Somianka (gmina)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Somiankagmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie ostrołęckim.

Gmina Zatory – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie pułtuskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie ostrołęckim.Popowo-Letnisko – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim, w gminie Somianka nad Bugiem.

Siedziba gminy to Somianka. Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwały 5542 osoby.

Struktura powierzchni[ | edytuj kod]

Według danych z roku 2002 gmina Somianka ma obszar 116,38 km², w tym:

 • użytki rolne: 72%
 • użytki leśne: 15%
 • Gmina stanowi 13,28% powierzchni powiatu.

  Gmina Serock (do 1954 gmina Zegrze) – gmina miejsko-wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie legionowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie warszawskim.Powiat pułtuski - powiat w Polsce (w północnej części województwa mazowieckiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Pułtusk.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Stare Kozłowo – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim, w gminie Somianka. Mieszkańcy tej wsi to głównie rolnicy zajmujący się: uprawą ziemi, hodowlą bydła i trzody chlewnej.
  Gmina Wyszków (do 1870 gmina Leszczydół; przejściowo gmina Wyszków nad Bugiem) – gmina miejsko-wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie ostrołęckim.
  Powiat wyszkowski - powiat w Polsce (w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego), reaktywowany w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Wyszków.
  Popowo-Parcele – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim, w gminie Somianka nad Bugiem.
  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.
  Wólka Somiankowska – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim, w gminie Somianka.
  Wielątki Rosochate – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie wyszkowskim, w gminie Somianka.

  Reklama