South Cambridgeshire

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

South Cambridgeshiredystrykt w hrabstwie Cambridgeshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 148 755 mieszkańców.

Ickleton – wieś w Anglii, w hrabstwie Cambridgeshire, w dystrykcie South Cambridgeshire. Leży 14 km na południe od miasta Cambridge i 66 km na północ od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 655 mieszkańców.Milton – wieś w Anglii, w hrabstwie Cambridgeshire, w dystrykcie South Cambridgeshire. Leży 6 km na północny wschód od miasta Cambridge i 85 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 4275 mieszkańców.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Fulbourn
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Abington Pigotts, Abington, Arrington, Babraham, Balsham, Bar Hill, Barrington, Bartlow, Barton, Bassingbourn cum Kneesworth, Bourn, Caldecote, Cambourne, Carlton, Castle Camps, Caxton, Chittering, Comberton, Conington, Coton, Cottenham, Croxton, Croydon, Dry Drayton, Duxford, Elsworth, Eltisley, Fen Ditton, Fen Drayton, Flint Cross, Foxton, Gamlingay, Graveley, Great Shelford, Great Wilbraham, Hardwick, Harlton, Harston, Haslingfield, Hatley, Hildersham, Hinxton, Histon i Impington, Horningsea, Horseheath, Ickleton, Knapwell, Landbeach, Linton, Litlington, Little Chishill, Little Gransden, Little Shelford, Little Wilbraham, Lolworth, Longstanton, Longstowe, Madingley, Melbourn, Meldreth, Milton, Newton, Oakington, Orwell, Papworth Everard, Papworth St Agnes, Sawston, Shepreth, Shingay, Six Mile Bottom, Steeple Morden, Stow cum Quy, Tadlow, Thriplow, Waterbeach, West Wickham, Weston Colville, Whaddon, Whittlesford, Wimpole.

  Horningsea – wieś w Anglii, w hrabstwie Cambridgeshire, w dystrykcie South Cambridgeshire. Leży 6 km na północny wschód od miasta Cambridge i 85 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 331 mieszkańców.Balsham – wieś w Anglii, w hrabstwie Cambridgeshire, w dystrykcie South Cambridgeshire. Leży 16 km na południowy wschód od miasta Cambridge i 76 km na północny wschód od Londynu. Miejscowość liczy 1641 mieszkańców.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Area: South Cambridgeshire (Local Authority) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-05-06].
  Waterbeach – wieś w Anglii, w hrabstwie Cambridgeshire, w dystrykcie South Cambridgeshire. Leży 9 km na północny wschód od miasta Cambridge i 88 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 4690 mieszkańców.Cambridgeshire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne we wschodniej Anglii, w regionie East of England, położone na zachodnim skraju Anglii Wschodniej.
  Warto wiedzieć że... beta

  Croydon – wieś w Anglii, w hrabstwie Cambridgeshire, w dystrykcie South Cambridgeshire. Leży 17 km na południowy zachód od miasta Cambridge i 70 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 221 mieszkańców.
  Abington – wieś w Anglii, w hrabstwie Cambridgeshire, w dystrykcie South Cambridgeshire. Leży 13 km na południowy wschód od miasta Cambridge i 72 km na północ od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1383 mieszkańców.
  Barrington – wieś w Anglii, w hrabstwie Cambridgeshire, w dystrykcie South Cambridgeshire. Leży 11 km na południowy zachód od miasta Cambridge i 70 km na północ od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 904 mieszkańców.
  Sawston – wieś w Anglii, w hrabstwie Cambridgeshire, w dystrykcie South Cambridgeshire. Leży 10 km na południe od miasta Cambridge i 72 km na północ od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 7150 mieszkańców.
  Papworth Everard – wieś w Anglii, w hrabstwie Cambridgeshire, w dystrykcie South Cambridgeshire. Leży 18 km na zachód od miasta Cambridge i 83 km na północ od Londynu.
  Harlton – wieś w Anglii, w hrabstwie Cambridgeshire, w dystrykcie South Cambridgeshire. Leży 9 km na południowy zachód od miasta Cambridge i 73 km na północ od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 303 mieszkańców.
  Comberton – wieś w Anglii, w hrabstwie Cambridgeshire, w dystrykcie South Cambridgeshire. Leży 7 km na zachód od miasta Cambridge i 77 km na północ od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 2189 mieszkańców.

  Reklama