• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Smooth Criminal  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Alien Ant Farm - zespół muzyczny grający rock alternatywny. Założony został w roku 1995 w Riverside w Kalifornii. Pierwszy koncert miał miejsce 15 czerwca 1996 roku.Michael Joseph Jackson (ur. 29 sierpnia 1958 w Gary w stanie Indiana, zm. 25 czerwca 2009 w Los Angeles) – amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, kompozytor, autor tekstów i filantrop, którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury masowej ostatnich czterech dekad. Znany jako jeden z najlepszych wykonawców muzyki pop i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii, nazywany „Królem Popu”.

  Smooth Criminal – siódmy singel wydany z albumu Michaela Jacksona zatytułowanego Bad. Singel został wydany w listopadzie 1988. Na wersji winylowej albumu jest to utwór ostatni, na wersji CD poprzedza "Leave Me Alone". Dotarł do siódmego miejsca na liście Billboard Hot 100.

  Informacje o utworze[ | edytuj kod]

  "Smooth Criminal" jest w całości skomponowany przez Michaela Jacksona. Utwór rozpoczyna bicie serca artysty, zarejestrowane przez doktora Erica Chevlana. Następnie kompozycja wchodzi w swoje właściwe tempo, opowiadając historię dziewczyny o imieniu Annie, zgwałconej przez nieznanego mężczyznę. W środku utworu słychać również głos oficera policji.

  Dyskografia amerykańskiego wokalisty Michaela Jacksona zawiera albumy studyjne, kompilacje, single, wideogramy oraz inne wydawnictwa.Leave Me Alone – ósmy singiel Michaela Jacksona z albumu Bad. Utwór nigdy nie był wykonywany na żywo. Jest on odpowiedzią Jacksona na ataki ze strony prasy.

  Teledysk[ | edytuj kod]

  Do utworu powstały cztery różne rodzaje teledysków. Są to:

 • Wersja oryginalna, zamieszczona w 93 minutowym filmie Moonwalker. Utwór jest głównym punktem całego filmu, sekwencja trwa około 10 minut i zawiera dodatkowe wersy, których nie wykorzystano na samym albumie: "Everytime I try to find him/ he's leaving no clues left behind him/ And they have no way of knowing/ of the suspect, or what to expect". Wersja ta jest również bardziej dynamiczna, sama muzyka różni się nieco od reszty.
 • Wersja z History on the Film, Volume II, wycięta bezpośrednio z filmu Moonwalker, zawiera niewielkie różnice w stosunku do tej zamieszczonej w samym filmie.
 • Wersja z napisów końcowych filmu Moonwalker, najczęściej pokazywana we wszystkich stacjach muzycznych jako właściwy teledysk do utworu.
 • Wersja albumowa, dopasowana do utworu zamieszczonego na płycie, bez dodatkowych wersów.
 • Anti-gravity lean – Skłon antygrawitacyjny[ | edytuj kod]

  Wersja z Moonwalkera zawiera słynny "anti-gravity lean" (skłon antygrawitacyjny), w którym Jackson wraz z grupą tancerzy wykonuje głęboki pochył nie odrywając stóp od ziemi. Na teledysku prawdopodobnie użyto do tego specjalnych linek, chociaż na teledysku widać specjalne zaczepy wystające z podłogi, służące do przymocowania butów i umożliwiające wykonanie skłonu. Podobne rozwiązanie zastosowano na scenie w trakcie koncertów, aby wykonywać w pełni układ taneczny, Jackson wynalazł (i opatentował w 1992 roku) specjalne buty, które pozwalały na wykonanie skłonu.

  Bad World Tour – trasa koncertowa Michaela Jacksona, która rozpoczęła się 12 września 1987 w Japonii i zakończyła 27 stycznia 1989 w Los Angeles. Bad Tour składała się ze 123 koncertów przed oczami ok. 4,4 miliona fanów, niemal dorównując późniejszej HIStory World Tour. Bad Tour była pierwszą trasą Jacksona jako artysty solowego.Bad – siódmy solowy album Michaela Jacksona, wydany w 1987. Bad osiągnął status ośmiokrotnej platyny w Stanach Zjednoczonych. Został sprzedany na świecie w 32 milionach egzemplarzy.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  This Place Hotel (Heartbreak Hotel) – singel The Jacksons z albumu Triumph wydany w 1980 roku. Utwór został napisany przez Michaela Jacksona.
  Moonwalker, właściwie Michael Jackson: Moonwalker – film z 1988, w którym role główną odgrywa Michael Jackson. Film rozpoczyna się kawałkami teledysków artysty, z których tworzy się historia jego życia, potem następuje fabuła. Michael gra w tym filmie magicznego przybysza z innej planety, który ratuje cały świat i swoich przyjaciół (trójka dzieci: Katie, Sean i Zeke) od zagłady.
  Bruce Swedien (ur. 1934 w Minneapolis) – realizator dźwięku i producent muzyczny pochodzenia skandynawskiego. Jest szczególnie znany ze swojej współpracy z Michaelem Jacksonem i Quincym Jonesem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.774 sek.