Superstacja

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

{{Stacja telewizyjna infobox}} Nieznane pola: "siostrzane". Superstacja – nieistniejąca polska stacja telewizyjna, należąca do Telewizji Polsat. Została utworzona 2 października 2006 jako kanał specjalizujący się w tematyce sensacyjno-kryminalnej i showbiznesowej. Od jesieni 2007 do 31 lipca 2019 Superstacja miała charakter informacyjno-publicystyczny z elementami rozrywki. Sporą część w paśmie antenowym zajmowała wówczas tematyka polityczna. Od 4 czerwca 2019 kierownictwo kanału stopniowo ograniczało tą tematykę, która całkowicie zniknęła z ramówki pod koniec lipca 2019 (tematy polityczne powróciły na antenę stacji 3 sierpnia 2020, ale tylko w wydaniu zagranicznym w magazynie Ze świata), jednocześnie zmieniając profil kanału na lifestylowo-rozrywkowy i sensacyjny, co stanowiło częściowy powrót do pierwotnych założeń z czasów powstania Superstacji. Od 5 sierpnia 2019 oprócz produkcji własnych stacja emitowała programy interwencyjne i rozrywkowe znane z innych kanałów Telewizji Polsat. 30 września 2019 Superstacja wystartowała z nową ramówką, oprawą graficzną i prowadzącymi – zmiany te miały uczynić z niej „telewizyjny tabloid” skupiający się na problemach i sprawach zwykłych ludzi.

Maeil Broadcasting Network (kor. 주식회사 매일방송, w skrócie MBN) – południowokoreańska stacja telewizyjna dostępna jako telewizja kablowa, satelitarna oraz IPTV, prowadzona przez Maeil Business Newspaper. Została założona w 1993 roku. SEA Today (Southeast Asia Today) – indonezyjska stacja telewizyjna o charakterze informacyjnym, emitująca treści w języku angielskim. Jej właścicielem jest Telkom Indonesia. Została uruchomiona w 2020 roku.

W maju 2021 rzecznik prasowy Grupy Polsat poinformował, że firma ta planuje zastąpienie Superstacji kanałem informacyjnym o nazwie „Wydarzenia 24”. 18 czerwca 2021 Superstacja przestała emitować premierowe programy, a jej dotychczasowi dziennikarze i wydawcy kilka dni później rozpoczęli szkolenia przy zespole redakcyjnym stacji Polsat News, związane z uruchomieniem kanału Wydarzenia 24. 1 września 2021 o godzinie 5:00 Superstacja zakończyła nadawanie, a godzinę później wystartowały Wydarzenia 24. Kanał ten jest obecny na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych w miejscu, gdzie dotychczas nadawała Superstacja.

Al-Arabijja (arab. ‏العربية‎, ang. Al Arabiya) – saudyjska arabskojęzyczna stacja telewizyjna nadająca programy informacyjne. Założona w 2003 roku przez inwestorów związanych z Arabią Saudyjską. Miała stanowić odpowiedź na nieprzychylną Saudom stację Al-Dżazira, związaną z kolei z Katarem. Te dwie stacje uznawane są za największe arabskie kanały informacyjne. Janusz Alfred Weiss (ur. 31 maja 1948 w Lublińcu) – dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, nieprzerwanie w latach 1990–2013 związany z Radiem ZET. 23 września 2013 rozpoczął pracę w Radiowej Jedynce.

[ | edytuj kod]

 • 2 października 2006 – 8 stycznia 2011

  iNews (Indonesia News; dawniej: Sun TV, Sindo TV) – indonezyjska stacja telewizyjna o charakterze informacyjnym. Należy do przedsiębiorstwa Media Nusantara Citra. Została uruchomiona w 2007 r. jako Sun TV; w 2011 r. zmieniła nazwę na Sindo TV; a od 2014 r. funkcjonuje pod nazwą iNews TV. Nielsen Media Research – międzynarodowa firma badawcza specjalizująca się w telemetrycznych badaniach oglądalności telewizji.
 • 8 stycznia 2011 – 21 sierpnia 2015

 • 21 sierpnia 2015 – 30 września 2019

 • 30 września 2019 – 1 września 2021 • Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Tadeusz Ryszard Drozda (ur. 3 kwietnia 1949 w Brzegu Dolnym) – polski satyryk, komik, aktor i konferansjer, cioteczny brat aktora Cezarego Żaka.
  CGTN (dawniej pod nazwami CCTV-9, CCTV International oraz CCTV News) – chiński kanał telewizyjny należący do państwowego nadawcy Centralnej Telewizji Chińskiej (CCTV) i nadający w języku angielskim.
  Adam Bodnar (ur. 6 stycznia 1977 r. w Trzebiatowie) – polski prawnik, działacz społeczny, obrońca praw człowieka, doktor nauk prawnych.
  Dokument – w uogólnionej definicji rzeczowe świadectwo jakiegoś zjawiska sporządzone w formie właściwej dla danego czasu i miejsca.
  Janusz Płoński (ur. 14 marca 1947 w Szczecinie) – polski dziennikarz, scenarzysta, dokumentalista. W latach 1970–1980 pracował w tygodniku "itd", następnie wyjechał do Niemiec, gdzie jako autor i producent współpracował z telewizjami ZDF, Bayerischer Rundfunk i Hessischer Rundfunk. Wraz z Maciejem Rybińskim autor książek Góralskie tango, Balladyna Superstar – git czytanka z momentami, Brakujące ogniwo. Współautor scenariusza serialu "Alternatywy 4", autor (wraz z Jackiem Kondrackim i Jackiem Wasilewskim) scenariusza 13-odcinkowej kontynuacji "Alternatyw" pt. "Dylematu 5". Autor książki "Elvis. Dlaczego ja, Panie".
  LCI (La Chaîne Info, dosł. Kanał Informacyjny) - francuski kanał telewizyjny o profilu informacyjnym, istniejący od 24 czerwca 1994 roku. Należy do TF1 Group, największego prywatnego nadawcy telewizyjnego we Francji.
  Wirtualnemedia.pl – polski portal informacyjny poświęcony telewizji, radiu, prasie, internetowi, reklamie, technologii, public relations i badaniom marketingowym.

  Reklama