Subkowy (gmina)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Subkowygmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie gdańskim.

Powiat tczewski − powiat w Polsce (województwo pomorskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Tczew.Mały Gorzędziej – mała osada kociewska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim, w gminie Subkowy. Osada jest częścią składową sołectwa Gorzędziej.

W skład gminy wchodzi 11 sołectw: Brzuśce, Gorzędziej, Mała Słońca, Mały Garc, Narkowy, Radostowo, Rybaki, Subkowy, Waćmierz, Wielgłowy, Wielka Słońca

Siedzibą gminy jest wieś Subkowy.

Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwało 5188 osób.

Struktura powierzchni[ | edytuj kod]

Według danych z roku 2002 gmina Subkowy ma obszar 78,22 km², w tym:

 • użytki rolne: 78%
 • użytki leśne: 11%
 • Gmina stanowi 11,21% powierzchni powiatu.

  Narkowy (kaszb. Narkòwë) – wieś kociewska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim, w gminie Subkowy. Transport publiczny jest obsługiwany przez komunikację miejską Tczewa.Gmina Pelplin – to gmina miejsko-wiejska w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Subkowskie Pole – osada kociewska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim, w gminie Subkowy. Wieś jest częścią składową sołectwa Subkowy.
  Subkowy Dworzec – osada w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim, w gminie Subkowy. Wieś jest częścią składową sołectwa Subkowy.
  Sołectwo – jednostka pomocnicza gminy we współczesnej Polsce, charakterystyczna dla obszarów wiejskich. Obszar, zakres działania sołectwa i jego organów określa rada gminy w statucie sołectwa.
  Radostowo (kaszb. Radòstowò) – wieś kociewska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim, w gminie Subkowy na trasie magistralii kolejowej Gdańsk-Bydgoszcz i przy drodze wojewódzkiej nr 230. Wieś jest siedzibą sołectwa Radostowo w którego skład wchodzą również miejscowości Starzęcin i Radostkowo. Radostowo leży w linii prostej 3 km od miejscowości Subkowy i 1,5 km od stacji PKP "Subkowy" .
  Heemsen - miejscowość i gmina w Niemczech w kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Nienburg (Weser), wchodzi w skład gminy zbiorowej Heemsen.
  Małe Subkowy (kaszb. Môłe Subkòwë) – kolonia kociewska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim, w gminie Subkowy. Wieś jest częścią składową sołectwa Subkowy.
  Województwo pomorskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw, położone w północnej Polsce. Siedzibą władz województwa jest Gdańsk. Obejmuje obszar o powierzchni 18 310,34 km².

  Reklama