• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stephen Baldwin  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Demokracja – ustrój polityczny i forma sprawowania władzy, w których źródło władzy stanowi wola większości obywateli (sprawują oni rządy bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawicieli).Justin Drew Bieber (ur. 1 marca 1994) – kanadyjski wokalista popowy/R&B, autor tekstów i aktor. Bieber został „odkryty muzycznie” za pośrednictwem serwisu internetowego YouTube w 2008 roku przez Scootera Brauna, który następnie objął funkcję jego menedżera. Braun zaaranżował spotkanie Biebera z Usherem, a krótko po tym Justin związał się z Raymond Braun Media Group (RBMG), czyli joint venture pomiędzy Braunem i Usherem, by następnie podpisać kontrakt płytowy z wytwórnią Island Records, zaoferowany przez L.A. Reida.

  Stephen Andrew Baldwin (ur. 12 maja 1966 w Massapequa) – amerykański aktor, producent, reżyser i scenarzysta filmowy i telewizyjny.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w Massapequa na Long Island, w stanie Nowy Jork jako najmłodsze dziecko nauczyciela historii i trenera piłki nożnej Alexandra Rae'a Baldwina Jr. (1927–1983) i Carol Newcomb (z domu Martineau). Jego starsi bracia – Alec (ur. 1958), Daniel (ur. 1960) i William (ur. 1963) – zostali również aktorami. Ma dwie starsze siostry – Elizabeth (ur. 1955), która jest prezesem jego fan klubu, i Jane (ur. 1965).

  HuffPost (The Huffington Post do kwietnia 2017, czasami wyczytywane w skrócie jako HuffPo) – amerykańska liberalna witryna newsowa i blog polityczny. Calvin Richard Klein (ur. 19 listopada 1942 roku w Nowym Jorku) – syn węgierskiego imigranta, amerykański projektant mody.

  Dorastał na Long Island. Już będąc nastolatkiem odnosił zwycięstwa w licznych lokalnych konkursach jako śpiewak operowy. Po zakończeniu nauki w szkole średniej Massapequa High School, podążając śladem swego starszego brata Williama, trafił na State University of New York w Binghamton i zapisał się na wykłady w American Academy of Dramatic Arts. Podczas studiów dorabiał jako model Calvina Kleina.

  Zdradzony (ang. Bound By Lies) – amerykański film z 2005 roku w reżyserii Valerii Landsburg. Film nie był przeznaczony do kin; od razu wszedł do obiegu video.Daniel Leroy Baldwin (ur. 5 października 1960 w Massapequa) – amerykański aktor, producent i reżyser filmowy i telewizyjny.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Swój debiut w telewizyjnym filmie The Prodigious Hickey (1987) zawdzięcza agentowi telewizji PBS, który wypatrzył go wśród pracowników pizzerii. Na dużym ekranie pojawił się po raz pierwszy w roli pijaka w Luna Parku w dramacie Michaela Seresina Chłopak ze wsi (Homeboy, 1988) u boku Mickeya Rourke’a i Christophera Walkena. Zyskał sympatię telewidzów jako młody legendarny William „Buffalo Billa” Cody w nagrodzonym Emmy i Western Heritage serialu ABC Młodzi jeźdźcy (The You The Riders, 1989-92). Potem grywał najczęściej epizody, m.in. w dramacie Uli Edel Przeklęty Brooklyn (Last Exit to Brooklyn, 1988) i dramacie wojennym Olivera Stone’a Urodzony 4 lipca (Born on the Fourth of July, 1989) z Tomem Cruise. Większość czasu spędzał na bankietach, co szybko wepchnęło go w alkoholizm i narkomanię. Jak sam w wywiadach powtarzał, z nałogów wyszedł wyłącznie dzięki swojej żonie, graficzce Kennye Deodato.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Ofiary wojny - amerykański dramat wojenny z 1989 w reżyserii Briana De Palmy. Scenariusz oparto na faktycznych wydarzeniach dotyczących Incydentu na Wzgórzu 192 z 1966 roku mającego miejsce podczas wojny w Wietnamie opisanej w książce Daniela Langa. W rolach głównych wystąpili Michael J. Fox i Sean Penn.

  Kolejny rozdział jego kariery rozpoczął się w roku 1994, gdy zagrał w filmach: Ich troje (Threesome), A Simple Twist of Fate, Osiem sekund (8 Seconds) oraz Pani Parker i krąg jej przyjaciół (Mrs. Parker and the Vicious Circle). Najbardziej znaną rolę nieobliczalnego socjopaty Michaela McManusa wcielił się w uhonorowanym dwoma Oscarami dramacie kryminalnym Podejrzani (The Usual Suspects, 1995) i wraz z całą obsadą odebrał nagrodę National Board of Review. Sporadycznie grywał w dużych hollywoodzkich produkcjach takich jak komedia Flintstonowie: Niech żyje Rock Vegas! (The Flintstones in Viva Rock Vegas, 2000), lecz za rolę Barney'ego Rubble był nominowany do nagrody Złotej Maliny jako najgorszy aktor drugoplanowy. Za rolę hokeisty Seana Lindena z drużyny Szefowie z Charleston (Charleston Chiefs) z Wirginii Zachodniej w komedii sportowej Slap Shot 2. Zupełnie nowa gra (Slap Shot 2: Breaking the Ice, 2002) zdobył nominację do nagrody DVD Premiere.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Alec Baldwin, właśc. Alexander Rae Baldwin III (ur. 3 kwietnia 1958 w Massapequa) – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy, teatralny i telewizyjny. W 1990 znalazł się w magazynie People na liście 50 najpiękniejszych ludzi świata, a w 1995 magazyn Empire umieścił go na 80. miejscu listy 100 najseksowniejszych gwiazd w historii kina. Ma 180 cm wzrostu.

  Występował potem raczej w mniejszych, niezależnych filmach oraz niskobudżetowych thrillerach. Nakręcił wiele tuzinkowych produkcji, także z kilkoma scenami erotycznymi.

  W latach 2001-2002 był częstym gościem programu „The Ron and Fez Show”, zanim przeprowadził się do Waszyngtonu, w stanie Nowy Jork. Wychowany w rodzinie katolickiej, wkrótce po ataku na World Trade Center i Pentagon z 11 września 2001 przeżył osobiste nawrócenie i przyjął powtórny chrzest − w kościele ewangelikalnym. Często mówił o swoim doświadczeniu przemiany, w którym pomogła mu jego brazylijska gospodyni domowa.

  Ewangelikalizm, chrześcijaństwo ewangelikalne, pot. chrześcijaństwo ewangeliczne – jest nurtem pobożnościowym w protestantyzmie, opartym na specyficznej duchowości. W większości protestantyzm ewangelikalny jest nurtem konserwatywnym i sprzeciwia się tendencjom liberalnego chrześcijaństwa, które zaznaczają się w głównym nurcie protestantyzmu. Powstał na gruncie purytanizmu, ortodoksji protestanckiej i pietyzmu. Niektóre jego elementy pobożnościowe w 2. połowie XX wieku przyjęły się także poza protestantyzmem.Rak gruczołu sutkowego (rak piersi, łac. carcinoma mammae) – najczęstszy nowotwór gruczołu sutkowego. Na świecie rak gruczołu sutkowego jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet. W Polsce w 2002 roku stanowił blisko 13% rozpoznań nowotworów złośliwych płci. Rak sutka występuje także u mężczyzn, jest jednak rzadki; zwykle jest też późno rozpoznawany. Od lat 70. notowano na całym świecie wzrost zachorowań na raka sutka, tendencja utrzymywała się do lat 90. Zjawisko to mogło być spowodowane zarówno zmianami w stylu życia kobiet w krajach zachodnich, jak i wzrostem wykrywalności raka.

  Stephen popierał prezydenturę George’a W. Busha, podczas gdy jego starsi bracia Alec i Billyliberalnymi demokratami i przeciwnikami Busha.

  Zadebiutował jako reżyser filmu o skateboardzistach pt. Robbin Hoodz (2004), którego centralną postacią obrazu jest młody skater meksykańskiego pochodzenia, który wraz ze swoją paczką stara się ocalić park przed sprzedaniem.

  Jest także reżyserem i producentem filmów Livin' It i Livin' It LA, które skupiają się na chrześcijańskich sportowcach ekstremalnych i ewangelizacji.

  Christopher Walken, właśc. Ronald Walken (ur. 31 marca 1943 w Nowym Jorku) – amerykański aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, reżyser. Zdobywca Oskara dla najlepszego aktora drugoplanowego w 1978, za rolę w Łowcy jeleni Michaela Cimino.American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.

  Rodzina[ | edytuj kod]

  Swoją żonę Kennyę Deodato (ur. 1966) spotkał w 1987 roku w nowojorskim metrze i 10 czerwca 1990 roku wzięli ślub. Mają dwie córki: Alaię (ur. 23 stycznia 1993) i Hailey (ur. 22 listopada 1996), która 7 lipca 2018 zaręczyła się z Justinem Bieberem, a w październiku para wzięła ślub.

  Nagroda Emmy (ang. Emmy Award) – amerykańska nagroda przyznawana za produkcję telewizyjną, między innymi dla najlepszego aktora i aktorki dramatycznego, komediowego, drugoplanowego, za najlepszy serial, film telewizyjny, scenariusz itp.Lindsay Morgan Lohan, pseudonim Linds lub LiLo (ur. 2 lipca 1986 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka i wokalistka pop-rockowa.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Waszyngton, D.C., formalnie Dystrykt Kolumbii (ang. Washington, D.C. /ˈwɒʃɪŋtən ˌdiːˈsiː/, District of Columbia), potocznie nazywany Waszyngtonem lub D.C. – założona 16 lipca 1790 stolica Stanów Zjednoczonych.
  Rekin w Wenecji (tytuł oryg. Shark in Venice) – amerykański film fabularny z 2008 roku ze Stephenem Baldwinem obsadzonym w roli głównej.
  William Joseph (Billy) Baldwin (ur. 21 lutego 1963 roku w Massapequa, na Long Island, w stanie Nowy Jork, USA) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny.
  Złota Malina (ang. Golden Raspberry Award, skr. Razzie) – "nagroda" przyznawana najgorszym filmom. Uzupełnia przyznawane co roku nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej (Oscary). Została wymyślona przez krytyka filmowego Johna J. B. Wilsona w 1980 roku. Pierwsza ceremonia odbyła się 31 marca 1981 roku. Aktualnie nagrody te przyznaje GRAF (Golden Raspberry Award Foundation).
  Urodzony 4 lipca (ang. Born on the Fourth of July) – amerykański film wojenny z 1989 roku w reżyserii Olivera Stone’a.
  William Oliver Stone (ur. 15 września 1946 w Nowym Jorku) – amerykański reżyser filmowy, scenarzysta i producent. Zdobywca trzech Oscarów.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.908 sek.