Swiss Re

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Schweizerische Rückversicherungs-Gesellschaft (Swiss Re) – szwajcarskie towarzystwo reasekuracyjne z siedzibą w Zurychu, założone w 1863 przez Helvetia General Insurance Company, Schweizerische Kreditanstalt (Credit Suisse) oraz Basler Handelsbank w związku z dużym zapotrzebowaniem na usługi reasekuracyjne w wyniku szkód wyrządzonych przez pożar w Glarus w 1861 r.

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Jednostka zależna, spółka zależna, pot. spółka córka – spółka handlowa kontrolowana przez jednostkę dominującą.

Przedsiębiorstwo posiada biura w 25 krajach, między innymi w USA, Kanadzie, Chinach, Wielkiej Brytanii. W 2014 roku Swiss Re zajęło 132 miejsce w rankingu Global 2000 magazynu Forbes oraz 311 miejsce w rankingu Global 500 magazynu Fortune.

W 2008 roku przedsiębiorstwo przejęło Barclays Life Assurance Company Ltd., podmiot zależny Barclays PLC za cenę 762 mln funtów.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. 2014 Financial Report (ang.). Swiss Re. [dostęp 2015-04-22].
  2. Our History, 1860-1869 (ang.). Swiss Re. [dostęp 2015-04-22].
  3. Swiss Re (ang.). Forbes. [dostęp 2015-04-22].
  4. Global 500 2014 (ang.). Fortune. [dostęp 2015-04-22].
  5. Swiss Re completes GBP 762 million acquisition of Barclays Life Assurance Company Ltd (ang.). Swiss Re. [dostęp 2015-04-22].
Warto wiedzieć że... beta

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Credit Suisse Group jest firmą finansową, z główną siedzibą w Zurychu, w Szwajcarii. Jest drugim pod względem wielkości bankiem szwajcarskim, ustępując miejsca tylko UBS. Firma Credit Suisse została założona w roku 1856 pod nazwą Schweizerische Kreditanstalt (SKA, Szwajcarska Instytucja Kredytowa). Bank obecnie podzielony jest na trzy działy: bankowość inwestycyjną, bankowość dla osób prywatnych i zarządzanie aktywami.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Pojęcia Chiny używa się w odniesieniu do krainy historycznej, obejmując wówczas całokształt chińskiej historii i kultury (zobacz: historia Chin), lub w węższym znaczeniu, w odniesieniu do Chińskiej Republiki Ludowej.
Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
{{Czasopismo infobox}} Nieznane pola: "odpowiednik". Forbes – amerykański dwutygodnik o tematyce biznesowej, założony w 1917 przez Bertiego Forbesa.
Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo federacyjne w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego w 1815 roku jest państwem neutralnym. Do Organizacji Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum minimalną większością 52% głosów.

Reklama