Sliver (singel)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sliver – singel grunge'owego zespołu Nirvana. Tekst utworu i muzykę napisał Kurt Cobain. Do singla został nakręcony teledysk, w którym wystąpiła córka Cobaina, Frances Bean Cobain. Jest to jedyne nagranie Nirvany, w którym na perkusji zagrał Dan Peters.

Grunge (czasem określany też mianem Seattle Sound) – podgatunek rocka alternatywnego, który pojawił się w połowie lat 80. w amerykańskim stanie Waszyngton, w szczególności w okolicach jak i samym Seattle.Kurt Donald Cobain (ur. 20 lutego 1967 w Aberdeen, zm. 5 kwietnia 1994 w Seattle) – amerykański muzyk grunge’owy, najbardziej znany jako wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów założonego wraz z Kristem Novoselicem zespołu Nirvana. W 1989 wydali swoją pierwszą płytę Bleach.

Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. „Sliver” (Cobain)
  2. „Dive” (Cobain, Novoselic)
  3. „About a Girl” (live)
  4. „Spank Thru” (live)


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Krist Anthony Novoselic (ur. 16 maja 1965 w Compton w Kalifornii), amerykański muzyk rockowy, były basista zespołu Nirvana, aktualnie basista zespołu Flipper.
Nirvana – amerykański zespół grunge’owy, założony przez wokalistę i gitarzystę Kurta Cobaina i basistę Krista Novoselica w Aberdeen (USA) w 1987. Zespół w ciągu siedmiu lat swojej działalności zatrudniał kilku perkusistów (najdłużej w zespole grał Dave Grohl, który dołączył do grupy w 1990).
Live! Tonight! Sold Out!! – zbiór video z koncertów Nirvany w latach 1991-1993, wydane 15 listopada 1994 roku na kasecie VHS a 7 listopada 2006 roku na płycie DVD.
Dave Grohl, właśc. David Eric Grohl (ur. 14 stycznia 1969 w Warren w stanie Ohio) - amerykański muzyk rockowy, multiinstrumentalista, były perkusista zespołu Nirvana, założyciel grupy Foo Fighters.
Chad Channing (ur. 31 stycznia 1967 w Santa Rosa w USA) to amerykański muzyk i instrumentalista (perkusista). Chad początkowo grał na gitarze basowej, lecz zaniepokojeni postępującym zanikiem mięśni nóg syna rodzice postanowili kupić perkusję, która stała się lekarstwem na dolegliwości Channinga. Znany przede wszystkim z występów w grupie muzycznej Nirvana (1988 - 1990). W 1989 roku z Nirvaną nagrał debiutancki album grupy Bleach. Na własną prośbę opuścił zespół w czerwcu 1990 roku, a jego miejsce zajął Dave Grohl. Po odejściu Chad Channing brał jeszcze udział w nagrywaniu płyty Incesticide - jego perkusję można usłyszeć w Big Long Now, Dive i Stain. Obecnie Channing gra w zespole East of the Equator.
Jason Mark Everman (ur. 16 października 1967 w Ouzinkie na Alasce) – amerykański gitarzysta i basista rockowy, muzyk znany z występów w grupach Nirvana, Soundgarden, Mindfunk.
In Bloom – singel zespołu Nirvana wydany 30 listopada 1992 za pośrednictwem DGC Records, ostatni singel promujący album Nevermind. Utwór został napisany przez lidera grupy Kurta Cobaina i zaadresowany jest do ludzi spoza społeczności muzycznego podziemia, którzy zdaniem Cobaina nie rozumieją przesłania zespołu.

Reklama