Sulpicjusz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sulpicjuszimię męskie pochodzenia łacińskiego, pierwotnie nazwisko. Jego etymologia jest niejasna, można przypuszczać, że etruska.

Serwiusz Sulpicjusz Rufus (łac. Servius Sulpicius Rufus) – rzymski prawnik i retor, zmarły 43 rok p.n.e. Był konsulem w roku 51, i zarządcą prowincji Achaja w latach 46–45. Rówieśnik Cycerona, z którym kształcił się w retoryce i filozofii.Saint-Sulpice - stacja linii nr 4 metra w Paryżu. Stacja znajduje się w 6. dzielnicy Paryża. Została otwarta 9 stycznia 1910 r.

Żeński odpowiednik: Sulpicja.

Sulpicjusz | edytuj kod]

 • 17 stycznia, jako wspomnienie św. Sulpicjusza, biskupa Maastricht i św. Sulpicjusza Pobożnego (Sulpicjusza II z Bourges), biskupa Bourges w VII wieku,
 • 29 stycznia, jako wspomnienie św. Sulpicjusza Sewera (Sulpicjusza I z Bourges), biskupa Bourges w VI wieku,
 • 20 kwietnia, jako wspomnienie św. Sulpicjusza, wspominanego razem ze św. Serwilianem.
 • Saint-Sulpice-de-Faleyrens – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Akwitania, w departamencie Żyronda. Nazwa miejscowości pochodzi od imienia św. Sulpicjusza.Saint-Sulpice – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Burgundia, w departamencie Nièvre. Nazwa miejscowości pochodzi od imienia św. Sulpicjusza.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Saint-Sulpice – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Rodan-Alpy, w departamencie Sabaudia. Nazwa miejscowości pochodzi od imienia św. Sulpicjusza.
  Saint-Sulpice – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Owernia, w departamencie Puy-de-Dôme. Nazwa miejscowości pochodzi od imienia św. Sulpicjusza.
  Saint-Sulpice – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Pikardia, w departamencie Oise. Nazwa miejscowości pochodzi od imienia św. Sulpicjusza.
  Saint-Sulpice-en-Pareds – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Kraj Loary, w departamencie Wandea. Nazwa miejscowości pochodzi od imienia św. Sulpicjusza.
  Saint-Sulpice-les-Feuilles – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Limousin, w departamencie Haute-Vienne. Nazwa miejscowości pochodzi od imienia św. Sulpicjusza.
  Marcin z Tours, Święty Marcin, Marcin Miłościwy, cs. Swiatitiel Martin Miłostiwyj, jepiskop Turskij (ur. pomiędzy rokiem 316 a 317 w Sabarii, dziś Szombathely w Pannonii - zm. 8 listopada 397 w Candes nad rz. Vienne) – biskup Tours, święty Kościoła katolickiego i prawosławnego, Wyznawca.
  Saint-Sulpice-des-Landes – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Bretania, w departamencie Ille-et-Vilaine. Nazwa miejscowości pochodzi od imienia św. Sulpicjusza.

  Reklama