Southend-on-Sea (borough)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Southend-on-Sea – dystrykt (unitary authority) w hrabstwie ceremonialnym Essex w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 173 658 mieszkańców.

Shoeburyness – dzielnica miasta Southend-on-Sea, w Anglii, w Essex, w dystrykcie (unitary authority) Southend-on-Sea. W 2011 roku dzielnica liczyła 11 159 mieszkańców.Eastwood - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglia, w regionie East of England, w hrabstwie Essex. W 2001 r. miasto to zamieszkiwało 9 332 osób.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Eastwood, Leigh-on-Sea i Southend-on-Sea


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Southend-on-Sea – miasto w Wielkiej Brytanii (Anglii), leżące w południowo-wschodniej Anglii, 65 km od centrum Londynu w hrabstwie ceremonialnym Essex, nad estuarium Tamizy. Około 160 tys. mieszkańców.
  Na potrzeby organizacji samorządów lokalnych w Anglii wyróżnia się nawet cztery poziomy podziału administracyjnego. Na niektórych poziomach różne uwarunkowania prawne doprowadziły do powstania różnych jednostek podziału.
  Chalkwell – dzielnica miasta Southend-on-Sea, w Anglii, w Essex, w dystrykcie (unitary authority) Southend-on-Sea. W 2011 osada liczyła 10 045 mieszkańców.
  Essex – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne we wschodniej Anglii, w regionie East of England, położone na północny wschód od Londynu, nad Morzem Północnym, zaliczane do tzw. Home Counties. Nazwa hrabstwa pochodzi od istniejącego we wczesnym średniowieczu anglosaskiego Królestwa Esseksu.
  Prittlewell – dzielnica miasta Southend-on-Sea, w Anglii, w Essex, w dystrykcie (unitary authority) Southend-on-Sea. W 2011 osada liczyła 9 971 mieszkańców. Prittlewell jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Pritteuuella.
  Unitary authority - forma samorządu terytorialnego występująca przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, łącząca w sobie kompetencje gminy, dystryktu i hrabstwa. W pewnym uproszczeniu można ją przyrównać do polskiego miasta na prawach powiatu. Status taki otrzymują zazwyczaj miasta i dystrykty na tyle duże, by móc wypełniać we własnym zakresie zadania przypisane zwykle hrabstwom, a także hrabstwa na tyle małe, że niecelowe jest tworzenie w nich niższych szczebli samorządu. Każda z authorities przypisana jest do jednego z hrabstw ceremonialnych (o ile nie stanowi samodzielnego hrabstwa ceremonialnego).
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Reklama