Sky Replay

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sky2brytyjska stacja telewizyjna, której właścicielem jest British Sky Broadcasting. Została uruchomiona 9 grudnia 2002 roku. Kanał ten dostępny jest w Wielkiej Brytanii i w Irlandii.

Sky Travel - nieistniejący kanał telewizyjny z programami podróżniczymi nadający w Wielkiej Brytanii, odpowiednik Travel Channel.Sky Group Limited – brytyjskie, publiczne przedsiębiorstwo mediowe. Zostało założone w roku 1990. Zatrudnia ok. 16 000 pracowników. Obecnym prezesem firmy jest James Murdoch, a dyrektorem wykonawczym Jeremy Darroch.

Jest dostępna na platformie cyfrowej Sky Digital na pozycji 107 oraz u operatorów telewizji kablowej Virgin Media na pozycji 122 i UPC Ireland na kanale 115.

Stacja ta posiada obecnie 0,4% udziałów (stan na marzec 2010).

Programy[ | edytuj kod]

Sky2 emituje czasami programy, które nadają kanały Sky Travel i Sky Vegas. Wiele programów w tej stacji to programy Sci-Fi m.in. Futurama i Star Trek.

Od 10 maja 2010 roku, od godziny 18:00 do 0:00, kanał ten służy też jako kanał z godzinnym opóźnieniem z ramówki Sky1. Rzecznik "Sky" jednak powiedział, że to tylko eksperyment.

Virgin Media Inc. jest firmą dostarczającą stacjonarną i mobilną telefonię, telewizję oraz szerokopasmowy Internet, zarówno klientom detalicznym, jak i biznesowym w Wielkiej Brytanii. Biuro zarządu firmy mieści się w Nowym Jorku, a siedziba operacyjna w Hook w Wielkiej Brytanii. Firma powstała w wyniku dwóch połączeń: w marcu 2006 roku poprzez połączenie NTL i Telewest, które stworzyły NTL:Telewest, a później połączenie powstałej spółki z Virgin Mobile UK. Dzięki temu został stworzony pierwszy w Wielkiej Brytanii dostawca „quadruple-play”, mający w ofercie telewizję kablową, Internet oraz telefonię mobilną i stacjonarną. W lutym 2007 nowopowstała firma przyjęła nazwę Virgin Media. Virgin Media posiada i wykorzystuje własną sieć światłowodową, jest jedynym narodowym dostawcą tego typu w Wielkiej Brytanii. Na dzień 31 grudnia 2010 roku firma posiadała 4,8 miliona klientów korzystających z usług kablowych, 3,78 miliona z nich korzystało z telewizji, 4,01 miliona z szerokopasmowego Internetu, około 4,16 miliona z telefonii stacjonarnej i około 3,07 miliona z telefonii komórkowej.HDTV (ang. High Definition TV) – telewizja wysokiej rozdzielczości. Jest ogólnym określeniem sygnału telewizyjnego o rozdzielczości większej niż standardowa (PAL lub NTSC).

Sky2 HD[ | edytuj kod]

Wersja HDTV kanału Sky2 ma być prawdopodobnie uruchomiona w 2010 roku.

Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Źródło: [1]
  2. Źródło: [2]
  3. Źródło: [3]
Star Trek (w dosłownym tłumaczeniu Gwiezdna Wędrówka) – seria sześciu fantastycznonaukowych seriali telewizyjnych, 12 filmów pełnometrażowych, a także dziesiątki książek, komiksów i gier komputerowych dziejących się w tym samym fikcyjnym uniwersum stworzonym przez Gene’a Roddenbery’ego w latach 60. Prawnym właścicielem nazwy Star Trek, znaków graficznych oraz postaci jest wytwórnia filmowa Paramount Pictures.Sky Limited – brytyjskie, publiczne przedsiębiorstwo mediowe. Zostało założone w roku 1990. Zatrudnia ok. 16 000 pracowników. Obecnym prezesem firmy jest James Murdoch, a dyrektorem wykonawczym Jeremy Darroch.
Warto wiedzieć że... beta

Fantastyka naukowa (ang. science fiction) – gatunek literacki lub filmowy, a także gier komputerowych o fabule osnutej na przewidywanych osiągnięciach nauki i techniki oraz ukazującej ich wpływ na życie jednostki lub społeczeństwa. Razem z fantasy i horrorem, fantastyka naukowa zaliczana jest do fantastyki.
Sky to telewizyjno-radiowa satelitarna platforma cyfrowa w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Wystartowała 1 października 1998. Jest największą platformą cyfrową w Europie liczącą 10,654 mln abonentów. Przychody firmy za rok 2012 wyniosły powyżej 1,657 mln funtów .

Reklama