Stephen Thomas Erlewine

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Stephen Thomas Erlewine (ur. 18 czerwca 1973 w Ann Arbor) – amerykański krytyk muzyczny, starszy wydawca serwisu AllMusic. Jest autorem wielu biografii i recenzji płytowych dla AllMusic. Udziela się muzycznie w zespole Who Dat?, którego jest frontmanem i gitarzystą.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

Stephen Thomas Erlewine jest siostrzeńcem byłego muzyka i założyciela AllMusic – Michaela Erlewine’a. Studiował na Uniwersytecie w Michigan, gdzie specjalizował się w języku angielskim. Był redaktorem muzycznym (1993–1994), a następnie redaktorem naczelnym (1994–1995) w gazecie „The Michigan Daily”. Udzielał się także w studenckiej rozgłośni radiowej WCBN FM 88.3. W 1994 został współtwórcą sekcji rockowej w AMG. Jest autorem wielu książek, w tym między innymi All Music Guide to Rock: The Definitive Guide to Rock, Pop, and Soul i All Music Guide to Hip-Hop: The Definitive Guide to Rap & Hip-Hop.

WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

Przypisy[ | edytuj kod]

 1. Stephen Thomas Erlewine : Biography & History (ang.). AllMusic. [dostęp 2017-05-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-05-07)].
 2. Who Dat? Biography (ang.). AllMusic. [dostęp 2017-05-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-05-07)].
 3. Terry Jenkins: Michael Erlewine : Biography & History (ang.). AllMusic. [dostęp 2017-05-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-05-07)].

Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Biografia w bazie AllMusic (ang.)
 • Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.Ann Arbor – miasto w USA, centrum administracyjne hrabstwa Washtenaw, w stanie Michigan, około 60 km na zachód od Detroit.
  Warto wiedzieć że... beta

  Uniwersytet Michigan (en. University of Michigan) – publiczna, państwowa szkoła wyższa w stanie Michigan, USA. Założony w roku 1817 w Detroit, został przeniesiony do Ann Arbor w 1837.
  Gitarzysta – osoba grająca na gitarze, muzyk, instrumentalista, członek zespołu muzycznego lub artysta solowy. Popularnie gitarzystów dzieli się na rytmicznych i prowadzących.
  SUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.
  Biografia (gr. bíos – życie i gráphō – pisze) – opis życia postaci o charakterze naukowym, literackim lub popularyzatorskim. Opisywana postać zwykle jest wybitna.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Reklama