Socket 939

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Socket 939 jest podstawką dla procesorów AMD, wprowadzoną do użytku w komputerach domowych z procesorami serii K8 i K9. Została ona wycofana a jej następcą jest Socket AM2.

DirectX – zestaw funkcji API wspomagających generowanie grafiki (dwu- i trójwymiarowej), dźwięku oraz innych zadań związanych zwykle z grami i innymi aplikacjami multimedialnymi.ATI Technologies Inc. (gdzie ATI jest skrótem od Array Technologies Incorporated) NASDAQ: ATYT – to kanadyjski producent układów scalonych, znany głównie ze swoich kart graficznych. Notowany na giełdach w Toronto i NASDAQ.
Radeon R700 – nazwa kodowa procesorów graficznych firmy ATI Technologies stosowanych w kartach graficznych z serii HD 4000. Premierowym układem, zaprezentowanym w czerwcu 2008 roku, był procesor RV770. Procesory R700 jako pierwsze były przystosowane do współpracy z pamięcią GDDR5. Zapewniają wsparcie dla technologii DirectX w wersji 10.1 oraz OpenGL w wersji 3.0. Wszystkie karty graficzne HD 4000 mają możliwość działania w trybie CrossFire.Radeon R600 – linia procesorów graficznych firmy ATI Technologies z rodziny Radeon. Te jednostki GPU są stosowane w kartach graficznych serii HD2000 i HD3000.
Warto wiedzieć że... beta

Socket AM2 (znana też wcześniej jako Socket M2) - podstawka procesora wprowadzona na rynek 23 maja 2006 przez firmę AMD.

Reklama