• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Southampton  Podstrony: [1] 2 [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Encyklopedia PWN – encyklopedia internetowa, oferowana – bezpłatnie i bez konieczności uprzedniej rejestracji – przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Encyklopedia zawiera około 122 tysiące haseł i 5 tysięcy ilustracji.Powiat Rems-Murr (niem. Rems-Murr-Kreis) - powiat w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Stuttgart. Stolicą powiatu jest miasto Waiblingen.
  Gospodarka[ | edytuj kod]

  W mieście rozwinął się przemysł stoczniowy, lotniczy, samochodowy, elektrotechniczny, maszynowy oraz spożywczy.

  Klimat[ | edytuj kod]  Podstrony: [1] 2 [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Redbridge – dzielnica miasta Southampton, w Anglii, w Hampshire, w dystrykcie (unitary authority) Southampton. W 2011 osada liczyła 14 490 mieszkańców. Redbridge jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Rodbrice.
  Freemantle – dzielnica miasta Southampton, w Anglii, w Hampshire, w dystrykcie (unitary authority) Southampton. W 2011 osada liczyła 15 937 mieszkańców.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Hampton - miasto w USA, w stanie Wirginia, przy ujściu rzeki James do zatoki Chesapeake, w zespole miejskim Newport News-Hampton. Około 146,4 tys. mieszkańców.
  Swaythling – dzielnica miasta Southampton, w Anglii, w Hampshire, w dystrykcie (unitary authority) Southampton. W 2011 osada liczyła 13 664 mieszkańców.
  Southampton Central - główna stacja kolejowa w mieście Southampton w hrabstwie Hampshire, na liniiach South Western Main Line, West Coast Way i Wessex Main Line. Stacja jest zelektryfikowana (trzecia szyna).
  Pusan (kor. 부산광역시, Metropolia Pusan) – największe miasto portowe Korei Południowej; zespół miejski ok. 4,1 mln mieszkańców. Jest miastem na prawach metropolii. Drugie co do wielkości miasto kraju.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.