South East England

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

South East – jeden z dziewięciu regionów Anglii, utworzony w 1994 roku. Stolicą jest Guildford.

Berkshire – hrabstwo ceremonialne w południowej Anglii, w regionie South East England, położone na zachód od Londynu, w dolinie Tamizy i rzeki Kennet, uznawane za jedno z tzw. Home Counties. Do 1998 roku Berkshire pełniło funkcję administracyjną jako hrabstwo niemetropolitalne.City of Portsmouth – dystrykt (unitary authority) w hrabstwie Hampshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 205 056 mieszkańców.

Populacja regionu podczas ostatniego spisu ludności z 2012 roku wynosiła 8 724 737 mieszkańców, czyniąc region South East najbardziej zaludnionym regionem Anglii. Najwyższym punktem jest Walbury Hill, w Berkshire, o wysokości 297 m. Najbardziej zurbanizowane obszary regionu to Brighton and Hove, Portsmouth, Southampton oraz Reading.

Reading – dystrykt (unitary authority) w hrabstwie ceremonialnym Berkshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 155 698 mieszkańców.Na potrzeby organizacji samorządów lokalnych w Anglii wyróżnia się nawet cztery poziomy podziału administracyjnego. Na niektórych poziomach różne uwarunkowania prawne doprowadziły do powstania różnych jednostek podziału.
Reklama