Stratford (Nowa Zelandia)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Stratford (maor. Whakaahurangi) w Nowej Zelandii to miasto na Wyspie Północnej. Jest to jedyne miasto w centrum regionu Taranaki. Położone jest u wschodniego podnóża wulkanu Egmont, w przybliżeniu w połowie drogi między New Plymouth i Hawera. Miasto liczy około 5400 mieszkańców.

Stratford – miejscowość w USA, w stanie Connecticut, w hrabstwie Fairfield, przy ujściu rzeki Housatonic do zatoki Long Island Sound.New Plymouth (maori Ngāmotu) - miasto w Nowej Zelandii, na Wyspie Północnej, u podnóża wulkanu Egmont w regionie Taranaki. Około 49,5 tys. mieszkańców. W New Plymouth jest ogród botaniczny Pukekura Park.

Miasta partnerskie[ | edytuj kod]

  • Stany Zjednoczone Stratford, USA
  • Hawera - miasto w Nowej Zelandii, drugie pod względem wielkości w regionie Taranaki Wyspy Północnej. Liczy około 11000 mieszkańców.Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.
    Warto wiedzieć że... beta

    Wyspa Północna (ang. North Island, maoryski Te Ika-a-Māui) – jedna z dwóch głównych wysp Nowej Zelandii (druga to Wyspa Południowa). Powierzchnia wyspy wynosi 115 778 km² co daje jej 14 miejsce na świecie. Jest to wyspa kontynentalna. Najwyższym punktem wyspy jest wulkan Ruapehu, który wznosi się na wysokość 2797 m n.p.m..

    Reklama