyżelewicz) album pt. Dzieci rewolucji 1982-92, zawierający odświeżone aranżacje utworów stworzonych w czasach T.Love Alternative, a także dwie piosenki z albumu Wychowanie i pięć premierowych utworów. W 1993 z zespołu odszedł Jan Benedek, a jego miejsce zajął Maciej Majchrzak. Wiosną 1994 wydali album koncertowy pt. I Love You, który zawierał dodatkowo trzy nowe piosenki nagrane już bez Benedka. Były to: I love you, nagrane w dwóch wersjach językowych, oraz cover francuskiej grupy Mano Negra „Syn miasta” – w oryginale „Out of Time Man”. Jesienią 1994 premierę miała płyta Prymityw, na której znalazła się m.in. piosenka „Bóg”, długo utrzymująca się na listach przebojów.

Stambuł (tur. İstanbul) – największe i najludniejsze miasto Turcji i jej centrum kulturalne, handlowe oraz finansowe. Rozciąga się od północnego wybrzeża morza Marmara po obu stronach Bosforu, cieśniny morskiej między Morzem Śródziemnym a Morzem Czarnym. Położenie zarówno w europejskiej Tracji, jak i azjatyckiej Anatolii sprawia, że Stambuł jest jedną z dwóch (obok rosyjskiego miasta Magnitogorsk) metropolii świata znajdujących się na dwóch kontynentach.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

W 1995 nakładem S.P. Records ukazał się album T.Love Alternative pt. Częstochowa 1982-1985. Zmianę stylistyczną przyniosła płyta Al Capone z maja 1996, którą promowali singlem „Jak żądło” i utworem „Klaps”, nagranym z Korą. Muzyczną kontynuacją okazał się następny album Chłopaki nie płaczą, zaprezentowany w listopadzie 1997. Utwór tytułowy był pastiszem boys-bandów, królujących w tamtym czasie na listach przebojów. Poza „Chłopaki nie płaczą”, krajowe rozgłośnie często grywały także „Stokrotkę”, oraz „Jest super”, komentujący polską politykę lat 90. Rok później T.Love wydał składankę pt. BesT.Love, na której – oprócz znanych piosenek zespołu – znalazły się dwa premierowe utwory: „Zero” i „Ewa”.

Jan "Jahlove" Pęczak (ur. 8 grudnia 1978 w Warszawie) - multiinstrumentalista: gitarzysta, perkusista i basista, a także kompozytor, wokalista oraz autor tekstów. Jest założycielem The Relievers oraz, wraz z Piotrem "Mista Pita" Zabrodzkim, Blast Muzungu. Jest gitarzystą T.Love, ponadto współpracuje z Tadeuszem Sudnikiem przy projekcie Studio Dźwięków Niemożliwych, a także z Pako Saarem. Grał także w Virtual Jazz Reality, Sto % Bawełny i Houk.Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej „Stodoła” – klub studencki w Warszawie. Należy do Politechniki Warszawskiej.

W 1998 zaangażowali się w działalność antyrasistowską, a ich piosenka „Ogolone kobiety” znalazła się na pierwszej składance Muzyka przeciwko rasizmowi, firmowanej przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej. Również w 1998 zespół w starym składzie zagrał na wernisażu fotografii Jacka Śliwczyńskiego w klubie „Pod Jaszczurami”. W 1999 w studiu Protocol w Londynie zespół nagrał płytę pt. Antyidol, zrealizowaną przez Neila Simonsa. Album zawierał 11 premierowych utworów, w tym promujące go single „Banalny” i „Piosenka”. Antyidol sprzedał się zdecydowanie słabiej od wcześniejszych płyt zespołu.

Krzysztof Ostrowski (ur 5 stycznia 1976 w Szczecinie) – polski wokalista, reżyser teledysków, grafik i autor komiksów. Lider zespołu Cool Kids of Death.Kariera – droga profesjonalnego rozwoju, którą człowiek ma zamiar przejść w swym zawodowym życiu. Rozumienie tego pojęcia jest zawsze bardzo subiektywne, co nie jest błędem, gdyż każdy ma prawo do innego spojrzenia na karierę ponieważ każdy chciałby co innego w swym życiu zawodowym osiągnąć.

W 2001 zaprezentowali płytę pt. Model 01, którą promowali singlami: „Nie, nie, nie”, „Jazda” (nagranym z gościnnym udziałem Agi Morawskiej), „Ajrisz”, „Toksyczni czarodzieje” i „Moje pieniądze”. W nagrywaniu płyty gościnnie udział wzięli także m.in. Kazik, Kayah i Fisz. Również w 2001 zagrali koncert w USA. W 2002 zarejestrowali, a w 2003 wydali album koncertowy pt. T.Live, będący zapisem ich jubileuszowego występu w klubie Stodoła w Warszawie z okazji 20-lecia działalności muzycznej. Podczas koncertu zagrali muzycy z T.Love Alternative oraz T.Love. Zespół nagrał też trzy premierowe piosenki: „Europolskę”, „Pozytyw” i „Polish Boyfriend”, będącą pastiszem muzyki dance. W tym samym roku ukazał się album ze ścieżką dźwiękową do komedii Superprodukcja w reżyserii Juliusza Machulskiego, na którym – oprócz starych utworów T.Love – znalazły się dwie premierowe piosenki zespołu: „Bang, bang” i „Luźny Yanek”. W 2004 rozpoczęli pracę nad albumem I Hate Rock'n'Roll, który nagrali w 2005 i wydali wiosną 2006. Płyta powstała z udziałem nowego klawiszowca, Michała Mareckiego, a poszczególne utwory – zachowane w rock’n’rollowym stylu – napisali zaproszeni do współpracy dawni członkowie zespołu. Pewną popularność zdobyły utwory promujące album, czyli „Gnijący świat” i „Jazz nad Wisłą”, ponadto na płycie znalazły się m.in. dwie piosenki w stylu reggae napisane przez Jana Pęczaka. W tym czasie odbyli trasę koncertową po Irlandii.

Leszek Kamiński, znany również jako Leszek S4 Kamiński – realizator dźwięku i producent muzyczny. Były mąż Edyty Bartosiewicz.Juliusz Jan Machulski (ur. 10 marca 1955 w Olsztynie) – polski reżyser, producent filmowy, aktor, scenarzysta i dramaturg. Założyciel Studia Filmowego „Zebra” (1988).

1 stycznia 2007 zespół opuścił gitarzysta i kompozytor Jacek Perkowski. Od maja do września zespół odbył trasę koncertową, podczas której zagrało czterech kandydatów na miejsce gitarzysty, tj. Łukasz Lach, Krzysztof Rychard, Piotr Czajer i Jan Pęczak, który ostatecznie zajął miejsce Perkowskiego. 12 listopada 2007 w Hard Rock Cafe w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano oficjalną biografię zespołu, zatytułowaną Potrzebuję wczoraj, autorstwa Magdy Patryas. Tom ukazał się nakładem wydawnictwa Lampa i Iskra Boża z okazji 25-lecia zespołu. Promowany był jesienną trasą koncertową rozpoczętą dwa dni później, a zakończoną 13 grudnia 2007. W jej trakcie T.Love zagrał 13 koncertów. W Warszawie, gdzie co roku odbywa się zlot fanów, miało również premierę inne wydawnictwo - książka „Siwy chciał grać w T.Love”, napisana przez Marcina „Siwego” Styczyńskiego, moderatora fanklubu i administratora oficjalnej strony internetowej zespołu. Książka zawierała osobiste opisy koncertów, prywatnych spotkań, wydarzeń i wspomnień z udziałem zespołu.

Rafał Włoczewski (ur. 1963, zm. 3 grudnia 2013 w Warszawie) – polski muzyk punk-rockowy, gitarzysta zespołu T.Love, operator fimowy.Andrzej Zeńczewski (ur. 28 września 1963) – gitarzysta, wokalista, producent muzyczny, współlider zespołów Daab i Szwagierkolaska.

W kwietniu 2008 odbyli europejską trasę koncertową, obejmującą występy m.in. w Stavanger, Paryżu i Stambule. Latem wystąpili z jubileuszowym koncertem podczas festiwalu TOPtrendy 2008, na którym zagrali z muzykami z wcześniejszych składów, a także gościnnie ze Stanisławem Soyką i Adamem Nowakiem z zespołu Raz Dwa Trzy. 7 listopada wydana została kompilacja pt. Love, Love Love, The Very BesT.Love, zawierająca ponad 40 utworów z 26 lat istnienia grupy, a także dwie premierowe piosenki: „Love,Love,Love”, do której został nakręcony teledysk w reżyserii Krzysztofa Ostrowskiego, oraz „Prawdziwe życie”; obie zostały zarejestrowane we wrześniu 2008 w studiu Polskiego Radia Studio S-4 pod okiem Leszka Kamińskiego, który był także ich współproducentem. Ostatecznie wydawnictwo otrzymało status platynowej płyty.

Model 01 – album grupy T.Love wydany w 2001 roku. Szybko uzyskał status złotej płyty. Na płycie gościnnie wystąpili Kayah, Aga Morawska, Kazik Staszewski, Andrzej Smolik i Fisz. Album okazał się mniej rockowy od poprzednich płyt, bardziej zbliżony do estetyki popowej lub ewentualnie reggae. Z Modelu 01 pochodzi wiele przebojów - Jazda, Toksyczni czarodzieje, Ajrisz i największy - Nie, nie, nie.Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).

Latem 2010 podczas koncertu T.Love w Pszowie doszło do skandalu z udziałem Staszczyka, który wystąpił przed publicznością, będąc pod wpływem alkoholu. Po koncercie przeprosił za niedyspozycję, a w ramach rekompensaty zagrał z muzykami następny koncert w Pszowie w innym terminie za darmo. W tym czasie Staszczyk ponownie wskrzesił T.Love Alternative, czego efektem było wydanie w 2011 przez S.P. Records albumu pt. Częstochowa 1982-2011, zawierającego archiwalne nagrania starego składu i dwa nowe utwory: „Gorączka 2011” oraz „Chrystus Tesco i nic”. Następnie ukazało się na rynku DVD z zapisem z częstochowskiego koncertu w klubie Zero pt. 100 proc. Live.

Miejscowi - live – trzeci album koncertowy zespołu T.Love Alternative wydany w październiku 1988 roku. Był to ostatni album zespołu pod tym szyldem (w 1989 roku zespół skrócił nazwę do T.Love). Glam rock (także glitter rock) – styl w muzyce rockowej. Nazwa stylu wywodzi się z angielskiego glamour (urok, atrakcyjność). Styl ten powstał w Wielkiej Brytanii na początku lat 70. Wykonujący w tym stylu muzycy przykładali dużo wagi do własnego wizerunku. wywołując często kontrowersje. Wykonawcy glamrockowi ubierali się w barwne uniformy, zakładali wysokie buty, nakładali ostry makijaż. Muzycy glam rockowi grali zazwyczaj piosenki łagodne, trafiające do większego grona odbiorców. Często refreny piosenek miały zawarte w sobie podteksty seksualne.

W 2012 byli jednym z pięciu zespołów występujących podczas imprezy plenerowej z okazji otwarcia Stadionu Narodowego w Warszawie. Od początku roku odbywali próby (łącznie około 80), by przygotować się do zarejestrowania Old is Gold, pierwszego od sześciu lat albumu studyjnego, zawierającego całkowicie premierowy materiał. W międzyczasie obchodzili swoje 30-lecie, które uczcili dwoma dużymi koncertami: pierwszy z nich, fetujący raczej samego Staszczyka, odbył się 6 maja na Placu Biegańskiego w Częstochowie (z gościnnym udziałem m.in. Martyny Jakubowicz, Stanisława Soyki, Adama Nowaka, Marka Piekarczyka, Titusa i Grabaża), drugi odbył się w czerwcu podczas 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Dwupłytowy album Old is Gold ukazał się na rynku 16 października 2012, po czym zespół ruszył w trasę obejmującą 21 miast, a zwieńczoną koncertem w studiu im. Agnieszki Osieckiej. W jego trakcie zespół otrzymał złotą płytę za sprzedaż ponad 15 tys. egzemplarzy płyty. Po tym występie T.Love ogłosił roczną przerwę od koncertowania, przerwaną tylko raz, dla muzycznego uczczenia 50. urodzin Staszczyka.

Acid Drinkers — polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę heavymetalową. Powstała w 1986 roku w Poznaniu. Zespół tworzą basista i wokalista Tomasz „Titus” Pukacki, gitarzyści Darek „Popcorn” Popowicz i Wojciech „Jankiel” Moryto (od 2009) oraz perkusista Maciej „Ślimak” Starosta.Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” – polskie stowarzyszenie antyfaszystowskie założone w 1996. Zgodnie z jego deklaracją za cele stawia sobie przeciwdziałanie szowinizmowi, neofaszyzmowi i nienawiści wobec cudzoziemców.

Dwadzieścia lat od premiery albumu Prymityw, w październiku 2014 wydali zremasterowaną edycję płyty, wzbogaconą o trzy premierowe utwory: „Italię”, „Pole garncarza” i „Jałtę”, będącą coverem piosenki Jacka Kaczmarskiego, a także nagranie z koncertu zarejestrowanego w 1994 w krakowskim studiu TVP Łęg. Po premierze wydawnictwa, T.Love rozpoczął jego promocję poprzez trasę koncertową, zakończoną występem w warszawskiej Stodole z gościnnym udziałem Katarzyny Nosowskiej i Fisza. W sumie, w ciągu całego roku, zespół zagrał 70 koncertów, w tym m.in. w zakładzie karnym w Opolu Lubelskim, w Areszcie Śledczym przy ul. Rakowieckiej w Warszawie, a także, już po raz drugi, na Festiwalu Woodstock, z gościnnym udziałem Kasi Kowalskiej i Titusa z zespołu Acid Drinkers.

Michał Marecki (urodzony 17 marca 1974 roku w Warszawie) - klawiszowiec, kompozytor, członek zespołów T.Love (od 2005), Sidney Polak (od 2004), Pan Profeska, kompozytor muzyki filmowej. Wcześniej grał z Fiolką Najdenowicz, zespołem Wiosna oraz Marcinem Rozynkiem. Muzycznie szkolił się w Państwowym Ognisku Muzycznym im. Stanisława Moniuszki, a następnie w Szkole Muzycznej drugiego stopnia imieniem Józefa Elsnera w Warszawie, w klasie fortepianu. Uczęszczał także na warsztaty jazzowe.Fisz, właściwie Bartosz Waglewski (ur. 19 marca 1978 w Warszawie) – polski muzyk, kompozytor, wokalista i instrumentalista, a także producent muzyczny. Pisze teksty, zwykle oparte na zabawie słowem. Zajmuje się także malarstwem. Członek zespołów Tworzywo Sztuczne, Bassisters Orchestra i Kim Nowak. Wraz z ojcem - Wojciechem Waglewskim prowadzi audycję "Magiel Wagli" w Programie Trzecim Polskiego Radia.

W październiku 2015 odbyła się pożegnalna trasa pierwszego, częstochowskiego składu T.Love Alternative. 1 października wydali nakładem S.P. Records podwójne wydawnictwo (CD oraz DVD) pt. T.Love Alternative 1982-2015, na którym umieścili zapis z koncertu w Cieszanowie w 2014, jak też dwa premierowe utwory studyjne – „Dzielnica cudów” i „Ultra”, nagrane przez stary skład w lipcu w Tarchostudio, ponadto album DVD zawierał archiwalia filmowe z lat 2003-2015 oraz dwa teledyski. Całość została dedykowana nieżyjącym już muzykom T.Love Alternative: Jackowi „Słoniowi” Wudeckiemu, Rafałowi „Włoczowi” Włoczewskiemu, Henrykowi Wasążnikowi oraz wszystkim innym, którzy w latach 80. brali udział w działalności zespołu.

Leszek Biolik (ur. 26 lutego 1965 w Gliwicach) – polski muzyk rockowy, producent muzyczny i basista. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Od 2006 do 2011 roku członek zespołu Wilki, wcześniej grał m.in. w Republice, Obywatelu G.C., Grzegorzu z Ciechowa, Madame oraz uczestniczył w nagrywaniu solowych albumów Roberta Gawlińskiego, Fiolki Najdenowicz, Marcina Rozynka, oraz drugiej płyty grupy The Car Is on Fire. Odkryty w pewnym sensie przez Grzegorza Ciechowskiego - wcześniej wraz z Włodkiem Kiniorskim i współpracownikami współtworzył zespół PAFF. Został jurorem w programie MTV "Rokuje".International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

Jesienią 2016 powstał nowy studyjny album grupy, zatytułowany po prostu T.Love. W październiku 2017 Staszczyk poinformował o zamiarze zawieszenia działalności zespołu, argumentując jednak, że chciałby (...) nagrać jakąś fajną płytę z zespołem, ale żeby to móc zrobić, to musimy od siebie odpocząć. Przed zawieszeniem grupy w 2017 zagrali 87 koncertów.

Pastisz - w muzyce jest to często imitacja cudzego, a z reguły historycznego stylu, dokonywana z różnych pobudek, przy czym zjawisko to zasadniczo wystąpiło dopiero w XX wieku. Autorem najbardziej znanych pastiszów był Fritz Kreisler. Przez wiele lat z wielkim powodzeniem wykonywał utwory skrzypcowe, których autorami mieli być kompozytorzy z przeszłości, tacy jak Gaetano Pugnani (Preludium i Allegro), Giuseppe Tartini (Wariacje), Antonio Vivaldi (koncert skrzypcowy). W 1935 roku Kreisler przyznał, że były to naśladownictwa, co wywołało ogromny skandal – ale utwory pozostały w repertuarze. W polskiej muzyce jako autor pastiszy dał się poznać przede wszystkim Krzysztof Meyer. Skomponował Symfonię D-dur w stylu Mozarta, która miała być dowcipem na primaaprilisowy koncert w 1977 roku oraz dwie-trzecie opery Gracze rozpoczętej przez Szostakowicza (1981).Pierwszy album koncertowy "nowego" T.Love. Został nagrany w 1993 roku, a wydany rok później. Promowały go piosenki zrealizowane w studiu już bez udziału Janka Benedka: I love you i Syn miasta, pozwoliły one płycie dobrze się sprzedać. Na płycie znajdują się najsłynniejsze piosenki grupy w wydaniu koncertowym - IV LO, Warszawa czy King, a także covery - Boba Marleya - No woman no cry i The Doors - People are strange.

W 2022 planowane jest wznowienie działalności zespołu z okazji 40-lecia.

Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej (FAMA) – coroczna lipcowa impreza odbywająca się od 1966 roku w Świnoujściu. Trwa czternaście dni, podczas których uczestnicy festiwalu mogą doskonalić swoje umiejętności (pod okiem profesjonalistów) na warsztatach teatru ulicznego, piosenki, aktorstwa, kabaretu, muzyki. Urozmaiceniem są różnorodne happeningi, kabarety oraz inne imprezy plenerowe, w których występują znane grupy, takie jak:
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
VI Sopot TOPtrendy festiwal odbył się w dniach od 4 lipca do 6 lipca 2008 roku w Operze Leśnej w Sopocie. Po raz pierwszy festiwal dostępny był za darmo w sieci
T.Love – album studyjny polskiego zespołu muzycznego T.Love. Wydawnictwo ukazało się 4 listopada 2016 roku nakładem wytwórni muzycznej Warner Music Poland.
Rzeszów (łac. Resovia, ukr. i łemkow. Ряшів, jid. רײַשע) – miasto na prawach powiatu w południowo-wschodniej Polsce, siedziba władz województwa podkarpackiego i powiatu rzeszowskiego. Jest miastem centralnym aglomeracji rzeszowskiej. Znajduje się tu kuria diecezji rzeszowskiej.
„Chłopaki nie płaczą” – drugi singel zespołu T.Love pochodzący z dwunastego albumu Chłopaki nie płaczą wydany w 1997 roku.
Katarzyna Nosowska (ur. 30 sierpnia 1971 roku w Szczecinie) – wokalistka znana z zespołu Hey oraz dokonań solowych, autorka tekstów.

Reklama