Sugababes

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sugababestrio grające muzykę pop, pochodzące z Londynu w Wielkiej Brytanii. Grupa została utworzona w 1998. Od tego czasu wydała na rynek dwadzieścia jeden singli oraz sześć albumów, które znalazły się w TOP 40 światowej listy przebojów, włączając w to sześć piosenek i dwie płyty na pierwszym miejscu brytyjskiego odpowiednika zestawienia. Od powstania, trio wkroczyło ze swymi singlami do tamtejszego TOP 10 z największą ilością oryginalnie nagranych kompozycji od czasów The Supremes i Bananarama. W 2003 roku wygrało ono nagrodę Brit Award zatytułowaną „Best Dance Act”, a w 2006 ogłoszono je najlepszą żeńską formacją XXI wieku za Brytyjskie Single-Hity i Albumy.

Rosa Isabel Mutya Buena (ur. 21 maja 1985 roku w Londynie) – brytyjska wokalistka. Członkini popowego zespołu Sugababes. Jej ojciec pochodzi z Filipin, a dokładniej z miasta Tagbilaran na wyspie Bohol, jej matka jest w połowie Iranką, a w ćwierci Chinką i Hiszpanką.London Records to wytwórnia muzyczna z siedzibą w Wielkiej Brytanii. W latach 1947 - 1979 działała w USA, Kanadzie i w Ameryce Południowej, później została niezależną wytwórnią.

Grupa osiągnęła trzy potrójne platynowe płyty ze sprzedaży w sumie z sześciu albumów w Wielkiej Brytanii. Ich sprzedaż na całym świecie przekroczyła 40 milionów.

Historia[ | edytuj kod]

One Touch[ | edytuj kod]

Zespół powstał, kiedy Keisha Buchanan i Mutya Buena, przyjaciółki z dzieciństwa od ósmego roku życia, poznały Siobhán Donaghy w 1998 roku na imprezie. Miały wtedy trzynaście lat i zdecydowały stworzyć zespół. Swojego menadżera poznały przez Siobhán, który nazwał je nieoficjalnie „SugarBabies”. W wieku czternastu lat otrzymały propozycje podpisania kontraktu z London Records i zaczęły nazywać siebie „Sugababes”. Ta korekta, która została dokonana w nazwie zespołu, polegała na wyrzuceniu 2 literek, ponieważ poprzednia nazwa była dziecinna.

Girls Aloud – brytyjski girlsband stworzony w programie Popstars na kanale ITV1 w edycji The Rivals z 2002 roku. Dziewczyny zwyciężyły w imprezie Smash Hits oraz zdobyły nagrodę TMF. Były także nominowane do BRIT Award. Grupa, składająca się z Cheryl Cole (z.d. Tweedy), Nadine Coyle, Sarah Harding, Nicola Roberts i Kimberley Walsh, ustanowiła rekord 20 (wszystkich) singli w pierwszej dziesiątce (włączając 4 na pierwszej pozycji). 18 lutego 2009 roku zdobyły swoją pierwszą nagrodę na BRIT Awards w kategorii "Najlepsza piosenka pop". Zdobyły też popularność w Europie hitami #1 w Grecji czy w Irlandii. Udowodniły swą urodę, zdobywając Glamour Women of the Year Award oraz FHM Bloke Award.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

Pierwszy debiutancki singel „Overload” wszedł do brytyjskiego TOP 10 i został nominowany do nagrody Brit Award. Piosenka dotarła także do trzeciego miejsca w Niemczech i do drugiego w Nowej Zelandii. Grupa napisała niektóre ścieżki na płycie „One Touch”, przy czym otrzymały pomoc producenta All Saints – Camerona McVeya. Debiutancki album Sugababes przyniosła kolejne trzy single w brytyjskim TOP 40 – „New Year”, „Run for Cover” i „Soul Sound”. Album dotarł najwyżej na 26 pozycję na oficjalnej brytyjskiej liście albumów, UK Album Chart, a w niemieckim odpowiedniku na pozycję 7. Mimo tego sprzedaż „One Touch” nie zgrała się z oczekiwaniami London Records, a to doprowadziło do opuszczenia tej wytwórni muzycznej przez zespół. Podczas Japońskiej trasy koncertowej Siobhán Donaghy opuściła zespół oświadczając początkowo, że chciała zrealizować karierę w świecie mody. Okazało się jednak, że doprowadziła do tego depresja spowodowana kłótniami wśród członkiń zespołu. Rozpoczęła ona karierę solową.

Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.Freak Like Me – pierwszy singel zespołu Sugababes z drugiego studyjnego albumu Angels with Dirty Faces. Został nagrany po odejściu Siobhan Donaghy z zespołu, którą zastąpiła Heidi Range.

Angels with Dirty Faces[ | edytuj kod]

W 2001 roku Heidi Range oświadczyła, że zastąpi Donaghy. Była wcześniej przez krótki okres członkinią girlsbandu Atomic Kitten. Trio podpisało nowy kontrakt z Island Records. Ich pierwszy singel w nowej wytwórni „Freak like Me” został wyprodukowany przez Richarda X. Sugababes nagrały tę piosenkę w mieszkaniu Richarda X. W utworze użyto sampli z utworu „Are Friends Electric?” – Tubeway Army oraz tekstu Adiny Howard z jej „Freak like Me”. Teledyskowi towarzyszy mroczny klimat, ukazując wprowadzenie Heidi do zespołu. Singel zadebiutował na pierwszym miejscu w Wielkiej Brytanii i na drugim w Irlandii. Był to ich pierwszy raz, kiedy znalazły się na szczycie notowania. Ich drugi singel z Range, „Round Round”, wyprodukowany przez Kenta oraz Xenomanie stał się drugim singlem-numerem jeden w Wielkiej Brytanii i dotarł także do drugiego miejsca w Irlandii, Nowej Zelandii oraz w Holandii.

Christopher Anthony John Martin (ur. 2 marca 1977 w Devon) – brytyjski muzyk, wokalista brytyjskiego zespołu Coldplay; kompozytor, multiinstrumentalista, działacz społeczny. Śpiewa falsetem i barytonem.DVD (Digital Video Disc lub Digital Versatile Disc) – rozpowszechniony w roku 1995 standard zapisu danych na optycznym nośniku danych, podobnym do CD-ROM (te same wymiary: 12 lub 8 cm) lecz o większej pojemności uzyskanej dzięki zwiększeniu gęstości zapisu.

Obok tych przebojów, drugi album Sugababes „Angels with Dirty Faces” zadebiutował na drugim miejscu brytyjskiej listy i odniósł sukces w Europie. Trzeci singel z ich albumu, ballada o nazwie „Stronger” przyniósł dziewczynom kolejny hit w pierwszej dziesiątce przebojów w ich rodowitym kraju. Drugi a-side „Angels with Dirty Faces” był głównym tematem do filmu o Atomówkach. Czwarty singel „Shape”, w którym sample pochodzą z kompozycji Stinga pt. „Shape Of My Heart,” wylądował na jedenastym miejscu oraz odniósł umiarkowany sukces w Holandii i Irlandii we wczesnym 2003 roku. B-sidem zostało zaśpiewane na żywo „Freak like Me” podczas Brit Awards w 2003 roku, gdzie dziewczynom udało się wygrać nagrodę „Best British Dance Act”. Osiągnięciom pomogła promocja piosenki nie zawartej na płycie zatytułowanej „Party In The Club”, która została użyta jako główna piosenka w produkcji ITV dla młodzieży pt. „Dziewczyny i miłość”, bazującej na książce „Dziewczyny się zakochują” Jacqueline Wilson.

Madonna, właśc. Madonna Louise Veronica Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958 w Bay City) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale także autorka i producentka muzyki, tancerka, osobowość filmowa (aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka), pisarka, projektantka ubrań, przedsiębiorca i filantrop. Pod koniec lat 70. przeniosła się z rodzinnego miasta do Nowego Jorku w celu rozpoczęcia kariery tancerki nowoczesnej, jednak tam ukierunkowała się na muzykę. Początkowo grała w zespołach, a potem rozpoczęła karierę solową, w 1983 roku wydając debiutancki album Madonna. Kolejne jej płyty spotykały się z olbrzymim sukcesem komercyjnym i wysokimi wynikami sprzedaży, a single stawały się przebojami. Artystka wpłynęła nie tylko na rozwój muzyki popowej, ale i mody oraz pojęć koncertu i teledysku, stając się ikoną popkultury; zasłynęła ze skandali na tle seksualnym i religijnym. Upowszechniła model piosenkarki łączącej muzykę z wizerunkiem scenicznym oraz gwiazdy-businesswoman. Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie do dziś, a sama Madonna nazywana jest „królową popu”.Round Round - drugi singel zespołu Sugababes z ich drugiego studyjnego albumu Angels with Dirty Faces. Został wydany pod koniec 2002 roku.

Three[ | edytuj kod]

Trzeci album grupy „Three” został wydany pod koniec 2003 roku i kontynuował sukces znajdując się na trzeciej pozycji zestawienia najchętniej kupowanych albumów w Wielkiej Brytanii. Poprzedziło to produkcję Xenomanii „Hole in the Head”. Był to trzeci brytyjski numer jeden tej grupy, a pierwszy numer jeden w Danii. Dotarł on także na drugą pozycję w Irlandii, Holandii oraz Norwegii, a także stał się pierwszym singlem tria na oficjalnej liście Billboard lądując na miejscu 96, a na amerykańskiej liście Billboard Dance Chart na 1. Drugi singel „Too Lost in You”, który pojawił się na ścieżce dźwiękowej do „To właśnie miłość” i został napisany przez Diane Warren, wszedł do Top 10 singli w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Norwegii i po obu stronach Cieśniny Tajwańskiej (na Tajwanie i w Chinach). Piosenka oryginalnie nagrana została we Francji przez Patricię Kaas i była nazwana „Quand J’ai Peur De Tout”. Trzeci natomiast singel z „Three” pt. „In the Middle”, wydany w 2004 roku, doszedł do 8 pozycji w ojczystym kraju zespołu. Czwarty singel wydany z „Three” był balladą zatytułowaną „Caught in a Moment” i dał grupie kolejną kompozycję w brytyjskim Top 10, osiągając szczyt na 8 miejscu.

Follow Me Home to czwarty i ostatni singel grupy Sugababes z ich czwartego albumu Taller in More Ways. Drugi singel nagrany z udziałem nowej wokalistki zespołu, Amelle Berrabah. Najmniej popularny (jak dotąd) singel zespołu.Shakira, właśc. Shakira Isabel Mebarak Ripoll (ur. 2 lutego 1977 w Barranquilli) – kolumbijska piosenkarka popowa, autorka tekstów, muzyk, producent muzyczny, tancerka i filantrop, ambasador dobrej woli UNICEF.

W 2004 roku trio razem z takimi wykonawcami jak Chris Martin z Coldplay, Dido i Robbie Williams nagrało nową wersję piosenki z 1984 roku Band Aid pt. „Do They Know It’s Christmas?”, która dotarła do 1 miejsca w Wielkiej Brytanii i sprzedała się w nakładzie ponad dwustu tysięcy egzemplarzy w pierwszym tygodniu. Był to charytatywny singel, z którego pieniądze na nim zarobione zostały przeznaczone na pomoc w uldze głodnym w Darfurze.

Artykuł przedstawia całkowitą dyskografię brytyjskiego girlsbandu Sugababes. Zespół w sumie wydał sześć albumów studyjnych, dwadzieścia sześć singli oraz dwadzieścia pięć teledysków dzięki wytwórni Universal Music oraz Warner Music.Siobhán Emma Donaghy (ur. 14 czerwca 1984 w Londynie, Wielka Brytania) – brytyjska piosenkarka. Ma irlandzkie i marokańskie korzenie. W wieku 12 lat miała pierwszego manadżera, Rona Toma, byłego manadżera All Saints. W przeszłości należała do zespołu Sugababes, z którego odeszła w 2001 roku. Zastąpiła ją Heidi Range. Po rozpoczęciu solowej kariery Siobhán wydała 2 albumy i 4 single. Obecnie mieszka w Eastcote, Middlesex, z rodziną oraz kontynuuje karierę wraz z pierwszym składem zespołu Sugababes pod nazwą Mutya/Keisha/Siobhan. Ma dwie siostry, Bevin i Roisín, które zajmują się makijażem Siobhán.

Po przerwie od przemysłu muzycznego, podczas nagrywania czwartego albumu Sugababes, Mutya oświadczyła, że ona i jej chłopak Jay oczekują dziecka. Ich córka Tahlia Maya Buena narodziła się w marcu 2005 roku.

Później grupa dała swój pierwszy występ od ponad roku na Live 8 w Edynburgu. W tym czasie trio nagrywało swój czwarty album, pracując z różnymi pisarzami i producentami, włączając w to amerykańskiego producenta Dallasa Austina.

Taller in More Ways[ | edytuj kod]

Drugiego października 2005 roku singel wyprodukowany przez Dallasa AustinaPush the Button” zadebiutował na pierwszym miejscu brytyjskiej listy przebojów, dając zespołowi ich czwarty brytyjski numer jeden oraz pierwszy irlandzki numer jeden. Piosenka była potem także nominowana w Brit Awards za najlepszy brytyjski singel. Doszedł on także do pierwszego miejsca m.in. w Austrii, Nowej Zelandii i Polsce.

Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.Amelle Berrabah (ur. 22 kwietnia 1984 w Aldershot w Wielkiej Brytanii) – brytyjska piosenkarka marokańskiego pochodzenia, członkini zespołu Sugababes, która dołączyła do zespołu w 2006 roku.

Szesnastego października 2005 roku „Taller in More Ways” stał się pierwszym albumem zespołu, który osiągnął szczyt notowania. W tym samym czasie dziewczyny triumfowały na pierwszych miejscach listy singli, albumów, najczęściej ściąganych piosenek z Internetu oraz najczęściej emitowanych piosenek w radiu. Nad „Taller in More Ways” pracował Guy Sigsworth, Brian Higgins, Xenomania, Cameron McVey i inni.

Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).Sting, właśc. Gordon Matthew Sumner (ur. 2 października 1951 w Wallsend) – brytyjski muzyk, kompozytor i wokalista, odznaczony tytułem komandora Orderu Imperium Brytyjskiego. Na przełomie lat 70. i 80. XX wieku lider, główny kompozytor i gitarzysta basowy grupy muzycznej The Police.

Pod pretekstem choroby Buena nie mogła uczestniczyć w promocji aktualnego singla „Ugly”. 21 grudnia 2005 roku zostało ogłoszone, że Buena opuściła Sugababes. Według oświadczenia na ich oficjalnej stronie, decyzja Mutyi bazowała na całkowicie osobistych powodach i chce ona wciąż być przyjaciółką Heidi i Keishy. Ostatnią pierwotną członkinią po odejściu Mutyi została Keisha Buchanan. W imieniu pozostałej dwójki napisano, że brakuje im Mutyi, ale wiedzą one także, że mają tutaj miejsce na dołączenie kogoś nowego, kto mógłby się zająć pomocą Sugababes w tworzeniu całkiem nowej muzyki.

New Year - drugi singel Sugababes z albumu One Touch. Wydany w grudniu 2000, zadebiutował na #12 miejscu brytyjskiej listy przebojów.Keisha Buchanan (ur. 30 września 1984 w Londynie) - brytyjska wokalistka. Współzałożycielka i była członkini popowego zespołu Sugababes.

Amelle Berrabah zajęła to miejsce tego samego miesiąca. Przed dołączeniem do Sugababes, Amelle śpiewała w zespole „Boo2” razem z jej siostrą Samiyą. Trzecim singel był nagrany na nowo „Red Dress”, który został wydany na początku 2006 roku dając grupie trzeci z rzędu utwór w top 5 debiutując na czwartym miejscu brytyjskiej listy przebojów. Amelle nagrała także na nowo niektóre ścieżki z „Taller in More Ways” do reedycji tej płyty. Wokale Amelle pojawiają się w 4 kompozycjach, włączając w to dodatkowy utwór. Wokale Mutyi zostały niezmienione na reszcie album. Na początku 2006 roku „Taller in More Ways” uzyskał miano platynowej płyty uznając jeden milion sprzedanych kopii w Europie. W kwietniu tego samego roku Sugababes wygrały nagrodę w kategorii „Zespół Roku Świat” na gali ESKA Music Awards 2006 w Polsce. Ostatnim singlem z „Taller in More Ways” był „Follow Me Home”, wydany w połowie 2006 roku. Pomimo tego, że zawierał on nowe wokale Amelle, „Follow Me Home” dotarł do pozycji 32 – najniższej w karierze Sugababes.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).

Overloaded: The Singles Collection[ | edytuj kod]

Sugababes wróciły do studia nagraniowego, by zacząć prace nad ich piątym albumem zatytułowanym „Overloaded: The Singles Collection”. Jedyny nowy singel z kompilacji, „Easy”, został napisany wspólnie z George’em Astario i Jasonem Pebworthem z zespołu Orson. Został on wydany wcześniej niż kompilacja i zadebiutował na pozycji 8 w rodzimym kraju grupy.

Aerosmith - amerykański zespół rockowy grający w charakterystycznym stylu będącym mieszanką hard rocka i bluesa. Sprzedali ponad 150 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie.Hole in the Head - pierwszy singel zespołu Sugababes z ich trzeciego studyjnego albumu Three. Wydany w październiku 2003, stał się #1 na brytyjskiej liście przebojów.

Kompilacja singli została natomiast wydana 13 listopada 2006 roku, docierając do trzeciego miejsca listy najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii. Zawiera ona utwory z „One Touch” do „Taller in More Ways”, wyłączając utwory „New Year”, „Soul Sound”, „Angels with Dirty Faces” oraz „Follow Me Home”, z których większość nie została wydana poza Wielką Brytanią. Wydano także osobno płytę DVD zawierającą 14 z ich teledysków i wersje karaoke utworów, specjalną cyfrową wersję z występami na żywo, wersję z remiksami singli zatytułowaną „Overloaded: The Remix Collection” oraz wersję Napster Live Session, zawierającą cztery z ich hitów wraz z coverem zespołu Primal Scream – „Rocks”. 6 października 2006 roku Sugababes dołączyły do Feedera na scenie na bis podczas koncetu tego zespołu w The Roundhouse w Camden, w Londynie. Zaśpiewali wspólnie piosenkę R.E.M. – „Everybody Hurts”, a także „Freak like Me”.

Shape - czwarty i ostatni singel zespołu Sugababes z ich drugiego studyjnego albumu Angels with Dirty Faces. Wydany w marcu 2003 roku, zadebiutował na #11 brytyjskiej listy przebojów.Annie Lennox (ur. 25 grudnia 1954 w Aberdeen) – szkocka piosenkarka solowa, była wokalistka i kompozytorka duetu Eurythmics.

Sugababes wydały także charytatywny singel z towarzyszącą im grupą Girls Aloud. Premiera oddbyła się 12 marca. Charytatywny singel jest coverem klasycznego hitu „Walk This Way” – oryginalnie nagranego przez Aerosmith w latach siedemdziesiątych, a następnie ponownie z Run DMC w 1986 roku. Jest to oficjalny singel dla fundacji 2007 Comic Relief. Stał się on piątym numerem jeden na Wyspach Brytyjskich, a pierwszym z Berrabah.Drugi singel „Good To Be Gone” miał być wydany 29 stycznia 2007 roku, ale plany zostały anulowane z powodu braku czasu.

Robbie Williams, właściwie Robert Peter Williams (ur. 13 lutego 1974 w Stoke-on-Trent w środkowej Anglii) – brytyjski wokalista, członek zespołu Take That.RMF FM (Radio Muzyka Fakty), pierwotnie: Radio Małopolska Fun – pierwsza polska prywatna stacja radiowa, obecnie nadająca w formacie radiowym AC

Firma Mattel współpracowała z Sugababes i stworzyła kolekcję lalek Barbie, które miały przypominać wokalistki z zespołu. Pojawiły się one w sklepach w maju 2007.

Change[ | edytuj kod]

Po trasie koncertowej promującej album z największymi hitami, Sugababes powróciły do studia by nagrywać ich piąty album, który otrzymał nazwę Change. Grupa ponownie zdecydowała się pracować z amerykańskim producentem Dallasem Austinem, który pomagał także nad stworzeniem kilku piosenek do Taller in More Ways. Stwierdzono, że Austin ma tworzyć album, który pomoże Sugababes osiągnąć sukces także po drugiej stronie oceanu.

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Ugly – drugi singel zespołu Sugababes z ich czwartego studyjnego albumu Taller in More Ways. Wydany w grudniu 2005, dotarł do 3 miejsca na brytyjskiej liście przebojów.

Inni producenci, którzy prawdopodobnie pracują z zespołem to Timbaland i Mark Ronson.

Zostało potwierdzone, że nowy singel to utwór Dallasa Austina. Teledysk został nakręcony 31 lipca 2007. Jednak okazało się, że producentem kolejnego singla Sugababes jest Dr.Luke, który pracował m.in. z Avril Lavigne, Pink czy Kelly Clarkson. Piosenka, która ma promować piąty studyjny album to About You Now. Jej premiera odbyła się 24 września 2007 r. 21 września 2007 r. Sugababes wystąpiły w Łodzi na Vena Music Festiwal jako gwiazda festiwalu. Dziewczyny również gościnnie użyczyły swojego głosu do piosenki Annie Lennox – Sing. W nagraniu wzięły również takie sławy jak Shakira, Madonna, Céline Dion, Fergie, Pink czy Joss Stone. Drugim singlem promującym album „Change” została piosenka o takim samym tytule. W teledysku Heidi, Keisha i Amelle wcieliły się w cztery pory roku, przedstawiały je w każdym swoim wersie. Podczas refrenu zbierały się w trójkę i wcielały się w noc lub dzień. Trzecim singlem została piosenka „Denial”, która ukazała się w marcu 2008. Po trasie koncertowej promującą album zespół zrezygnował z wydawania singli z albumu.

Dziewczyny i miłość – to serial, a także książka autorstwa Jacqueline Wilson opowiadająca o typowych problemach nastolatek. Główną bohaterką jest Ellie Allard (Olivia Hallinan). W serialu występuje również Nadine (Amy Kwolek) i Magda (Zaraah Abrahams), najlepsze przyjaciółki Ellie.All Saints – wokalny kwartet popowy pochodzący z Wielkiej Brytanii. Muzykę grupy zalicza się do gatunków pop i rhythm and blues. Początkowo zespół nazywał się All Saints 1975, uprawiał blues, a jego muzykę inspirowali Eric Clapton i John Lee Hooker.

Catfights and Spotlights[ | edytuj kod]

Po trasie koncertowej Change Tour dziewczyny wzięły się za prace nad nowym albumem. C&S jest to album, który mimo niskiej sprzedaży zebrał bardzo dużo wysokich recenzji. Na tym albumie słychać typowe soulowe dźwięki. Pierwszym singlem był „Girls”, który uplasował się na miejscu 3, a drugi „No can do” na niskim 23. Ze względu na słaby popyt albumu i singli dziewczyny zrezygnowały z dalszej promocji. Wiosną roku 2009 Sugababes ruszyły do Stanów by pracować nad ich już 7 studyjnym krążkiem. Pod koniec września 2009 roku miejsce Keishy Buchanan w składzie grupy zajęła Jade Ewen, która reprezentowała Wielką Brytanię podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 2009 zorganizowanego w Moskwie.

Caught in a Moment – czwarty i ostatni singel Sugababes z albumu Three. Wydany w sierpniu 2004, dotarł do 8 miejsca na brytyjskiej liście przebojów. Soul Sound - czwarty i zarazem ostatni singel zespołu Sugababes z ich albumu One Touch. Wydany w lipcu 2001, wszedł na #30 miejsce brytyjskiej listy przebojów (najmniej popularny singel Sugababes). Po wydaniu singla zespół opuściła Siobhan Donaghy, a jej miejsce zajęła Heidi Range, była członkini zespołu Atomic Kitten.

Sweet 7[ | edytuj kod]

Początkowo płyta ukazać się miała dnia 19 listopada 2009, jednak premierę albumu niespodziewanie przełożono na dzień 12 marca 2010. Krążek jest także pierwszym albumem sygnowanym przez Roc Nation, wytwórnią amerykańskiego rapera Jaya-Z. Sweet 7 wyprodukowany został między innymi przez RedOne Productions, The Smeezingtons oraz Ne-Yo, zaś na albumie gościnnie,w utworze „Miss Everything” udziela się Sean Kingston. Pierwszym singlem z nowej płyty stał się „Get sexy”, wydany w sierpniu 2009. Kompozycja jest również ostatnią, nagraną z Keishą Buchanan. Drugim singlem promującym krążek został utwór „About a Girl” wyprodukowany przez RedOne Productions, wydany w listopadzie 2009 i jest to pierwszy singiel nagrany z nową członkinią Jade Ewen. Trzeci singel, kompozycja „Wear My Kiss” wydana została dnia 18 lutego 2010, debiutując na pozycji #7 zestawienia najpopularniejszych utworów w Wielkiej Brytanii.

Heidi India Range (ur. 23 maja 1983 w Liverpoolu) - brytyjska wokalistka w latach 1998-1999 występująca w grupie muzycznej Atomic Kitten, a od 2001 roku związana z grupą Sugababes. Zastąpiła tam oryginalną członkinię grupy Siobhan Donaghy.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Rok 2013 – rozwiązanie zespołu[ | edytuj kod]

Członkinie Sugababes często były wypytywane o nową muzykę przez dziennikarzy. Amelle zawsze zapewniała, że pracują nad nową płytą i że prawdopodobnie wyjdzie pod koniec 2014. Zaś Jade Ewen w jednym z wywiadów powiedziała, że nie można tak okłamywać fanów, ludzi, skoro nowej muzyki nie będzie, bo to tak naprawdę się skończyło w 2012 roku. Kolejnym dowodem rozwiązania zespołu jest to, że pewnego dnia ich oficjalna strona przestała działać.

Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Run–D.M.C. – zespół hip-hopowy powstały w 1981 roku w Nowym Jorku. W 2009 roku jako druga grupa hip-hopowa została włączona w poczet Rock and Roll Hall of Fame.

Mutya Buena – jedna z założycielek Sugababes i MKS – pytana o zmianę nazwy MKS na Sugababes odpowiadała: „Nigdy nie mów nigdy.”

W 2019 roku girlsband się reaktywował, ale w oryginalnym składzie, tak jak to było do 2001 roku i później w projekcie MKS. W zespole nie występują już Jade, Heidi i Amelle.

Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Change – szósty, studyjny album wydany przez brytyjskie, popowe trio muzyczne, Sugababes nakładem wytwórni Universal Music dnia 8 października 2007 w Wielkiej Brytanii i 22 października 2007 w Polsce. W dniu 14 października 2007 krążek zadebiutował na miejscu #1 brytyjskiego, oficjalnego notowania najlepiej sprzedających się albumów, tworząc "Change" drugim w historii longplayem girlsbandu, który objął szczyt wcześniej wspomnianego notowania.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Island Records − wytwórnia płytowa założona przez brytyjskich producentów muzycznych na Jamajce w 1959 i przeniesiona do Wielkiej Brytanii w 1962. Przez wiele lat była to wytwórnia brytyjska do czasu wykupienia jej przez amerykańską Universal Music Group.
Atomówki (ang. The Powerpuff Girls) – amerykański serial animowany opowiadający o trzech dziewczynkach obdarzonych supermocą. Ich zadaniem jest walka z przestępczością, ratowanie ludzi przed kataklizmami i katastrofami oraz obrona miasta przed atakami potworów i kosmitów. Serial został stworzony przez Craiga McCrackena i wyprodukowany przez studio Hanna-Barbera dla Cartoon Network. Światowa premiera pierwszego odcinka miała miejsce 18 listopada 1998 r. W Stanach Zjednoczonych emisję zakończono w 2005 roku, a w Polsce w 2006.
P!nk (także Pink), właśc. Alecia Beth Moore (ur. 8 września 1979 w Doylestown, stan Pensylwania, USA) – amerykańska piosenkarka i autorka tekstów, sporadycznie aktorka.
DaniaKrólestwo Danii (duń. Kongeriget Danmark) – państwo położone w Europie Północnej (Skandynawia), najmniejsze z państw nordyckich. W jej skład wchodzą też formalnie Grenlandia oraz Wyspy Owcze, które posiadając szeroką autonomię tworzą z kontynentalną Danią Wspólnotowe Królestwo Danii (Rigsfællesskabet). Dania graniczy od południa z Niemcami, zaś przez cieśninę Sund sąsiaduje ze Szwecją.
"Denial" – dwudziesty pierwszy singel Sugababes oraz trzeci promujący album Change. Brytyjski magazyn The Sun oznajmił, że kolejnym singlem Sugababes zostanie właśnie "Denial"; doszło do tego 5 grudnia 2007 roku. Pierwsi piosenkę mogli usłyszeć fani we wrześniowym Album Chart Show, w którym Sugababes wykonały "Change" i "About You Now". W Polsce singel stał się hitem. W polskim oddziale MTV jest jednym z najczęściej emitowanych teledysków. Na liście MTV Maxxx "Denial" dotarł do #1 miejsca.
Red Dress to trzeci singel grupy Sugababes z ich czwartego albumu Taller in More Ways. Jest to także pierwszy singel nagrany z udziałem nowej wokalistki zespołu, Amelle Berrabah.
Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.

Reklama