• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Stacy Ferguson  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  "London Bridge" – to pierwszy singel promujący debiutancką płytę Fergie, The Dutchess (2006). Piosenkę wydano 18 lipca 2006 nakładem A&M. W kwietniu 2009 r., "London Bridge" sprzedał się w ponad 2.000.000 egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych. Teledysk którego akcja dzieje się w barze został nagrany w Woolwich.Międzynarodowy alfabet fonetyczny, MAF (ang. International Phonetic Alphabet, IPA; fr. Alphabet phonétique international, API) – alfabet fonetyczny, system transkrypcji fonetycznej przyjęty przez Międzynarodowe Towarzystwo Fonetyczne jako ujednolicony sposób przedstawiania głosek wszystkich języków. Składają się na niego zarówno symbole alfabetyczne jak i symbole niealfabetyczne oraz ok. 30 znaków diakrytycznych.

  Fergie (wym. /'fɛː(ɹ)ɡi/), właściwie Fergie Duhamel (ur. jako Stacy Ann Ferguson 27 marca 1975 w Hacienda Heights) – amerykańska piosenkarka R&B i pop oraz autorka tekstów muzycznych.

  W swoim rodzimym kraju zaistniała jako aktorka w takich programach telewizyjnych jak Kids Incorporated czy Great Pretenders, wokalistka w żeńskiej grupie muzycznej Wild Orchid i przede wszystkim wokalistka formacji hip-hop/pop The Black Eyed Peas. W roku 2006 rozpoczęła solową karierę wydając swój debiutancki album The Dutchess.

  Kim Hill (ur. jako Kimberley Lockett 7 sierpnia 1972 w Syracuse) – amerykańska piosenkarka soulowa, aktorka, była wokalistka zespołu The Black Eyed Peas, który opuściła w 2000 roku. Jej miejsce w zespole zajęła Stacy Fergie Ferguson.Big Girls Don’t Cry – czwarty singel z debiutanckiego albumu solowego Fergie, The Dutchess (2006). Piosenkarka wystąpiła, śpiewając piosenkę, na takich koncertach jak: [email protected], American Idol, Koncert dla księżniczki Diany, Live Earth.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Dzieciństwo[ | edytuj kod]

  Stacy Ferguson urodziła się w Hacienda Heights w Kalifornii, jej rodzice to Teri Gore i Patrick Ferguson. Wychowywała się w Whittier. Ma korzenie irlandzkie, szkockie, meksykańskie i indiańskie. Ma jedną, o 3 lata młodszą, siostrę Danę, która jest aktorką. Jej rodzice są katolikami, pracowali jako nauczyciele. Stacy wychowywała się w katolickiej rodzinie, jednak kiedy miała 7 lat jej rodzice się rozwiedli. We wczesnej młodości była członkinią meksykańskiego gangu. Ferguson uczęszczała do liceum Glena A. Wilsona.

  The Dutchess - to pierwszy album amerykańskiej piosenkarki Fergie. Płytę wydano 13 października 2006, przez wytwórnię A&M. Producentem jest m.in. will.i.am.The Black Eyed Peas (do 2003 „Black Eyed Peas” i ponownie od 2018) – amerykańska grupa hip-hopowa, powstała w Los Angeles w 1995 roku. W skład zespołu wchodzą: Will.i.am, Taboo i Apl.de.ap. W zespole od 1998 do 2000 występowała Kim Hill, a w latach 2003-2018 Fergie.

  Kariera muzyczna[ | edytuj kod]

  Fergie była członkinią girlbandu Wild Orchid, który założyła razem z koleżankami: Stefani Ridel i gwiazdą programu „Kids Incorporated” – Renee Sandstorm. Grupa muzyczna wydała dwa studyjne albumy, ale po nagraniu trzeciego krążka ich wytwórnia muzyczna nie przyjęła materiału, a krótko po tym Stacy opuściła grupę. Po odłączeniu się od zespołu Fergie przeżyła załamanie i uzależniła się od amfetaminy. Jednak dość szybko „wyszła” z nałogu.

  John Legend, właściwie John Stephens (ur. 28 grudnia 1978 w Springfield) – amerykański piosenkarz R&B, kompozytor i pianista. Piosenka "Glory" z filmu Selma, nagrana z raperem Commonem, otrzymał Oscara za najlepszy utwór.Finally - to piosenka amerykańskiej piosenkarki Fergie, promująca jej debiutancki album studyjny The Dutchess. Piosenkę wydano 26 lutego i 18 marca 2008, jako singel promocyjny. Gościnnie w piosence występuje John Legend, grając na fortepianie. Autorem tekstu jest John Legend, Stacy Ferguson i Stefanie Ridel.

  W roku 2003 Ferguson dołączyła do grupy The Black Eyed Peas. Zastąpiła wtedy wokalistkę Kim Hill, która opuściła zespół w roku 2000. Fergie po nagraniu z grupą pięciu piosenek, oficjalnie dołączyła do zespołu. Tym samym stała się znana i popularna.

  Po dwóch przebojowych płytach nagranych z The Black Eyed Peas, Fergie zaczęła pracować nad swoim własnym, solowym krążkiem. Jej debiutancki album został wydany 19 września 2006 i nazywa się The Dutchess (pol. księżna). Inspiracją dla wokalistki do nazewnictwa płyty była księżniczka Yorku Sarah Ferguson, która posiada takie samo nazwisko jak gwiazda i podobny pseudonim. Z krążka wydanych zostało siedem singli. Trzy z nich: London Bridge, Glamorous oraz Big Girls Don’t Cry znalazły się na pierwszym miejscu amerykańskiej listy przebojów Billboard Hot 100. Duży sukces odniósł również drugi singiel Fergalicious, który dotarł do drugiego miejsca tej samej listy. Ostatnim utworem promującym debiutancką płytę artystki było Finally nagrane wspólnie z Johnem Legendem.

  Slash, właśc. Saul Hudson (ur. 23 lipca 1965 w Londynie) – brytyjski gitarzysta rockowy. Zasłynął przede wszystkim z występów z grupą Guns N’ Roses, której był członkiem w latach 1985–1996. Od 2003 roku jest gitarzystą formacji Velvet Revolver. Współpracował także z Michaelem Jacksonem, owocem ich współpracy były utwory: „Black or White”, „Give In to Me”, „D.S.” oraz „Morphine”. Jak sam przyznaje duży wpływ na jego grę na gitarze miał Jimi Hendrix.Wolfgang Petersen (ur. 14 marca 1941 w Emden) – niemiecki reżyser i producent filmowy i telewizyjny. Swoją karierę rozpoczął na początku lat 60., reżyserując sztuki teatralne. W latach 70. rozpoczął pracę w telewizji niemieckiej (RFN), a następnie zajął się realizacją filmów.

  W roku 2010 wystąpiła gościnnie w dwóch utworach na pierwszym solowym albumie Slasha Slash : „Beautiful Dangerous” oraz „Paradise City” (bonus track wraz z Cypress Hill) a także w albumie Davida Guetty One Love w utworze Gettin' Over You.

  Kariera aktorska[ | edytuj kod]

  Już od dzieciństwa Fergie występuje jako aktorka. Razem ze swoją przyjaciółką, Renee Standstrom, występowała w popularnym amerykańskim sitcomie z lat 80. Kids Incorporated. Ferguson podkładała również swój głos do animowanych postaci m.in. w filmach: It's Flashbeagle, Charlie Brown (1984), Snoopy's Getting Married, Charlie Brown (1985), The Charlie Brown czy Snoopy Show.

  Slash – debiutancki album studyjny brytyjskiego gitarzysty, członka formacji Guns N’ Roses – Slasha. Płyta została wyprodukowana przez Erica Valentinea. W nagraniach wzięli udział liczni goście w tym byli muzycy Guns N’ Roses - Izzy Stradlin, Duff McKagan oraz Steven Adler. One Love - czwarty studyjny album Davida Guetty. Album został wydany 24 sierpnia 2009 r. Pierwszym singlem promującym płytę był utwór "When Love Takes Over", nagrany wspólnie z Kelly Rowland, który dotarł na pierwsze miejsce wielu światowych list przebojów. Następnie został wydany utwór "Sexy Bitch", nagrany wspólnie z Akonem, który osiągnął jeszcze większy sukces. Następnym singlem była piosenka One Love nagrana razem z Estelle.

  W lipcu 2006 Fergie podłożyła głos w bajce Rocket Power w Polsce do niedawna nadawanej przez stację TV4. W roku 2006 Fergie powróciła do aktorstwa, przyjmując rolę w filmie Posejdon, Wolfganga Petersena. Natomiast w 2007 zagrała w filmie Grindhouse: Planet Terror, Roberta Rodrigueza. Wystąpiła także w filmie Dziewięć w 2009 roku.

  Hacienda Heights – miejscowość spisowa (obszar niemunicypalny) w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Los Angeles. Katolicyzm – doktryna Kościoła chrześcijańskiego – jedna z dwóch grup Kościołów, obok Kościoła prawosławnego, powstałych w wyniku rozłamu w Kościele chrześcijańskim w 1054 (tzw. schizmy wschodniej). Jedna z największych grup wyznań chrześcijańskich, obok prawosławia i protestantyzmu oraz ogół zasad wiary i życia religijnego do których odwołuje się Kościół Kościół katolicki wraz z Kościołami wschodnimi pozostającymi z nim w pełnej jedności, wspólnoty tradycjonalistyczne, starokatolickie oraz część anglikańskich, liberalnych i niezależnych.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  We wrześniu 2004 Fergie zaczęła spotykać się z aktorem, Joshem Duhamelem, gwiazdą popularnego w USA serialu telewizyjnego Las Vegas, z którym zaręczyła się w grudniu 2007 a 10 stycznia 2009 podczas katolickiej ceremonii para wzięła ślub. Uroczystość miała miejsce w różanym ogrodzie kościoła w Malibu w Kalifornii, z którego roztacza się widok na ocean.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Las Vegas − amerykański serial telewizyjny. W USA emitowany od 2003 roku przez stację NBC, a Polsce przez kanały Fox Life i TV Puls i aktualnie Universal Polska.

  29 sierpnia 2013 urodził się syn pary, Axl Jack Duhamel.

  14 września 2017 Fergie i Josh ogłosili że od kilku miesięcy są w separacji. 1 czerwca 2019 wspólnie złożyli pozew o rozwód po dwóch latach separacji. W listopadzie 2019 rozwód został sfinalizowany.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Whittier – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Los Angeles. W 2010 zamieszkiwało je 85 331 osób. Miasto leży na wysokości 112 metrów n.p.m. i zajmuje powierzchnię 37 km² .
  Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Spółgłoska zwarta miękkopodniebienna dźwięczna – rodzaj dźwięku spółgłoskowego występujący w językach naturalnych, oznaczany w międzynarodowej transkrypcji fonetycznej IPA symbolem [ɡ].
  Fergalicious to singel i utwór Fergie pochodzący z pierwszej solowej płyty piosenkarki, The Dutchess, wydanej w 2006 roku. Występuje w nim kolega Stacy po fachu Will.i.am. Teledysk do utworu "Fergalicious" nawiązuje do filmu "Charlie i fabryka czekolady" i mówi o słabości piosenkarki do słodyczy. Elementem kluczowym teledysku jest bitwa Fergie z innymi kobietami na ringu pełnym czekolady.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.232 sek.