• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Soulicious  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Sarah Connor, właśc. Sarah Terenzi (ur. 13 czerwca 1980 w Hamburgu) – niemiecka piosenkarka amerykańskiego pochodzenia, autorka tekstów muzycznych oraz tancerka. Sławę zyskała w 2000 roku.Ne-Yo, właściwie Shaffer Chimere Smith (ur. 18 października 1979 w Camden w stanie Arkansas) – afroamerykański piosenkarz R&B, autor piosenek i kompozytor. Smith jest odpowiedzialny m.in. za hit Mario, „Let Me Love You”. Na początku 2006 roku nagrał w wytwórni Def Jam Records własny album In My Own Words. W marcu uzyskał on z jego singlem So Sick 1. miejsce na w Stanach Zjednoczonych. W maju 2007 Ne-Yo wydał drugą płytę Because of You, w tym celu wydał singiel o takim samym tytule Because of you. Współpracował z Britney Spears nad jej nowym albumem Blackout. Pod koniec października 2007 roku wziął udział w telewizyjnej gali stacji VH1 – „Hip Hop Honors 2007” oraz w dyskusji stacji MTV – „Black History Month”. 16 września 2008 została wydana kolejna płyta pt. Year of the Gentleman, z której najbardziej znany jest utwór "Closer".
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Soulicious – szósty album studyjny niemieckiej wokalistki pop Sarah Connor wydany 30 marca 2007 w krajach niemieckojęzycznych nakładem wytwórni Universal Music.

  Joe Sample, właśc. Joseph Leslie Sample (ur. 1 lutego 1939 w Houston) – amerykański pianista jazzowy, członek zespołów The Jazz Crusaders, a następnie The Crusaders. Od lat osiemdziesiątych z powodzeniem poświęca się również karierze solowej, jak również wspomaga w nagrywaniu płyt takich wykonawców jak Miles Davis, George Benson, B.B. King, Eric Clapton, Steely Dan i Randy Crawford.Overdubbing to dogranie części wokalnej lub instrumentalnej do wcześniej już nagranego materiału. Ma to na celu uzyskanie pożądanego efektu o charakterze artystycznym. Ważnym czynnikiem w overdubbingu jest mikser i reżyser dźwięku łączący materiał w całość.

  Informacje o albumie[ | edytuj kod]

  Prace nad płytą wokalistka rozpoczęła w roku 2006, natomiast zakończyła na początku 2007. Na wydawnictwie znalazły się odnowione wersje klasycznych utworów soulowych, wykonywanych przez amerykańskich artystów tego gatunku popularnych w latach 60. i 70. XX wieku. Connor sama zadecydowała o wyborze repertuaru na listę utworów wydawnictwa, tłumacząc stworzone przez covery jako „potrzebę własnej interpretacji utworów, które miały wpływ na trwanie jednej z najważniejszych er afroamerykańskiej muzyki”. Na Soulicious znalazły się wersje takich utworów jak „I Never Loved a Man (The Way That I Love You)”, „Part Time Love”, czy „Your Precious Love” opatrzone nową oprawą muzyczną. Według Connor album powstał aby upamiętnić artystów, których muzyka była inspiracją przy tworzeniu poprzednich albumów wokalistki.

  Universal Music Group (UMG), wcześniej MCA Music Entertainment Group – największa grupa biznesowa oraz rodzina wytwórni płytowych w przemyśle muzycznym. Jest jedną z wielkiej czwórki wytwórni płytowych.Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo federacyjne w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego w 1815 roku jest państwem neutralnym. Do Organizacji Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum minimalną większością 52% głosów.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Stevie Wonder, właśc. Stevland Hardaway Judkins (ur. 13 maja 1950 w Saginaw) – amerykański wokalista popowy, kompozytor, producent i multiinstrumentalista.
  Sexual Healing – piosenka nagrana w 1982 przez amerykańskiego wokalistę soulowego Marvina Gaye’a. Był to jego pierwszy singiel wydany od czasu odejścia z wytwórni Motown.
  Cover – nowa aranżacja, interpretacja istniejącego utworu muzycznego odtwarzana przez wykonawcę, który nie jest jego pierwotnym, znanym wykonawcą.
  Luther Ronzoni Vandross (ur. 20 kwietnia 1951 r., zm. 1 lipca 2005 r. w Edison) – amerykański piosenkarz związany z gatunkiem rhythm and blues.
  Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.
  The Impossible Dream (The Quest) – singel niemieckiej wokalistki Sarah Connor ze studyjnego albumu Soulicious (2007). Utwór został wyprodukowany przez duet Kay Denar i Rob Tyger oraz wydany jako pierwszy, główny singel z albumu. Piosenka miała premierę 30 marca 2007 w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.
  Marvin Gaye (ur. 2 kwietnia 1939 Waszyngton, D.C., zm. 1 kwietnia 1984 Los Angeles) – amerykański piosenkarz soulowy. Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli Motown, który ostatecznie wyrósł daleko poza normalny standard tej grupy twórczej i jako jeden z pierwszych osiągnął status czarnego muzyka kultowego. W swym społeczno-politycznym zaangażowaniu i muzycznych eksperymentach dał podwaliny pod styl czarnej muzyki urban.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.75 sek.