Swindon (borough)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Swindondystrykt o statusie borough i unitary authority w hrabstwie ceremonialnym Wiltshire w Anglii. Dystrykt powstał w 1974 roku, początkowo (do 1997 roku) nosząc nazwę Thamesdown i pełniąc funkcję dystryktu niemetropolitalnego.

Inglesham – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Wiltshire, w dystrykcie (unitary authority) Swindon. Leży 66 km na północ od miasta Salisbury i 111 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 107 mieszkańców.Broad Blunsdon – wieś w Anglii, w Wiltshire, w dystrykcie (unitary authority) Swindon. Leży 6,8 km od miasta Swindon, 60,7 km od miasta Salisbury i 117,7 km od Londynu. W 2015 miejscowość liczyła 1536 mieszkańców.

Demografia[ | edytuj kod]

W 2011 roku dystrykt liczył 209 156 mieszkańców.

Poniżej przedstawiona jest struktura etniczna, wyznaniowa i językowa dystryktu (dane ze spisu powszechnego w 2011 roku).

Hannington – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Wiltshire, w dystrykcie (unitary authority) Swindon. Leży 62 km na północ od miasta Salisbury i 114 km na zachód od Londynu.Swindon – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Wiltshire, w jednolitej jednostce administracyjnej (unitary authority) Swindon, liczące 155 432 mieszkańców (2001).


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Chiseldon – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Wiltshire, w dystrykcie (unitary authority) Swindon. Leży 50 km na północ od miasta Salisbury i 112 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 2599 mieszkańców.
Borough – tytuł przyznawany na mocy edyktu królewskiego (royal charter) jednostkom administracyjnym (dystryktom) w Anglii, Walii i Irlandii Północnej. Jest on wyłącznie honorowy i nie wiąże się z dodatkowymi kompetencjami.
Na potrzeby organizacji samorządów lokalnych w Anglii wyróżnia się nawet cztery poziomy podziału administracyjnego. Na niektórych poziomach różne uwarunkowania prawne doprowadziły do powstania różnych jednostek podziału.
Stanton Fitzwarren – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Wiltshire, w dystrykcie (unitary authority) Swindon. Leży 60 km na północ od miasta Salisbury i 113 km na zachód od Londynu.
Sevenhampton – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Wiltshire, w dystrykcie (unitary authority) Swindon. Leży 61 km na północ od miasta Salisbury i 110 km na zachód od Londynu.
Wroughton – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Wiltshire, w dystrykcie (unitary authority) Swindon. Leży 51 km na północ od miasta Salisbury i 116 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 6983 mieszkańców.
Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).

Reklama