Steve Earle

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Stephen „Steve” Earle (ur. 1 stycznia 1952 roku w Memphis) – amerykański kierowca wyścigowy.

World Sportscar Championship – światowa seria wyścigowa samochodów sportowych organizowana przez FIA w latach 1953-1992. Seria ta była znana na całym świecie i uchodziła, obok Formuły 1, za jedną z dwóch najważniejszych serii wyścigowych. Były tu zaangażowane największe firmy motoryzacyjne na świecie.24H Le Mans – wyścigi samochodowe i motocyklowe, w których zadaniem zawodników jest przejechanie jak największej liczby okrążeń w ciągu dokładnie jednej doby. W zawodach startują drużyny trzyosobowe.

Kariera[ | edytuj kod]

Earle rozpoczął karierę w międzynarodowych wyścigach samochodowych w 1981 roku od startów w World Championship for Drivers and Makes. Z dorobkiem jedenastu punktów uplasował się tam na 235 pozycji w klasyfikacji generalnej. W późniejszych latach Amerykanin pojawiał się także w stawce FIA World Endurance Championship, 24-godzinnego wyścigu Le Mans, Ferrari Challenge North America, American Le Mans Series, European Le Mans Series, Grand American Rolex Series, FIA GT Championship, Italian GT Championship, FIA GT3 European Championship, International GT Open, 6 Hours of Rome, Spanish GT Championship, Winter Series by GT Sport oraz Blancpain Endurance Series.

American Le Mans Series (ALMS) – seria wyścigów samochodowych rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, wzorowanych na wyścigu 24h Le Mans.International GT Open – seria wyścigowa samochodów GT organizowana od 2006 roku przez Spanish GT Sport Organización. Wyścigi odbywają się wspólnie z wyścigami Spanish GT Championship, obowiązuje ten sam regulamin, jednak seria ta ma zasięg międzynarodowy.

Bibliografia[ | edytuj kod]

  • Steve Earle
  • FIA GT3 European Championship – europejska seria wyścigów GT, powstała z inicjatywy Stéphane Ratel Organisation i FIA jako mistrzostwa europy wyścigów Grand tourer. W tych mistrzostwach uczestniczyła jedna kategoria pojazdów GT3. W trakcie weekendu GT1 były kwalifikacje i dwa wyścigi.
    Reklama