Smash

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output .infobox.album-studyjny .naglowek{background:lightsteelblue}.mw-parser-output .infobox.album-bootleg .naglowek{background:lightblue}.mw-parser-output .infobox.album-ep .naglowek{background:lightsalmon}.mw-parser-output .infobox.album-koncert .naglowek,.mw-parser-output .infobox.album-koncertowy .naglowek,.mw-parser-output .infobox.album-live .naglowek{background:burlywood}.mw-parser-output .infobox.album-soundtrack .naglowek{background:gainsboro}.mw-parser-output .infobox.album-demo .naglowek,.mw-parser-output .infobox.album-nielegal .naglowek,.mw-parser-output .infobox.album-mixtape .naglowek{background:peachpuff}.mw-parser-output .infobox.album-tribute .naglowek,.mw-parser-output .infobox.album-cover .naglowek{background:thistle}.mw-parser-output .infobox.album-kompilacja .naglowek,.mw-parser-output .infobox.album-split .naglowek,.mw-parser-output .infobox.album-remix .naglowek{background:darkseagreen}.mw-parser-output .infobox.album-wideo .naglowek{background:lightskyblue}.mw-parser-output .infobox.album-box .naglowek{background:lightgray}

Smash – trzecia płyta punkrockowego zespołu The Offspring, wydana w 1994 roku przez wytwórnię Epitaph Records. Płyta przyniosła zespołowi dużą sławę, rozchodząc się w ponad 11 milionach egzemplarzy na całym świecie i ustanawiając niepokonany do dziś rekord sprzedaży wśród albumów wydanych przez niezależną wytwórnię. W tekstach piosenek poruszane są m.in. problem przemocy wśród młodzieży (Come Out and Play), szacunku do samego siebie (Self Esteem), narkomanii (What Happened to You?) lub obraz współczesnego świata, widziany z perspektywy młodzieży (Not the One).

Pete Parada (ur. 9 lipca 1974) – amerykański perkusista, członek wielu zespołów. Karierę perkusisty rozpoczął w 1996 roku, kiedy wstąpił do Steel Prophet i nagrał z nimi rok później jeden album. Następnie wstąpił do zespołu Face to Face i Saves the Day, w roku 2007 został nowym perkusistą The Offspring. Był również związany z metalowym zespołem Engine i solowym projektem Roba Halforda, Halford, krótko zagrał na perkusji w zespole Alkaline Trio.Ron Welty (ur. 1 lutego 1971 roku w Long Beach w Kalifornii), amerykański perkusista, kojarzony przede wszystkim z muzyką punkrockową i zespołem The Offspring.

Lista utworów[ | edytuj kod]

 1. Time to Relax - 0:25
 2. Nitro (Youth Energy) - 2:26
 3. Bad Habit - 3:43
 4. Gotta Get Away - 3:53
 5. Genocide - 3:31
 6. Something to Believe In - 3:17
 7. Come Out and Play - 3:17
 8. Self Esteem - 4:17
 9. It'll Be a Long Time - 2:43
 10. Killboy Powerhead - 2:02
 11. Cover piosenki The Didjits
 12. What Happened to You? - 2:12
 13. So Alone - 1:17
 14. Not the One - 2:55
 15. Smash - 10:39
 16. bezpośrednio po piosence Smash słychać następujący tekst mówiony przez ... :
  „There, I hoped you enjoyed that time together today
  You know it seems harder and harder to sit back and enjoy the finer things in life
  Well till next time, tada”
 17. zaraz po tym jest outro, które pojawi się później na płycie Ixnay on the hombre
 18. ostatnią piosenką na płycie jest „Come Out and Play (reprise)” będąca hidden trackiem zaczynającym się w 9 minucie 7 sekundzie od początku Smasha.
Adam "Atom" Willard (ur. 15 sierpnia 1973) - perkusista amerykański, były członek zespołu The Offspring, obecnie perkusista Angels & Airwaves.Punk – gatunek muzyczny w obrębie muzyki rockowej (punk rock) lub całokształt muzyki tworzonej przez grupy nawiązujące do ideologii ruchu punk; w szerszym znaczeniu: kontrkultura młodzieżowa czy wręcz kultura alternatywna / ruch kulturowo-społeczno-polityczny, zapoczątkowany w połowie lat 70. XX w., w różnych swoich przejawach istniejący do dziś. Także nazwa, również w złożeniach, stylów w sztuce, literaturze, muzyce, modzie itp. oraz innych przejawów ludzkiej aktywności odwołujących się do pierwotnego znaczenia pojęcia.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Gregory David Kriesel, pseud. Greg K. (ur. 20 stycznia 1965 w Glendale) – basista i współzałożyciel zespołu The Offspring; śpiewa w chórkach.
Ixnay on the Hombre (1997) to czwarta płyta kalifornijskiego zespołu The Offspring. Jednocześnie pierwszy nagrany dla dużej wytwórni - Columbia Sony Records.
Dexter Holland, właśc. Bryan Keith Holland (ur. 29 grudnia 1965 w Garden Grove, Kalifornia) – amerykański wokalista i gitarzysta, jeden z założycieli punkowego zespołu The Offspring, właściciel niezależnej wytwórni płytowej Nitro Records.
Epitaph Records jest wytwórnią płytową, położoną w Los Angeles w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. Jej właścicielem jest gitarzysta zespołu Bad Religion, Brett Gurewitz. Na samym początku, tuż po założeniu w roku 1980, cała firma składała się "z logo i skrytki pocztowej". Sam Brett wspominał w wywiadach, że Epitaph miało jedynie wydawać płyty jego rodzimego zespołu – Bad Religion. Wytwórnia szybko jednak ewoluowała do dużego, niezależnego wydawnictwa. Sama nazwa Epitaph jest nawiązaniem do tytułu piosenki King Crimson. W latach 80. i 90. wytwórnia ta była czołowym wydawcą muzyki punkrockowej. Obecnie skupia się bardziej na zespołach, które tworzą w nurcie rocka alternatywnego. Z Epitaph powstało także wiele pomniejszych wytwórni, takich jak na przykład ANTI-, Fat Possum Records, Burning Heart Records czy Hellcat Records. Skupiają one zespoły, które przynależą do określonego gatunku muzycznego.
Hidden track - (z ang. ukryta ścieżka) - dodatkowy fragment muzyki umieszczony na płycie kompaktowej, winylowej lub kasecie magnetofonowej, którego nie wyszczególnia się na liście utworów i który nie jest wyraźnie odróżnialny od reszty utworów. W przypadku płyty kompaktowej bywają przypadki takich fragmentów, których odtwarzacze płyt nie rejestrują jako osobnego utworu. Takie zabiegi są przeprowadzane przez twórców nagrań głównie w celu zaskoczenia słuchacza.

Reklama