St James Park (stacja kolejowa)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

St James Park – stacja kolejowa w Exeterze, w hrabstwie Devon na linii kolejowej Avocet Line. Stacja bez trakcji elektrycznej. Położona w pobliżu stadionu klubu Exeter City.

Exeter (IPA /ˈeksɪtə(r)/) – miasto w Wielkiej Brytanii, ośrodek administracyjny hrabstwa Devon, port nad rzeką Exe, w pobliżu jej ujścia do Kanału La Manche. W 2005 r. populację miasta szacowano na 117,600 mieszkańców.Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.

Ruch pasażerski[ | edytuj kod]

Stacja obsługuje ok. 36 354 pasażerów rocznie (dane za rok 2007). Posiada bezpośrednie połączenia z Exeterem i Exmouth, obsługuje również część połączeń do Londynu. Pociągi odjeżdżają ze stacji co pół godziny.

Obsługa pasażerów[ | edytuj kod]

Automaty biletowe, kasa, przystanek autobusowy.

Devon – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w Anglii, w regionie South West England, położone we wschodniej części Półwyspu Kornwalijskiego, pomiędzy Kornwalią na zachodzie a hrabstwami Somerset i Dorset na wschodzie. Jest jedynym hrabstwem położonym nad dwoma akwenami morskimi – kanałem La Manche na południu i Kanałem Bristolskim na północy – z oddzielną linią brzegową.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Office of Rail Regulation: Station usage (ang.). [dostęp 17 czerwca 2009].
  2. Na podstawie danych z National Rail Enquiries
Reklama