• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Szansa na sukces  Podstrony: [1] 2 [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Kasia Cerekwicka, właśc. Katarzyna Cerekwicka (ur. 17 marca 1980 w Koszalinie) – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i R&B.Natalia Szroeder (ur. 20 kwietnia 1995) – polska piosenkarka i autorka tekstów, znana m.in. ze współpracy z raperem Marcinem „Liberem” Piotrowskim, z którym w 2013 roku nagrała przeboje „Wszystkiego na raz” i „Nie patrzę w dół”. Piosenkarka prowadzi także solową działalność artystyczną, jej debiutancki singel zatytułowany „Jane” ukazał się w 2012 roku.
  Historia[ | edytuj kod]
  Wojciech Mann, w latach 1993-2012 prowadzący Szansy na sukces (2011)

  W latach 1993–2008 program emitowany był w formacie 4:3, zaś w latach 2008–2012 w formacie 16:9. Odcinki emitowane od jesieni 2009 zostały również udostępnione w serwisie TVP VOD, na którym można też obejrzeć odcinki z nowej wersji.

  Anna Józefina Lubieniecka (ur. 18 marca 1988 w Kielcach) – polska piosenkarka. W latach 2010- 2013 wokalistka zespołu Varius Manx. Absolwentka liceum im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.Patricia Tshilanda "Trish" Kazadi (ur. 17 marca 1988 w Warszawie) – polska aktorka, piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i prezenterka telewizyjna.

  W 2012 roku po ponad 18 latach emisji, Telewizja Polska podjęła decyzję o zdjęciu programu z powodu rezygnacji Wojciecha Manna z roli prowadzącego. Ostatnie odcinki zostały wyemitowane w kwietniu 2012. W lutym 2019 zostały rozpoczęte castingi do kolejnej odsłony programu, której premiera miała miejsce 7 kwietnia tego samego roku, a pierwszą gwiazdą była Anna Wyszkoni. Program pod tą samą nazwą otrzymał dołączony podtytuł, Opole 2019.

  Interia.pl – portal internetowy, założony w 1999, przy czym oficjalna premiera podstawowej usługi - portalu internetowego - odbyła się 11 lutego 2000 r. Od 18 października 1999 do 11 lutego następnego roku serwis umożliwiał jedynie korzystanie z bezpłatnych kont poczty elektronicznej ("poczta.fm"). Portal jest prowadzony przez Grupę INTERIA.PL Sp. z o.o. Sp. k., która od stycznia 2008 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu) należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska.Shata QS właściwie Małgorzata Kuś (ur. 1982 w Ząbkowicach Śląskich), znana również jako Meggie QS - polska wokalistka i autorka tekstów. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

  Udział w programie okazał się początkiem ogólnopolskiej kariery dla wykonawców, takich jak np. Justyna Steczkowska, Maciej Molęda, Kasia Stankiewicz, Anna Świątczak, Ania Szarmach, Juliusz Kamil, Kasia Cerekwicka, Andrzej Lampert, Joanna Kulig, Grzegorz Wilk, Artur Chamski, Weronika Korthals, Georgina Tarasiuk, Paulina Ignasiak, Olga Szomańska, Marina Łuczenko, Hania Stach, Anna Wyszkoni, Joanna Kozak, Alicja Janosz, Shata QS, Tomasz Makowiecki, Michał Rudaś, Szymon Wydra, Michał Kwiatkowski, Monika Urlik, Rafał Brzozowski, Patricia Kazadi, Aneta Figiel, Natalia Sikora, Marcin Mroziński, Julia Pietrucha, Agnieszka Dyk, Gienek Loska, Anna Józefina Lubieniecka, Dominika Gawęda, Małgorzata Jamroży, Ewa Farna, Daria Zawiałow, Mateusz Krautwurst, Damian Ukeje, Ralph Kaminski, Jan Traczyk, Michał Grobelny, Ania Karwan, Natalia Szroeder i Sylwia Przybysz.

  Julia Pietrucha (ur. 17 marca 1989 w Warszawie) – polska aktorka, modelka i piosenkarka, Miss Polski Nastolatek z 2002 roku.Wojciech Piotr Mann (ur. 25 stycznia 1948 w Świdnicy) – polski dziennikarz muzyczny, autor tekstów piosenek, współpracujący na stałe z Programem III Polskiego Radia.

  Na początku każdego odcinka nowej odsłony przypominany jest fragment utworu „Śpiewać każdy może” w wykonaniu Jerzego Stuhra na festiwalu w Opolu w 1977.

  Spis serii[ | edytuj kod]

   Zapoznaj się również z: Lista odcinków programu Szansa na sukces.


  Podstrony: [1] 2 [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  65. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie zorganizowany w dniach 12, 14 i 16 maja 2020 roku w Ahoy Rotterdam w Rotterdamie. Gospodarzem konkursu będzie Holandia, która zwyciężyła w finale konkursu organizowanego w 2019. Organizatorem będzie Europejska Unia Nadawców wraz z nadawcami publicznymi: Nederlandse Publieke Omroep (NPO), Nederlandse Omroep Stitching (NOS) i AVROTROS.
  Artur Orzech (ur. 22 lutego 1964 w Jeleniej Górze) – polski dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy i telewizyjny, konferansjer.
  Anna Magdalena Karwan (ur. 6 grudnia 1985) – polska piosenkarka wykonująca muzykę popularną, kompozytorka, autorka tekstów i aktorka.
  Damian Ukeje, często występujący jedynie jako Ukeje (ur. 26 sierpnia 1986 w Szczecinie) – polski piosenkarz, autor tekstów i kompozytor.
  Michał Rudaś (ur. 14 sierpnia 1981 w Warszawie) - polski chórzysta i piosenkarz muzyki pop, raga, etno, soul. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.
  Maciej Molęda (ur. 17 czerwca 1976 w Olkuszu) – polski muzyk, wokalista, kompozytor. Mając 17 lat został wyróżniony w programie Szansa na sukces oraz wystąpił w Sali Kongresowej na koncercie finałowym. Ukończył Policealne Zawodowe Studium Piosenkarskie w Poznaniu. Student Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale pedagogicznym (specjalizacja animacja kulturalna). Był współtwórcą zespołu L.O.27. Dla L.O.27, Maciek napisał piosenkę Mogę wszystko, która stała się przebojem, a płyta zyskała status platynowej. Współpracował m.in. z Robertem Chojnackim (jego wokal można usłyszeć w piosence I Love You do bólu). W 1999 r. wydał płytę solową Ciebie dla siebie. W 2001 r. koordynował śpiew aktorów i wystąpił w filmie Romana Polańskiego Pianista. Zajmuje się także dubbingowaniem postaci z filmów Walta Disneya. 12 listopada 2006 roku został wybrany na radnego dzielnicy Warszawy Ursynów z ramienia Nasz Ursynów, gdzie otrzymał 869 głosów.
  Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (KFPP OPOLE) – polski festiwal muzyczny organizowany od 1963 roku, corocznie w Opolu, zwykle w czerwcu. Stanowi podsumowanie sezonu artystycznego (od Opola do Opola) polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.041 sek.