Swiss League

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Swiss League – druga klasa rozgrywek ligowych w hokeju na lodzie w Szwajcarii.

ZSC Lions – szwajcarski klub hokejowy z siedzibą w Zurychu. Drużyna występuje w rozgrywkach National League A. Klub jest pięciokrotnym mistrzem Szwajcarii, zwycięzcą Hokejowej Ligi Mistrzów i Pucharu Wiktorii.IIHF – Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (ang. International Ice Hockey Federation). Organizacja hokejowa powstała w 1908 roku.

Historia[ | edytuj kod]

Poprzednio druga liga szwajcarska funkcjonowała jako Nationalliga B (do sezonu 2006/2007), następnie National League B (do sezonu 2016/2017).

Zwycięzca ligi uczestniczy w barażu w serii do czterech zwycięstw o awans do National League A. W przypadku gdy zwycięży jego miejsce zajmuje drużyna z NLA.

Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo federacyjne w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego w 1815 roku jest państwem neutralnym. Do Organizacji Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum minimalną większością 52% głosów.


Podstrony: 1 [2] [3]
Reklama